Aríka Aríka komentáře u knih

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tato mnohými zatracována kniha je svědectvým doby, která byla, je a bude nedílnou součástí světové historie, tak by na ní lidé měli i pohlížet. Autor knihy, Adolf Hitler, v ní zformoval své myšlenky a názory, které jsou jeho osobní výpovědí, které ho utvářeli, a které chtěl předat světu. Nelze říct, že autor byl psychicky narušený narozdíl od J. V. Stalina. Často jsou tyto dvě historické osobnosti srovnávány a porovnávány. Mějme na paměti, že dějiny jsou psány vítězi, proto musíme nahlížet mezi řádky, a ne věřit všemu, co je nám předkládáno.

08.07.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Všichni ji známe...tím myslím jak Babičku, tak Boženu Němcovou...snad ve všech školách se o ní učí a právem. Toto dílo Boženy Němcové je považováno za realistické dílo. Prý se autorka sama zakomponovala do děje postavou Barunky , a také můžeme vidět úžasnou retrospektivu. Styl psaní, na tehdejší dobu běžný, je v dnešním světě lehce zmatený či nesrozumitelný, ale příběh je tak brilantní, že na tohle si během pár stránek zvyknete. Tato kniha je základem české literatury, doporučuji.

08.07.2017

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Co bych k této knize měla napsat? Hm...už vím. Tohle byl ještě lepší příběh než první. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout natolik, že jsem si ji nesla i na fotbal a o přestávce si četla. Opět čtivý, poutavý a mrazivý příběh. Za mě rozhodně doporučuji.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Od stylu psaní po charaktery postav jí nemám co vytknout. Je to klasický King a jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Určitě doporučuji, není to kniha, kdybyste se na začátku hned báli, ale postupem času se malé strachové pavučinky namotají do jedné obrovské a vy se potom se začínáte bát ani nevíte, kdy to začalo, ale bojíte se. Není to poslední dílo, které od tohoto autora čtu.

26.06.2017 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Kniha se mi líbila, i když Garrett mi prostě přirostl k srdci více než Logan, ale kniha také měla svoje kouzlo. Určitě doporučuji.

03.02.2017 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Na tuhle knihu jsem si brousila zuby už od té doby, co vyšla a myslím si, že oprávněně. Můžu jen doporučit.

30.10.2016 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mým velmi oblíbeným seriálem je bezpochyby Downton Abbey a tahle kniha byla proto jasnou volbou. Zprvu jsem neviděla zas až tolik podobností s výše zmíněným seriálem, ale postupem času jsem byla schopna některé situace se seriálem ztotožnit. Vadilo mi velké množství hlavních postav, místy jsem se mezi nimi ztrácela. Styl psaní nebyl nebyl zase tolik kvalitní. Kniha byla velmi zdlouhavá a někdy jsem měla chuť ji nadobro odložit. Opět seč mi potvrdilo, že zlatá nálepka "Edice Světový bestseller" není známkou kvality. Nemám v plánu číst další díly. Ale pokud vám výše zmíněné věci nevadí, klidně si knihu přečtěte.

07.06.2018 3 z 5

To To Stephen King

Stephen King patří mezi mé oblíbené autory. Jeho styl stávájící se ze složitých souvětí je naprosto dokonalý a hlavně čtivý. Slyšela jsem o filmu, a tak jsem se na něj podívala, moc se mi nelíbil, ale knize jsem šanci dala. U knihy vás možná zarazí počet stránek, ale i těch tisíc stránek za přečtení stojí. Hlavními postavami jsou děti, později dospělí, kteří, jak je skoro ve všech Kingových dílech, jsou nějak šikanováni buď psychicky tak fyzicky od kamarádů či vlastních rodičů. Celý příběh je geniální, originální, hororový a nemám k němu více slov. Rozhodně doporučuji a nenechte se zaskočit počtem stran, když knihu čtete ani to číslo nijak nepocítíte.

20.01.2018 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Hodně dlouho jsem odolávala této sérii, ale cestu si ke mě našla. Z prvního dílu jsem nadšená. Styl psaní, postavy...vše na jedničku. Wrath je miláček ačkoliv se tak nikdy moc netváří. Rozhodně doporučuji.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál jsem si zamilovala a knihu ještě víc. Čtivý, poutavý a romantický příběh s velkou dávkou dobrodružství. Jamieho jsem si zamilovala a začínám podezírat autorku z toho, že mám trochu vyšší očekávání od mužů (zvlášť po přečtení této knihy). Knihu jednoznačně doporučuji a už se nemohu dočkat, až si přečtu druhý díl.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Řecká mytologie patří bezpochyby mezi vemli atraktivní témata, ke ketrým se můžeme nespočetněkrát vrátit. I v dnešní době si z těchto mytologických příbehů můžeme převzít spoustu dobrého a poučného. Personifikované postavy řeckého božstva, polobohů, titánů či lidí jsou poplatné charakterům lidí v průřezu staletími. Řecké báje a pověsti bych zařadila mezi elementární díla lidského vzdělávání. Kniha je pro malé i velké čtenáře.

03.08.2017 5 z 5

Reportáž, psaná na oprátce Reportáž, psaná na oprátce Julius Fučík

Myslím si, že tato kniha je v dnešní době hodně opomíjená. Autor byl komunista a daným režimem byl také vyzdvihován. Samotný vznik této knihy je opravdu nezvyklý. Jednotlivé části knihy byly posílány z vězení na motácích i přesto, že tato kniha byla uznávána minulým režimem, nemyslím si, že by kvůli tomu měla být zatracována. I tato kniha je svědectvím naší historie, a proto stojí za přečetení. Kniha je čtivá a skutečný čtenář by ji měl alespoň jednou vzít do ruky a prolistovat.

19.07.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U knih povětšinou nedávám najevo pobavení či smutek, ale u této knihy jsem měla úsměv neustále na tváři. Kniha má být pobavující "oddechovka" a to splnila na celých stopětapadesát procent. V příběhu nenajdete žádnou psychologii ani hlubší myšlenku, ale o to právě v téot knize jde. Postavy jsou brilantně vymyšleny a teď si uvědomuji, že mi žádná z nich nevadila. Na všechny situace je nahlíženo s nadhledem a jsou vtipně vykresleny. Pokud hledáte něco oddychového, nenáročného nebo něco z dílny českých autorů, tak tohle je rozhodn ě něco pro vás.

09.07.2017 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

"Ó, můj Bože!"
To bylo to první, co jsem si řekla po dočtení této knihy a ihned jsem sáhla po druhém dílu. Kniha jsem psána mou oblíbenou ich- formou a celé to vypráví Tessa. Tessa je milá, hodná dívka, která má ve svém životě ráda řád. Hardin, miluju to jméno, je "rozbitý", v této knize má zosobňovat typ "bad boye." Celý potetovaný, se piercingem ve rtu a obočí a s uhrančivýma zelenýma očima. Co se stane, když se ty dva dají dohromady? To se dozvíte jenom tak, že si přečtete tuto knihu.

07.07.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nemám slov! Knížka se mi zpočátku špatně četla, ale po pár stránkách jsem si zvykla. Od poloviny knížky jsem málem zavedla pravidlo pět stránek/den, protože jsem nechtěla knihu jen tak rychle dočíst. Určitě si knihu přečtěte, protože tohle je základ.

05.08.2016 5 z 5

Jako malá jsem filmy o dobrodružství vojáka Švejka nikdy moc nemusela. Až po několika letech jsem se znovu dobrovolně podívala na filmy. Kniha mě neskutečně bavila. Je sice pravdou, že některé pasáže byly trochu zdlouhavé, ale jinak mi kniha krásně plynula pod rukama. Humorně napsané dílo, které vás chytne již od věty: "Tak nám zabili Ferdinanda." Knihu doporučuji všem, kterým nevadí osobitý humor a styl psaní Jaroslava Haška.

21.01.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knížku jsem si chtěla přečíst na základě filmu, který se stal mým velmi oblíbeným. Kniha je neskutečně krásně napsaná, letní atmosféra na vás doslova dýchá a samotný příběh je romantický, dojemný a chytne vás od prvních stránek. Knihu jsem hltala, a když jsem dospěla na její konec, zmocnil se mě pocit prázdna, protože jsem chtěla příběh dočíst, ale zároveň si jeho čtení uchovat na delší dobu. Kniha ve mě po odeznění onoho prázdna zanechala velmi dobré pocity, pomohla mi zamyslet se nad životem a já na ní nenechám dopustit. Srdcervoucí příběh o lásce a pevném přátelství zasazený do 80. let minulého století vám nejen podá úžasnou atmosféru , ale i plačtivé chvilky. Prostě a jednoduše doporučuji.

09.09.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha je silným odvarem žánru fantasy, což je pro mě (jakožto pro milovníka tohoto žánru) velkým plus. celý příběh je protkán opravdu originálními výrazy, miluji nacházení nových výrazů, které bych mohla zakomponovat do svého slovníku. Vše se odehrává ve světě, který je jako náš, ale vlastně je úplně jiný. Samozřejmě velký podíl má na svém kontě i samotný překladatel. Je to skvělé fantasy, u kterého člověk musí přemýšlet, je čtivě a poutavé, co víc si přát? Rozhodně doporučuji.

09.04.2018 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Ke knize jsem se velmi dlouho odhodlávala, ale jsem ráda, že jsem se k ní nakonec dostala. Příběh byl čtivý, poutavý a poměrně často jsem se smála. Charakter hlavní hrdinky mi přisrostl k srdci a Reyes, který byl celou knihu velmi záhadný, mi k srdci přisrostl stejně. Podtrženo a sečteno, kniha byla úžasná a nemohu se dočkat, až budu mít v ruce druhý díl. Rozhodně doporučuji.

08.04.2018 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Nedivím se, že kniha byla původně velkým propadákem. Vyprávění občas prudce změní tempo, vzdaluje se realitě, jsou tam vypjaté dialogy. Avšak je tam hluboké vcírtění do psychologie postav a na tehdejší dobu byl tento klasický román velice moderní. Příběh Juliána Sorela, intrikána a ctižádostivce, který stejně vždy jedná dle tužeb svého srdce. Milující a zoufalá paní de Renal a naivky Matyldy de la Mole. Myslím si, že i v dnešní době si kniha nejde své příznivce.

19.07.2017 3 z 5