Arianne Arianne komentáře u knih

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Opět příjemný návrat do světa Lovců stínů, autorka si drží svou vysokou laťku a odstartovala další příběh, který rozhodně bude stát za to.

15.07.2017 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Z téhle knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jedné straně mě uchvátil styl vyprávění, humor, nadsázka a přirozenost projevu. Čarodějův učeň je super film s Nicholasem Cagem, takže tahle linka příběhu byla v pořádku. Ale samotná detektivka se četla dost špatně. Příběh byl příliš složitý, příliš mnoho popisů, příliš mnoho událostí, příliš mnoho všeho. Vzhledem k tomu,kolik se toho v knize dělo, by si Peter zasloužil řešit daleko jednodušší případ, hrozne jsem se ztrácela mezi vší tou akcí stridanou dedukováním. Škoda.

03.05.2017 3 z 5

Bylo prijemne se opet vratit do Bradavic..az na to, ze jsme tam vlastne tak uplne nebyli. Navazala jsem a precetla si pred tim znovu celou serii. Velika cast kouzla sveta bradavic se ale ztratila ve scenarovem zpracovani. Skoda. Ale kdyz se nad tim clovek moc nezamysli a proate cte, jw to takova symbolicka tecka za Relikviemi smrti, vzhledem k tomu, ze se knizka da prelouskat behem 2 hodin, jakoby to ani nebyl novy pribeh, ale posledni kapitola posledni knihy.
Necekala jsem od toho nic velkeho, takze ani nejsem moc zklamana.

20.01.2017 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Parádní pokračování, děj nikde nestagnuje, spousta romantiky, nová odhalení a jedna akce za druhou. Je mi fuk, jak moc je viktoriánský Londýn autentický, jako kulisa se hodí perfektně a už se moc těším na závěr

05.10.2016 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Mercy miliju, přesto jsem se dalšího dílu trochu bála, jelikož ty poslední byly už dost na jedno brdo. Ale neskutečně příjemně mě překvapil. Méně boje, méně zranění, více polikaření, aniž by ale utrpěla akce nebo plynulost příběhu. Výborná záležitost.

14.07.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Páni, čím dál tím větší jízda... Další, potřebuju nutně další :-D

15.06.2016 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Úžasný příběh, spousta lidí, spousta událostí, až to bylo chvílema nepřehledné. Ale druhá polovina knihy ubíhala mílovými kroky, když se člověk konečně zorintoval ve všech těch postavách, místech a časových liniích. Sledujeme osudy různých postav, některých známých, nekterých nových, ale o nic méně zajímavých. Procestujeme všechny země, o kterých jsme slyšeli v první knize a ještě nějaké další. Držíme palce při boji se strašlivým nepřítelem, ale moc dobre víme, že se někde schovává někdo mnohem horší, kdo teprve vyčkává na konečné zúčtování.
Rozhodně doporučuji všem, co mají slabost pro hrdinskou epickou fantasy.

28.03.2016 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Velmi zajímavý námět, kniha příjemně ubíhala, střídání po kapitolách nás provázelo dokonalou paralelou, kterou zapříčinilo jedno nevinné rozhodnutí. Musím se přiznat, že jsem během čtení netušila, jak to autorka rozuzlí a celkem vzato dobrý. Ale celý příběh (nebo vlastně dva) mě bavil daleko víc, než konec.
Připomínalo mi to film Srdcová sedma a dokonale jsem si čtení užila.

10.02.2016 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Velmi silný příběh, který chytne za srdce. Přečteno jedním dechem, což je asi nutnost, nedokážu si představit moment, ve kterém by se kniha dala odližit se slovy "tak zase zítra". Poezii sice nerozumím, ale i tak jsem si to užila a určitě se k ní jednou vrátím.

01.10.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

Uzasna serie, zhltala jsem ji celou behem 4 dnu (musela jsem taky chodit do prace). Prestoze nejde o zadny hlubokomyslny pribeh, krasne muzeme pozorovat vyvoj milostneho pribehu, kdy laska na prvni pohled nestaci a musi si projit spoustou tezkosti, aby k sobe dva lide nasli cestu a byli si jisti tim, ze k sobe patri. Neni to zamilovanost nactiletych, ktera by spadla z cisteho nebe, ale vztah provereny mnoha zkouskami.
Zacala jsem ji cist jen ze zvedavosti, ale nasla jsem tam presne tolik nenasilne romantiky, kolik jsem prave potrebovala. A najednou se citim hrozne opustene:-)

20.09.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Zajímavý příběh. Autorka by možná udělala líp, kdyby se nesnažila stvořit celou novou říši - každý nemůže být Rowlingová nebo Tolkien. Ale postavy byly živé, nic přeslazeného (až na prince, ten chvílema trochu ujížděl), magie celkem slušně nastíněná a vývoj postav se odvíjí od jejich minulosti, která je dávkována postupně a nezbývá, než počkat na další díly.
Není to kdovíjaké dílo, ale rozhodně stojí za přečtení.

08.09.2015 5 z 5

Zrozená o půlnoci Zrozená o půlnoci Christie Craig

No, potřebovala jsem něco lehkého na víkend, tak jsem do toho šla, přestože obálka je příšerná. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale ani nadšená. Obyčejný, neslaný nemastný román, kde se toho zas tolik neděje, čte se velmi dobře, ale kdyby se trochu seškrtal, nijak by neutrpěl. Kylie mě chvílema neskutečně rozčilovala, chápu, že uvěřit tomu, že není normální, jí asi dělalo problém, ale opravdu musela řešit pořád to samé dokola? Kdyby byl alespoň v jejím přemýšlení nějaký posun, jiný než "dobře, už jsem tě poznala, tak už si nemyslím, že jsi příšera". Další věcí, která mi lezla na nervy, byl její vztah s rodiči. Jasně, všichni puberťáci mají nějaké to revoluční období, ale aby se tak moc složila z rozvodu, to už bylo opravdu přehnané. A její vztahy s kluky jsem už vůbec nepochopila, vůbec se mi nepovedlo postřehnout chvíli, kdy se dostala do té situace - líbí se mi dva a nevím který víc. Autorka to přejela aby se neřeklo a najednou byli oba ve hře. Ale dokážu si představit, že ho dám jednou přečíst své čtrnáctileté dceři (pokud nějakou budu mít) a budu doufat, že si z Kylie vezme příklad ohledně sexu. Jak jsem tak četla, o čem se ty údajně šestnáctileté baví, představovala jsem si je se stojacím límcem, punčochami a pásem cudnosti.
Ale abych nebyla jen negativní, námět byl rozhodně zajímavý. Myšlenka neomezovat se buď na dokonalé upíry nebo živočišné vlky, kteří nutně musí být tou pravou životní láskou, ale na místo toho smíchat všechny možné bytosti dohromady a zavřít je do společného tábora, aby se kamarádili, je super. Vznikají tak zajímavé situace, jak o sobě vzájemně smýšlejí a překonávají zavedené předsudky. Až se zase budu někdy nudit a budu si potřebovat odpočinout mezi pohlcujícími příběhy, tak se pustím do druhého dílu.

02.11.2014 3 z 5

Zlatka, děvče od koní Zlatka, děvče od koní Věra Řeháčková

Četla jsem jako dvanáctiletá a je pro mě příjemnou nostalgií, všechny knížky o Zlatce byly krásné, milé, nechybělo přiměřené napětí ani dívčí lásky. Za svou lásku ke knihám vděčím právě trilogii Zlatka :-)

19.07.2014 5 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Moc hezky vykreslený příběh o tom, jak může být objevování vlastních kořenů strastiplné a poznamenané mnohou bolestí. Čte se to úplně samo, situace přirozeně vyplývají, střídání vypravěčů nám ještě víc oživuje příběh, který by jinak působil ploše a zmateně. Sfoukla jsem to za dva dny a ještě u toho zvládla pracovat.

27.04.2014 4 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Kniha je plná jemného humoru, inteligentních dialogů a krásných životních situací. Autor využil zkušenosti nejen své, ale i své ženy a přátel a vytvořil nádherný, vtipný i nostalgický román o randění a hledání toho pravého/té pravé. Píše formou deníku, střídají se zápisky Laury a Jamieho, takže máme možnost jejich společné prožitky vnímat z obou stran a nahlédnout do myšlenek obou aktérů.
Zprvu jsem se bála velmi "růžové" obálky, která ve mě evokovala představu slabomyslné červené knihovny, ale opak je pravdou. Jedná se velmi inteligentní román, psaný svižným, chvílemi až nevybíravým jazykem, který potěší a zvedne náladu v jakémkoli rozpoložení.

27.02.2014 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Po slabším Říčním znamení se autorka vrací v plné síle a opět to stojí za to... Jediná chyba na knihách Patricie Briggs je, že je člověk přelouská za den a pak se rok a půl těší na další.

30.12.2013 5 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Bylo nebylo, jedna samota v Essexu, kam mladá spisovatelka utekla před bortícím se osobním životem, aby se mohla naplno oddat své práci. Idylické místo se ale brzy změní v boj o holý život a zdravý rozum, když jsou přízraky ukřivděných duší osvobozeny a minulost se má opakovat.
Erskinová je ukázková vypravěčka, zatímco mi oči jezdily po papíře z leva do prava, v mysli se mi odvíjel příběh jako film. Lidsky vykreslené postavy, poeticky popsaná krása krajiny kontrastující s její děsuplností v souvislosti s nevysvětlitelnými událostmi v okolí a skoky do minulosti odhalující tragédii starou dva tisíce let, to všechno vtáhne do děje a nepustí ani po poslední stránce.
Musím se přiznat, že jsem četla a četla, jen abych konečně zjistila, jak to dopadne, ačkoli jsem se mnohokrát děsila následujícího řádku. Od Erskinové to byla má prvotina, která mě rozhodně navnadila na další knížku a jediné, na co se zbývá ptát, je: Proč podle jejích knih ještě nikdo nenatočil film?

25.05.2013 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Konečně dočteno. Kniha byla jedním slovem famózní. Když si člověk projede pozitivní komenty ke knihám, dočítá se nejčastěji "strhující" a "vtáhne do děje a nepustí". Já osobně jsem neměla nejmenší chuť se s příběhem ztotožnit, ne potom, co iniciace do Cechu znaměná řezné rány a odštípnutí kousku lebky (nebojte, nevyzrazuju nic podstatného :-)).
Přesto mě svým způsobem uchvátila, děj nemá šanci někde uváznout, je tu přehršel postav tak výborně vykreslených, že si je nemůžete mezi sebou pomíchat. A všechny tyto postavy jsou vypravěči. Nemůžete říci kdo je klaďas a kdo záporák, protože ti kladní dělají nepochopitelně špatné věci a ti záporní mají své přesvědčení natolik logicky podloženo, že jste téměř schopni je omlouvat.
Christer je skvělý vypravěč, ač hodně srovnáván s Danem Brownem, má svůj osobitý styl, cit proto říci hodně, ale zároveň ne příliš. Celou knihou se táhne skryté napětí, které vyvrcholí v posledních stránkách a konec přijde mnohem rychleji, než byste čekali, jelikož další slova už jsou zbytečná.

Poselství Mistrů Poselství Mistrů Brian L. Weiss

Moje druhá kniha od tohoto autora. Chroupala jsem ji hodně dlouho, nedá se přečíst na jeden zátah. Autor zde rozebírá pravdy vyjevené mistry, se kterými jsme měli možnost se seznámit v knize Mnohož ivotů, mnoho mistrů. Krom výkladu nás zaplavuje zkušenostmi z praxe své i svých kolegů. Aby kniha člověku něco dala, musí být stoprocentně naladěn na dané téma, ale zpracování je výborné, srozumitelné a velmi lidské.

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Tak musím konstatovat, že něco takové jsem už dlouho nečetla. Smekám před odvahu autorky, která napsala čtivý romám v ich-formě, kde hlavní postavou je sedmnáctiletý kluk. Zabiják duchů. Ten, který je posílá "za světlem". Ozbrojen starodávným athame kočuje z místa na místo a cvičí se proto, aby jednou pomstil svého otce. Ale Anna Korlovová je pro něho tvrdý oříšek. Dívka a pomstychtivá bohyně v jedné osobě, která nedokáže odolat nutkání roztrhat na kusy každého, kdo překročí práh jejího domu. Cas bere Annu jako konečnou zkoušku, ale jen do chvíle, kdy si spolu začnou povídat. Ve snaze zjistit, co jí dodává nadzemskou sílu, objeví ublíženou mladou ženu, která pozoruje hrůzná jatka, která páchá, a není schopná je zastavit.
Kniha je napsaná dokonale čtivě, nikde není děj uměle natahován a z Casových úvah dávno před tím, než se Anna vůbec objeví na scéně, si ji člověk už stihne oblíbit pro její záhadnost a hloubku. Postavy ze světa lidí kolem Case jsou trochu záhada, snad kromě "nejoblíbenější holky na škole" Carmel, která je až moc dokonalá - není ani trochu namyšlená nebo arogantní a vidí krásné a lidské i na čarodějnickém podivínském outsiderovi, který o sobě prohlašuje, že je telepat.
Knihu mohu doporučit všema dvaceti, jen upozornění pro slabší povahy - to, že jsou brutální scény opisovány s citem neznamená, že nejsou popisovány vůbec. Takže komu vadí trhání těl na kusy, prázdné důlky bez očí nebo střeva "groteskně vypadávající z dutiny břišní", moc se u toho nenacpávejte :-)

27.01.2013 5 z 5