Arella Arella komentáře u knih

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Tak já jsem z téhle knihy poněkud rozpačitá. Anotaci děj dle mého vůbec neodpovídal, i když zajímavé společenské témata se zde našla. Nejvíce vyzdvyhovaná byla otázka rasismu, ve mě nejvíce rezonovala scéna v obchodě. Vůbec jsem nechápala, proč zaměstnavatelka hlavní hrdinky tak chodobně stojí o její přízeň. Přítel hlavní hrdinky byl minimálně divný. A Emira, ta byla dle mého chytrá, na konci ze všema s nobelsou zatočila a líbilo se.mi, že věděla, v čem je dobrá, ačkoliv nebyla pracovně ambiciozní a nevěděla, co si se svým životem počít. Takže zážitek nevelký, velkou částí knihy jsem se protrápila.

03.06.2022 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Zajímavé, ale spíše než o náboženství pro mně byla kniha svědectvím o jedné rodině, jejíž členové měli nejrůznější psychiatrické diagnózy. Příběh inteligentní Tary mě bavil a fandila jsem jí při cestě jejím vzděláváním.

26.05.2022 4 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Tahle kniha pro mně nebyla ničím vyjímečná. Neurazí nenadchne.

26.05.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Výborné. Pro mně tohle byla první kniha o KLDR. Nekteré věci jsou známější, některé méně. Byla jsem při některé částech naprosto konsternovaná a děkuji, že jsem se narodila a žiju ve svobodné zemi ve střední Evropě. Děkuji!

30.03.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha. Pomalý start, poté krása nesmírná. Děkuji

19.03.2022 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Díl od dílu lepší s lepší. Dobrý detektivní i čtenářský zážitek, super, děkuji.

31.01.2022 5 z 5

A bylo jitro A bylo jitro Sajjid Kašua

Vynikající. Kašua je pan spisovatel. Děkuji za literární zážitek!

02.01.2022 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Krása. Moje prvnì literární setkání s autorkou a mé srdce plesá. Svůj podíl na tom jistě má i citlivý překlad. Kniha byla ùtlá, za to však mnohovrstevnatá a obsahující spostu témat, nad kterými lze rozmýšlet. Děkuji

24.12.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Výborné. Jeden z nejlepších dílů. Super. Děkuji!

18.12.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Pěkná kniha. Aljaška mě z autorčina popisu naprosto uchvátila. Spisovatelský um K. Hannahové mě vtáhl velmi rychle do děje a já si čtení opravdu užila. Půlhvězdu bych odečetla za poslední třetinu knihy, kdy hrdinky utíkají z Aljašky "Ven", a ten velkolepý návrat v americkém stylu byl poněkud nas mou míru uvěřitelnosti. Slavík mě nepustil od začátku do konce, ten byl v příběhu silnější, avšak tady to vyvažovala aljašská příroda. Děkuji!

20.11.2021 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Tohle bylo slabé, moc postav, moc dějových linek, málo popisu, malá hloubka všeho, občas nepropojené/nesouvislé skákáni v ději i čase....K žehlení by to bylo výborné, to by bylo tak akorát.

01.11.2021 2 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Výborné. Detektivka jak má být. Těším se na další díl. Děkuji

29.09.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Výborné, výborné, výborné. Ruta Sepetys mě jako vždy naprosto odzbrojila propracovaností a faktickými informacemi, kterými je kniha nabitá. Seznamování se mladého fotografa Daniela s frankistickým Španělskem v Madridu byl pro mě opravdu velký čtenářský zážitek. Do toho trochu nebo více lásky a mé čtěnářské srdce plesá. Děkuji!

31.08.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová opět výborná. Mám pro její texty slabost. Dílo zase propracované, promyšlené, ačkoliv hlavní hrdinové nebyli zrovna sympaťáci. Mě tedy od začátku přišlo, že v tom hlavním vztahu bylo až moc neshod, až moc ústupků, žádné totální splynutí, ani jedna oblast života hlavní hrdiny, rodiče, 100% nespojovala. Takže pro mě to vyústilo docela očekávatelně, neočekávaná pro mně byla až neuvěřitelná sebereflexe hlavního hrdiny, to se mi moc nezdá, i když by to bylo asi pěkné. Sečteno podtrženo výborná kniha i když pro mně ne úplně nejlepší od této autorky. Ale i tak děkuji a těším se na další.

31.08.2021 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Výborné, napínavé, dobře vystavěné a ta dobová atmosféra, za mě super a budu pokračovat v sérii s Gereonem Rathem. Děkuji

04.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin Lednická je vynikající. Je to již pár dní, co jsem druhý díl Šikmého kostela dočetla a stále vstřebávám silné emoce, které ve mně zanechal. Je to opět promyšlené, poctivě napsané, jde poznat, že karin si dala práci i s těma nelmenšími detaily. Úroveň je opět obrovská. Pro mě osobně byl první díl asi o 0,000000001% lepší, jelikož to seznámení s oblastí karvinska a okoli z přelomu 19.a 20.století bylo naprosto ohromující a pro mně nové a velmi obohacující. Těším se na další díl a co přinese nového mým oblíbeným hrdinům další nelehké období v našich dějinách. Děkuji!

15.07.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Námět knihy zajímavý, rozuzlení nápadité, zpracování však horší. Byly tam pro mně nesmírně rušivé elementy, jednak velké množství postav (horší orientace kdo je kdo) a hlavně neustálé omílání vztahových myšlenek hlavní hrdinky (typu co si asi myslí můj milý, když dělá toto a co si asi myslí, když u toho udělá ještě toto a snad si nemyslí, že když tohle všechno udělá,....blablabla). Podtrženo sečteno za mě neurazí nenadchne.

28.05.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pecka peckovní. Román světové úrovně, na kterém je znát poctivá a tvrdá práce. A jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Těším se na druhý díl! Děkuji!

28.05.2021 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Za mě výborná detektivka! Jako fanynka tohoto žánru jsem si báječně odpočinula. Atmosféra meziválečného Berlína mě naprosto strhla, hlavní hrdina byl sympaťák, ani ne 100% klaďas, ani ne postava utápějící se v lesčems či bojující s vlastními démony. I když, každý máme nějaké své kostlivce. Těším se na další díl, děkuji!

05.04.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Tohle je zvláštní kniha....spisovatelsky dobře napsaná, hned vás vtáhne do děje a vy si nevšímáte otáčení stránek. Od začátku je naznačeno, že v příběhu není něco v pořádku, ale já stále otáčela a doufala, že to nebude tak zlé, a četla jsem dál a byly tam krásné momenty, které ovšem posléze vystřídaly momenty horší než zlé. Pocity z knihy mám velmi rozporuplné, SPOILER: kniha je drsná a kromě zločinu otce mě naprosto šokovala ta obrovská zrada. Čtenářský zážitek ve mě stále intenzivně rezonuje!

12.03.2021 5 z 5