araB araB komentáře u knih

Asi budu jedna z mála, ale tato kniha mě bavila mnohem více, než stoletý stařík. Jonassonův humor je opravdu jedinečný a tomu, kdo mu přijde na chuť, se bude příbeh líbit. Ano, je to přitažené za vlasy, ano, pravděpodobnost děje se limitně blíží nule, ale je to příjemná relaxace a pousmání nad tím, že nic není nemožné.

16.04.2021 5 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Opet prijemne pocteni.

01.12.2019 4 z 5

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Nádherné ilustrace, krásný příběh.

02.06.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejak se mi porad pletly hlavni postavy a chvili trvalo, nez jsem si vse poskladala. Kniha se opet cetla hezky a sama, takze idealni odpocinkove cteni.

06.08.2019 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Jako opravdu? Román pro ženy? Spíš pro náctileté naivní.. hlavní hrdinka je hloupá, příběh vykonstruovaný a zároveň lehce předvídatelný. Naštěstí se to dalo přečíst rychle, závěr nezklamal, happyend, který jsem vytušila v polovině, ne-li čtvrtině knihy.
Někdo píše, že je to podobné Bridget Jones,.. no nevím.. mně tato kniha přišla o tři ligy níže..
Bohužel, všude je samá reklama na dobrou knihu, A toto není dobrá kniha.

20.02.2014 2 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł

Kdo chce vědět, jaký je rozdíl v chování mezi Poláky a Čechy, ať si přečte tuto knihu. Docela je to tu hezky popsáno. Až jsem se několikrát zarazila a řekla si, nojo, on má vlastně o nás pravdu :) Je psána čtivě a několikrát mě opravdu od srdce pobavila.

13.01.2014 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Velice čtivě napsaná kniha, ovšem hodnotím pouze 4*. To, proč je kniha strhující, je zejména životní příběh Van Gogha, který napsal jeho život, nikoliv autor knihy. Stone si samozřejmě zaslouží veliký obdiv za zpracování a poděkování, protože díky jeho knize Žízeň po životě si mnoho lidí po celém světě rozšířilo obzory v díle Van Gogha.

15.06.2013 4 z 5

Přežili jsme v Pacifiku Přežili jsme v Pacifiku Dougal Robertson

Inu drsne vypraveni osudu jedne posadky. Ctive, poucne, ale v jednu chvili (nastesti kratkou) trochu nudne. Jinak celkove mi kniha rozsirila obzory co se preziti na mori tyce a jsem rada za to, ze jsem ji objevila a mohla si ji precist.

20.09.2019 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Asi tak ctvrtina knihy pro mne byla nezajimava, co se tyce osobniho zivota, kde kdy bydlela a co tam jedla, ale to je asi vec vkusu. Nekoho to muze zajimat. Zbytek velice dobre napsany, jednoduse, srozumitelne, nektere kapitolky uplne zmenily pohled na nemoci a zivot, za to palec nahoru. Nejvice jsem se zamyslela nad kapitolou o rezanych kytkach, z pohledu autorky jsem se na to nikdy nepodivala a to jsem clovek odsuzujici rezane kvetiny. Jedine, o cem bych s autorkou polemizovala jsou homeopatika a bachovky.. Podle me by se jejich propagace proste mela zakazat. Ale to je na debatu :)

26.01.2019 4 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

No tak jako něco nového jsem se dozvěděla, ale asi by bylo lepší přečíst si nějakou přesnější historickou knížku. Co mě ale vůbec nezajímalo byla Helenka a podobné "celebrity"..
Na knihu jsem se těšila, protože Láska nebeská se mi docela líbila, ale byla jsem zklamaná. V mé knihovně Gottland místo nenajde. Uf, naštěstí byla jen půjčená :)

23.07.2015 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Kniha se mi četla velice dobře. Žádné složitosti, příjemné prostředí a charaktery. Za mě palec nahoru a těším se na další pokračování na nenáročné večery v posteli.

27.06.2015 5 z 5

Příběh velice zajímavý a nesnadno vymyslitelný. Občas jsem si říkala, že to je až moc, ale dobře, to k tomuto stylu asi patří. Celkově jsem se bavila, styl myšlení Alana je vtipný, ale některé pasáže byly prostě strašně zdlouhavé.
Taky je škoda, že se autor zaměřuje na historické detaily a potentáty (jejich nejbližší okolí), které jsou velkému procentu populace prostě neznámé. Ale to je moje chyba, že neznám historii :) Myslím, že jiní se bavili asi více než já :)

13.05.2015 4 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Občas mě kniha hodně vtáhla do děje, ale občas mě taky nudila. Například doba v žaláři by mohla být napsaná na polovině stránek a nijak by to ději neublížilo. Zato konec byl napsaný až moc skokem. Ale suma sumárum to bylo hezké historické čtení, které mi rozšířilo vědomosti o středověkém lékařství. Jak zde někdo napsal, v knize je až podezřele hodně šťastných náhod a souher, což je trochu škoda. Ovšem Ranhojič od Gordona byl prostě lepší a 5 hvězd si zasloužil víc.

08.12.2014 4 z 5

Ceny Ceny Erich Segal

Hezky psané příběhy o vědcích a jejich "normálních" životech.. Líbí se mi, že jsou jednotlivé příběhy prokládány a psány v samostatných liniích a nakonec splynou do jednoho děje. Velice čtivá kniha ovšem Doktoři od toho samého autora mě vtáhli mnohem více..

23.11.2013 4 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Nějak jsem se v této knize ztratila, asi jako žížala v mraveništi..

02.06.2013 2 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Lidské.. Člověk vždycky žasne, když se prostřednictvím knihy dostane do hlavy někoho jiného, zejména někoho jinak smýšlejícího..

02.06.2013 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Bohužel mě povídky nikterak nenadchly. Bez napětí, vtipu, prostě takové suché a o ničem.. Rozhodně mě vůbec nepohladily po duši, jak zde v komentářích někdo píše. Většinu jsem přečetla v MHD, takže to celkem šlo, ale určitě bych si s touto knihou nesedla do křesla dychtivá po hezkém prožitku z čtení.

01.05.2013 2 z 5

Výchova bez poražených Výchova bez poražených Thomas Gordon

Asi by to šlo napsat jednodušeji a přehedněji, ale velké plus za čtivost. Narozdíl od knihy Respektovat a být respektován si nepřipadám jako pako, když dočtu stránku a porozumím tomu.
Rozhodně mi kniha trochu otevřela oči k tomu, co mě ještě ve výchově čeká. Ačkoliv autor tvrdí, že se dá aplikovat i na nemluvňata, u nás to zatím moc nevyšlo. Takže doufám, že až bude prcek mluvit, tak se nějak na běžném soužití "dohodneme" :)

14.04.2015 4 z 5

Ve tmě jsou jen temný stín Ve tmě jsou jen temný stín Johannes Mario Simmel

Bohužel jsem nedočetla. Přibližně na sté stránce se mi kniha zavřela a já nemohla najít místo, kde jsem skončila. Brala jsem to jako znamení, protože mě kniha nudila, takže jsem jen četla a nevnímala. Z toho tedy plyne, proč jsem nemohla najít místo, kde se mi kniha zavřela :) Jinak zápletka zajímavá, proto dávám průměrné 3 *** :)

06.02.2014 3 z 5