Apanka Apanka komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Takze jsem se pustila do druheho precteni predchozich dilu, abych byla v obraze a dobre sem udelala. Vubec me to nenudilo ani ta prvni pulka, jak tu lidi pisou. Prisla mi uzitecna a zajimava. Mam rada petadvacitku, ty jejich hlody...Ja jsem se tretim dilem spokojena, ten konec ala pomnenka byl zvlastni, ale beru to, uvidime jak to bude dal. Hodne komentářu je tu i na Ilan debilni chovani, ale ono si musi clovek uvědomit, ze je to dite a prostě mysli jinak. Ale je fakt, ze jsem si neustale rikala, "tak uz Ilan rekni ze ses holka,at to mame vsichni odbyty"... Urcite si nejdriv prectete ty dva dily pred tim, at si to vic uzijete.

21.10.2021 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Hrozně krásný román, a i když jsem knihu dočetla někdy v srpnu, tak pořád si pamatuju o čem byla a jak to bylo příjemné číst.

05.05.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Skvělá kniha, vždycky musím mít několika denní odstup, než napíšu komentář...proto asi kniha nemá 5 hvězd. První věc, která mi vnukla na mysl byla, že mi záporák hrozně připomínal Hannibala - nemyslím děj, ale charakterem postavy - ta mluva, inteligence atp. hned od začátku jsem si na místě představovala Hannibala. Jinak pecka, zajímavá zápletka i když pár věcí mi došlo dřív než přišly, ale jsem nadšená a začínám číst tuto sérii od začátku.

05.05.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nimbus se mi líbil vic než Smrtka. Přišlo mi to víc propracovaný a nenudila jsem se u žádné pasáže, tuhle knížku jsem prostě přečtla v pohodě, pomalu sem si jí vychutnávala a stalo to za to. Občas čtu moc rychle a už jsem zapomněla na to, jaké to je, si knihu pomalu vychutnávat. Škoda, že teď budu dlouho čekat na další díl, ale Neala sem si fakt hodně oblíbila a to sem si myslela, že sci fi nemám ráda. Smrtka Constantine se mi zvlaštním způsobem fakt líbil. Konec byl hustej!

13.05.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

K první knize jsem napsala, že kniha mohla mít klidně víc stran, jen aby to nebylo tak rychle a zbrkle ukončeno. Evidentně je to známka tohoto spisovatele. Jak už tady kdosi pode mnou píše, čtu čtu a najednou konec - za pachatele sem byla taková nesvá, myslela jsem, že to bude nějaká bomba a ono ve skutečnosti takový normální na detektivku. Jelikož to nebylo dotažený, tak těch pět hvězd fakt nedám :)

14.03.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knižka je čtivá, dobře napsaná a ráda bych si přečetla i ostatní díly. Nicméně je to pořád odkola, hlavní hrdina nebo detektiv (rikejte si tomu jak chcete) je divnej. Buď je alkoholik, feťák nebo ma v hlavě kufříky se špatnýma vzpomínkama, který rozhodně ven pouštět bude. Ale frčí to, zabírá to a lidi to maj rádi. Nejvíc se mi v knížce líbily myšlenky toho vraha/psychopata, pro mě čím víc morbidní a převrácený a šokující, tím líp. Takže tři hvězdy stačí si myslim.

06.03.2019 3 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Sběratelé motýlů jsem četla už dýl, a tak mi docela dlouho trvalo než jsem se zorientovala ve jménech. Pamatovala jsem si jenom Mayu, to že je Inara, bylo napsaný asi až ve druhé třetině knihy. Takže za mě hrůza. Pořád jsem čekala, že něco bude, v půlce knížky jsem si začala říkat, že je to teda jako všechno...a ono opravdu bylo. Nejlepší na tom byly ty pasáže psychopata - což je smutný. Jestli jste někdo četl Sběratelé motýlů a čekáte super pokračování, tak tohle nečtěte, úplně zbytečný.

22.01.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faju jsem přečetla za dva večery, ale musela jsem o jednu hvězdičku snížit. Když sem četla Naslouchače, tak to bylo všechno takové to nové, šokující, na knihu jsem myslela ještě 14 dní po přečtení - u téhle knihy to tak nebylo. Asi je to tím, že Faja je druhá kniha a už v podstatě nemá čím šokovat (světem atd.). Takže jsme se akorát dozvěděli víc o postavách, "lepším" světě z nížin atp. Tím nechci říct, že kniha byla špatná, sama sem jí rychle přečetla, takhle jsem hltala každé slovo, občasná nelogičnost a dětinská naivita by tam byla, ale což, od čeho jsou knihy. Těším se na další díl a doufám, že to bude parádní.. i ty ostatní, má jich být prý pět, tak uvidíme.

03.01.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Když sjedete níž, tak je tu napsáno vše...Jediné co, tak pro mě byla asi nejdrsnější ta pasáž, jak se Hana vrací zpátky do Meziříčí a je tam její popis, a v tu chvíli je stejně stará jako já teď. A tohle mě asi nejvíc odrovnalo...To uvědomění si celého příběhu je emocionální bomba.

28.11.2018 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zacteni mi problem nedelalo, ale spis jsem se behem knihy pristihla, jak uz je mi vlastne jedno, kdo je zabil. Tema asi takove lehce netradicni, hlavni hrdinka neni extra koca ani super americka zena. Precist se to dalo, ale kometar pisu po nejakych trech tydnech a odvarena z toho uz nejsem.

13.11.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Uz teda nespadam do kategorie YA, ale me to neva. Kdyz jsem nad knihou premyslela, tak jsem zjistila, ze bych si i chtela vyzkouset zit v takovem svete. Smrtka mi prijde jako dobre promyslena postava, jak se tam prolnuly zpusoby smrti - jako statisiky, nahodna umrti, hromadna umrti...tak to proste je. Behem cteni vam tak nejak dojde, jak to asi skonci, takze to neni nejaky extra zaver. Kazdopadne si urcite prectu pokracovani, ptz chci vedet kam tohle vede.

13.11.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Fantasy nectu, ale doporuceni mistnich komentaru mi nedalo a knihu jsem precetla za necele tri dny. Paradni, asi jsem casto nadsena z knih, ktere prectu, ale aby me upoutal zanr, ktery mi neni vlastni...nestava se casto. Hltala jsem kazdy pismenko, s Ilan jsem to prozivala jako male decko a Kapitan je muj oblibenec. Prostredi kde se dej odehrava je nechutny a zvlastni a hrozne me to bavilo.

13.11.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Za mě super, fakt sem se bála a bála sem se, že to skončí nějak stupidně, že to ten slovák pokazí. Ale dobrý, konec je zajímavý, na něj si počkejte.

18.07.2018 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Jazyková korektura paní Ivany Čejkové mě opravdu šokovala. Toto je první kniha, kterou od Daniela Silvy čtu a těch gamatických chyb..hrubky, slovosled...to pani Čejková evidentně pěkně odflákla. Smutný na tom je to, že tím mi knihu i trochu znepříjemnila. Než sem se začetla, byla sem v půlce, a tak nějak dobrý, i když jsem čekala asi trochu víc život teroristů než politiky (což byla asi hloupost, pokud vim, že čtu špionážní thriller). Uvidím, jestli narazím někdy na nějakou knihu od autora, tak jí asi zkusím (hodnocení vypadá pěkně). Každopádně díky, vzpomněla jsem si totiž na Poutníka od Terryho Hayese a asi se na ní teď opět vrhnu.

03.06.2018 4 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Přečetla jsem jí za pár hodin a ještě dlouho mi zůstane v hlavě. Tady asi není moc co komentovat. Přečtěte si to.

24.01.2018 5 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Tohle byla moje úplně první knížka, kterou jsem od Deavera četla, tak před 12 lety! Takový průměrný detektivní příběh, není to Lincoln, ale mě se to líbilo, doteď si pamatuju, jaký jsem z toho příběhu měla pocit. Určitě doporučuju přečíst, ať víte kam se Deaver za ta léta s psaním posunul.

14.11.2017

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Pratcheta sem nikdy nečetla, takže sem to zkusila s tímhle. Asi to není můj šálek kávy, věřím, že je parádní spisovatel. Ale já tu knihu ani nedočetla, pro mě nuda. Je fakt, že to bylo občas vtipný a člověk se tak pousmál, ale tenhle styl mi nesedí. Ani ty postavy mi nějak nepřirostly k srdci, tak nějak sem si neuměla nic představit, jak to asi tak vypadá. Přišlo mi to ponurý a o ničem.

24.10.2017

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Dávám 3* za to, že tuhle spisovatelku mám ráda a obě knihy sem totálně žrala. Ale tohle byla fakt nuda a šlápnutí vedle. Ani už nevím moc o čem to bylo.

23.10.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kdyby to mělo 600 stran, tak by to opravdu vůbec nikomu nevadilo. Což je právě ta škoda, nedotažený. Ale jinak hezké, příště víc stran a 5* je v kapse Samueli.

23.10.2017 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

První půlka pecka, jako fakt pěkný. (spoil?) Ale pak to tam ta Maya podělala s tím klučinou a už mě to nebavilo. Ale rychle se to čte. Určitě doporučuju, neboť myšlenka Motýlů byla zajímavá

23.10.2017 4 z 5