Anushka1 Anushka1 komentáře u knih

Pustiny Pustiny Stephen King

Pustiny mě už naplno vtáhly do děje Temné věže. Skvělá část z Ludu, když je unesen Jake a Roland ho běží zachránit. A hlavně se tu prvně objevuje jedna z nejmilejších postav Ochu.

"Blaine is a pain and that is the truth."

30.07.2018 5 z 5

Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Robin Furth

Díl, který uzavírá Rolandův příběh před sérií knih. Ukazuje zkázu jeho původního ka-tet a moment, kdy začal být posedlý Temnou věží. Předpokládám, že další komiks bude částečně kopírovat události z Pistolníka. Pro čtenáře knih jsou tyto komiksy příjemným zpestřením a doplněním knižní ságy.

12.05.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Vražedná léčba a zakončení celé trilogie. Člověk by čekal vyvrcholení celého příběhu. To dostane, ale pro mě byl ten konec nějaký překombinovaný. První díl byl super, druhý díl mě taky bavil (až na konec, který mi moc neseděl). Bohužel třetí díl mi přišel z celé série nejslabší.
Celý příběh se zaměřuje na vyřešení hlavního problému. Lidé jsou nakaženi erupcí (později se dozvídáme, že virus je uměle vytvořený a vypuštěný mezi lidi) a mění se v nemyslící zombie, kteří nepohrdnou lidským masem. ZLOSIN se snaží z posledních přeživších získat lék, oni to však vidí jinak. Chtějí být už volní a s celým vyléčením lidstva nechtějí nic mít. Nejhorší ale je, že ne všichni Placeři jsou imunní a tak dochází k otázce, co jsou ochotni obětovat proto, abych zachránili svého kamaráda. V závěru dochází ke konečně konfrontaci se ZLOSINEM a vypadá to na happy end. Získají ale naši hrdinové opravdu svou svobodu?
Jsem určitě ráda, že jsem se k této sérii dostala. Ale musím uznat, že filmová verze se mi asi líbila více. Nějak mi dávala víc smysl. Určitě ale nelituji, že jsem si příběh i přečetla.

20.04.2024 3 z 5

Krví a železem Krví a železem Peter Gibbons

Nová kniha s vikingskou tématikou? "Jasně, sem s ní.", řekla jsem si. Co by tu mohlo být špatně? No, bohužel se na tam našlo.

Hlavní postavou je mladý viking Hundr, který se chce stát slavným bojovníkem. Přidá se proto k posádce lodi jarla Einara a společně s ním vyrazí do války. Slavný Ragnar Lothbrok byl mrtev a jeho synové se chtějí pomstít. Nynější král Ivar Bezkostý shromáždí v Anglii armádu a chystají se dobít město Yorvik. Postupně poznáváme další postavy - Stena (nyní křesťan, který dříve bojoval po boku Ragnara), valkýry (silné Odinovy bojovnice), Hakona Ivarssona (neschopného Ivarova syna) nebo Saoirsu (irskou princeznu). Cesta k úspěchu se zdá být pro Hundra jasná, je velmi dobře vytrénován k boji, je rychlý a obratný. Sám Ivar mu daruje několik stříbrných náramků za odměnu za jeho služby. Pak do toho ale vstoupí láska a intriky a vše se pokazí.

Děj není nijak složitý. U postav je jasně dané, kdo je ten hodný nebo zlý. Hlavně postava Hakona je tu vykreslena tak, že toho zmetka opravdu nemáte rádi a doufáte, že mu někdo konečně zatne sekeru do hlavy. Co mi však na knize vadilo nejvíce, bylo to, že se tu stále opakovaly určité myšlenky. Pořád jsme museli číst, jak se Hundr chce stát slavným válečníkem, jak je někdo podrazák, jak se bude muset udělat tohle a tamto. Jako kdyby měl autor pocit, že čtenář má velmi špatnou paměť a nestačilo mu to říct jen jednou. Styl psaní mě taky moc nenadchnul. Přišlo mi to takové trochu amatérské. A korunu tomu dodaly chyby v textu (chybějící písmenka, dvě slova spojená v jedno apod.). Ještě nedokáži říct, zda se budu chtít pouštět do pokračování. Určitě jsem četla mnohem lepší knihy s vikingskou tématikou.

24.02.2024 3 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

V několika státech na východě USA se rozšíří virus supervztekliny a my sledujeme osud těhotné Natalie, kterou nakažený člověk pokousal. Natalie vyhledá svou kamarádku Ram, která je doktorkou, a poprosí ji o pomoc. V celé knize se odvíjí příběh, který se děje pouze během několika hodin a my sledujeme boj o Nataliino nenarozené dítě. Obě ženy se musí vypořádat s chaosem, dezinfomacemi a postupující nákazu u Natalie. Do toho na postavy občas zaútočí nakažený kojot nebo člověk. Lidé se sice nemění v zombie, ale kvůli supervzteklině se u nich nemoc projeví už po několika hodinách, jsou agresivní, napadají další lidi a ke konci upadají do kómatu a nakonec umírají.
Kniha se oficiálně řadí mezi horory. Částečně je to určitě pravda. Tempo je takové pomalejší a většinu děje sledujeme, jak se hlavní postavy snaží dostat z bodu A do bodu B. Pouze občas se tu dočkáme nějaké akce. Spíše se tu sází na ten tísnivý pocit, kdy se u vaší milované osoby začíná projevovat smrtelná nemoc a vy ji nemůžete nijak pomoct. Za mě to byl takový průměr. Kniha není nijak dlouhá, takže ji máte přečtenou rychle a to je dobře, protože jinak by se člověk mohl začít nudit.

13.08.2023 3 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Přemýšlela jsem, jaké hodnocení knize vlastně dát. Tady by byly pro mě 3 a půl hvězdy tak akorát. Příběh Vuko Drakkainena a jeho putování po neznámé planetě, kde má zachránit předchozí průzkumníky ze Země, má jistě svůj potenciál. Ale přijde mi, že min. v prvním díle jsme se toho mohli o této planetě a jejích obyvatelích dozvědět trochu víc. Možná by byla nápomocná nějaká mapa. Vlastně mě více bavila druhá příběhová linka o mladém následovníku trůnu, jehož rod byl zrazen a svržen a on musí utéct. Příběh však končí dost otevřeně a zajímá mě, jak to bude s Vukem dál. Takže to vlastně ani tak hrozné nebylo, když se chci pustit i do pokračování. Je mi jasné, že spousta věcí se vyjasní a obě příběhové linie se v nějakém okamžiku protnou. Takže časem sáhnu po druhém díle, ale hned to určitě nebude.

29.06.2022 3 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

(SPOILER) Nový příběh z fantasy světa vytvořeného Siri Pettersen zatím jen lehce odkazuje na její předchozí trilogii Havraní kruhy. Tento svět je plný legend o vlcích a záhadných krvezpytkyních, které dokáží předpovědět váš osud. Nikdo však netuší, kde je skutečná pravda. Hlavní hrdinka Juva má tu smůlu, že pochází z rodu krvezpytkyň, ale nechce s nimi mít nic společného. Nejradši by jen lovila vlky, jejichž krev pohání kamenné kruhy, kterými mohou lidé cestovat. Ovšem osud domu chce jinak a Juva se po smrti matky a sestry musí chopit cechu krvezpytkyň. Díky tomu zjistí pravdu o ďáblovi/vlkovi, který dal ženám jejího druhu dar. Dar cítit věčné a bojovat s nimi. Tento ďábel je ale skutečný, jmenuje se Gríf a dozvídáme se, že pochází z jiného světa, kde se takoví jako on krmí drápy a cítí Sílu, která se nedávno probudila a on se může dostat zpět domů. Pomůže mu Juva nebo ho předá věčným a tím se zbaví veškeré odpovědnosti nad budoucností svého světa?

Popravdě musím říct, že ač je zápletka zajímavá, ve výsledku to nějak nefungovalo. Už z prvního dílu Havraních kruhů mi bylo jasné, že se děj bude rozplétat pomalu, ale vše se nakonec vyjasní. To se stalo, ale já i tak nejsem uspokojena. Nedokázala jsem si k Juvě a dalším postavám vytvořit vztah a ke konci mě vlastně jen zajímalo, jestli se Juva s Grífem vyspí. Ovšem nástin dalšího děje je asi jasný, takže se do pokračování nejspíš pustím.

12.02.2022 3 z 5

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Kdo z milovníků fantasy by neznal film Labyrint s famózním Davidem Bowiem v hlavní roli Jaretha, krále skřítků? Příběh komiksu se odehrává o několik století dříve a sleduje příběh Marie, jejíž společného syna předal její milenec Sovímu králi, krutému vládci Labyrintu. Marie se pak musí vypořádat se spoustou překážek a za pomoci několika přátel, které po cestě potká, se dostat do hradu a zachránit svého syna ze spárů tyrana. Ten chce z chlapce jen vysát jeho životní energii, aby mohl vládnout na věky. Dokáže to? Nebo malý chlapec zůstane navždy lapen v Labyrintu? A nebo to všechno nakonec skončí úplně jinak? *mrk, mrk*

V příběhu se mi moc líbilo propojení s filmem, kde sledujeme podobný příběh, kdy se dívka Sára snaží z Labyrintu zachránit svého bratříčka. Komiks je graficky vyveden opravdu krásně a byla to lahoda pro mé oči s ním každý večer usínat.

05.11.2021 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Šikanovaný puberťák si koupí starou kraksnu a snaží se ji opravit. Ovšem si nějak nepamatuje, že by na autě vůbec nějaké opravy provedl, ačkoliv před ním teď stojí nablýskaný bourák. Arniemu bohužel dochází až později, že s autem koupil i něco jiného. Jeho vraždící historii a ne úplně příjemného bývalého majitele. Nápad o vraždícím autě byl zajímavý. Byly tam opravu napínavé pasáže. Chvílemi jsem se ale trochu přestávala na čtení soustředit a musela jsem se k některým pasážím vracet. Každopádně mě ale kniha navnadila podívat se na stejnojmenný film.

28.02.2021 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Musím přiznat, že ke čtení třetího dílu jsem se musela chvílemi nutit. Nedokázala jsem se do něj začíst jako u předchozích dílů. Obzvláště v části, kdy se Hirka nachází ve světě Umpiri. Ale i tak hodnotím tento díl a celkově sérii Havraní kruhy plným počtem. Pěkně vytvořený fantasy svět. Hirka jako hlavní hrdinka byla fajn.

16.01.2021 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

I druhé pokračování Havraních kruhů je super. Hltala jsem každou stránku a čekala jsem, co se z toho nakonec vyvine. Plynule pokračuji posledním dílem a jsem fakt zvědavá, jak tohle všechno dopadne.

03.01.2021 5 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Druhá kniha autorky se dost výrazně liší od její prvotiny. Ta byla o hrdinských činech. Tady se naopak dostáváme do zlodějského podsvětí plného intrik a vražd a trochou dávky magie.

25.09.2020 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Jsem opravdu ráda, že jsem jako první četla Beznaděj. Protože jinak by mě dej Strážců zákona asi hodně odradil. Troufám si dokonce říct, že jsem se nijak zvlášť do děje nevžila a dočetla to jen proto, že nerada nechávám nedotčenou knihu. Dělalo mi dost potíž se zorientovat v množství postav.

28.02.2020 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Musím se přiznat, že mi nějakou dobu trvalo se začíst a ani poté mě děj nevtáhl na 100%. Obecně nemusím tahle božská témata. Námět je určitě obecně zajímavý, ale není to můj šálek kávy. Proto dávám "jen" 4*

28.01.2020 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Dlouho mi trvalo, než jsem se do této knihy začetla. O čemž svědčí i to, že jsem ji nakonec četla něco přes měsíc. Podobně dlouhé knihy čtu mnohem rychleji. Duchařské téma mám celkem ráda, ale tady mě to nějak nevtáhlo do děje. Nakonec se ukázalo pár celkem zajímavých zvratů. Ale finální zúčtování bylo takové hodně urychlené, když vezmu, jaké vyprávění tomu předcházelo. Kingovi dávám málokdy 3 hvězdy, ale tady bohužel musím.

19.11.2019 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Poslední dobou mám štěstí vzít do ruky od Kinga díla, která mi dávají dost zabrat. Geraldova hra není výjimkou. Prvních 100 stránek jsem knihu neustále odkládala a od úplného ukončení čtení mě odradilo pouze to, že kniha má pouze nějakých 280 stránek. Řekla jsem si, to dám, i když mě to nebaví. Mám radši knihy, kde se něco pořádného děje. Právě cca. od té 100. stránky příběh začne mít konečně nějaký děj. Už to není jen o tom, že je Jessie připoutána k posteli a slyší ve své hlavě hlasy. A *spoiler* postava retardovaného úchyla mi tam přišla nějak navíc. Jakobi chtěl King docílit u čtenáře alespoň nějakého wow efektu nad nechuťárnou. Přijde mi, že děj by se víc hodilo zpracovat jako povídku a ne samostatnou knihu.

24.08.2018 3 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

V tomto díle je rozvinuto hned několik příběhových linek. Líbilo se mi spojení příběhu s naším světem a zapracování postavy samotného spisovatele do příběhu.

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Mnozí tuto část považují za nejlepší. Mám ji někde těsně za Pustinami. Příběh mladého Rolanda a jeho prvního ka-tet je velmi čtivý. Nelze zapomenout na Susan a další úžasné postavy, které provázely Rolandovo dospívání v muže.

30.07.2018 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Tři vyvolení už jsou trochu víc čtivější, než Pistolník. Seznámíte se s novým ka-tet. Nejlepší pasáže s Dettou.

Pistolník Pistolník Stephen King

První díl Temné věže se trochu vleče. Člověk ho prostě musí přelouskat, aby se dostal k tomu zlatu, co následuje po něm.