anoti

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Kniha o něčem a o ničem.Ale klobouk dolů..dokázat rozepsat vytažení ryby do jedné knížky si asi zaslouží nějaké ocenění.Mam rada knihy s duševním nádechem či pohlazenim, ale zde jsem se zklamala.

27.11.2016

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Nechápu, že jsem po knize sáhla, až teď.Byla to velká chyba.Nejdřív jsem do ní chtěla jen tak nahlédnout, abych věděla co mě tak asi čeká a z nahlédnutí jsem jí nakonec přečetla jedním dechem.Vše bez výhrady krásně napsáno.Z osudu Boxera mi bylo strašně smutno... o to víc, že to takhle přesně chodí.

30.11.2016

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Precizní, inteligentně napsaná záležitost, která si pohrává se čtenářem jako kočka s myší.

10.03.2014

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Paní Jojo Moyes ve své knize exceluje!Kniha je naprosto famózní!Čtenáře spoutá každým svým řádkem a nepustí dokud se nedočte, až do konce.Příběh snad ani nemůže nikoho nechat chladným a nezamyslet se nad svým životem.BRAVO.

05.06.2015

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Sněhulák mě zatím zaujal ze všech dílu nejvíce.Nemám mu co vytknout.Skvěle propracované, pro mě zatím to nejlepší od tohoto spisovatele.Byla jsem nadšená.

BrusinkyBrusinkyBarbara Nesvadbová

Už chápu tu cenu, za kterou jsem jí koupila "29kč" :-)

12.07.2014

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling (pseudonym)

Jsem ráda, že jsem se zase mohla nechat vtáhnout do světa Harryho Pottera.Všechny díly jsou něco nepřekonatelného.Moc se mi to líbilo a to, že to je psáno tak jak je mi vůbec nevadilo.Čte se to samo.

02.01.2017

Jako kus masa!Jako kus masa!Josef Strauss

Musím přiznat, že knihu jsem četla před 10lety a do teď na ni nemohu zapomenout.Velmi silně se mi vryla do paměti a to nejen pro nechutně detailní popis všeho co ty dívky museli prožít.Byla to kniha, která mě prvně vrhla do hnusné reality dnešní doby.

20.01.2014

Láska prochází kuchyní - Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárekLáska prochází kuchyní - Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárekDenisa Bartošová

Kniha jako dárek mě potěšila, ale sama bych si ji nekoupila.Když to shrnu, je to o ničem a k ničemu.Nic nového jsem se zde nedozvěděla, z žádného nápadu jsem neomdlela, ale musím uznat, že je velmi pěkně zpracovaná.

21.01.2014

JehlaJehlaKarel Žilák

Nevím přesně jakou věkovou kategorii chtěl spisovatel oslovit...Je fakt, že chování hlavní hrdinky není normální-pro normální lidi co tohle nikdy nezažili a žili ve spořádaných rodinách.Já jsem tak taky žila a toto téma se mě vůbec netýká, ale myslím si, že to autor vystihl trefně, protože ať to znělo sebe nepravděpodobně, myslím že takhle žije spousta lidí a to byl ještě autor hodně při zemi.Dávala bych to číst náctiletým jako výstrahu.Jinak bych ještě knihu mnohem víc rozepsala, byla co do obsahu hrozně skromná, měla jsem ji přečtenou během chviličky.

09.10.2014

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Začátek knížky mě nějak nenadchl, bylo to pro mě trochu zmatené-nevím proč a navíc, téma dělfíni a velryby, lodě a rybáři.Není to mému srdci blízké, ale PÁNI!Opět silný, krásně napsaný příběh, který pojednává(mimo jiné) o tom jak peníze nejsou na světě to nejdúležitější!Už to i vypadalo, že mi slza z oka nezaslzí, ale nakonec mi síla příběhu slzičku vytlačila ven.

30.01.2016

U řeky Piedra jsem usedla a plakalaU řeky Piedra jsem usedla a plakalaPaulo Coelho

Moje první kniha od tohoto úžasného spisovatele, kterého mám moc ráda a zároveň první kniha, která mě duševně obohatila...Neumím si to vysvětlit, ale po přečtení jakékoli jeho knížky je mi hezky u srdce.

20.01.2014

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Oddechová, taková pohádka pro ženy.Jelikož čtu hodně, tak občas potřebuji i něco oddychového u čeho nemusím vůbec přemýšlet a tato kniha je k tomu účelu naprosto ideální.Absolutně nic člověku nedá, ale ani nevezme.

Rukopis nalezený v AkkonuRukopis nalezený v AkkonuPaulo Coelho

Pro připravené s otevřenou myslí dokořán.Krásný zážitek co pohladí duši a zahřeje u srdce.

08.02.2014

Ostré předmětyOstré předmětyGillian Flynn

Jisté pasáže excelentní, některé zbytečně se omílající.Již na samém počátku víte jak to dopadne.Velmi oceňuji téma, ke kterému potřebujete notnou dávku odvahy.Celkově knihu moc chválím, i když jsem kvůli recenzím očekávala mnohem víc.

16.02.2014

NevěraNevěraPaulo Coelho

Nedá se říct, že by kniha byla nějakým veledílem.Necítím z ní nic co mi přijde typicky Coelhovského-to co člověka osloví a zasáhne ho, až do hlouky duše.Nezanechala ve mě vůbec žádnou stopu.

24.02.2015

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Z knihy jsem nadšená.Moc se mi líbila...je velmi čtivá a má spád.Jediné co mi lehce dělalo problém je moc postav :-) ... nevím proč, ale zdálo se mi jich tam mnohem víc než v jiných knihách.Ale to je jen miniaturní detail :-)

13.11.2016

Bazar zlých snůBazar zlých snůStephen King

Od knihy jsem čekala něco jiného.Ze série povídek, z kterých se kniha zkládá mě opravdu zaujali jen dvě-tři. ..některé mě přímo i obtěžovalo číst.Připadá mi, že King někdy zachází do takých detailů, až to oddchyluje od toho o co tam vlastně jde-je to záměr?Asi.Povídky celkem moc nemusím, ale od těchto jsem nevím proč očekávala hororovou linii (možná, je to tím, ze je to od mistra Kinga?) a bohužel jsem se nedočkala.

08.01.2017

ZlobaZlobaChris Carter

2/3 jsou neuvěřitelně čtivé.Knížka mi vlastně nedovolila přestat číst, ale ten závěr mi už přišel strašně moc překombinovaný.

04.01.2021

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialogHovory s Bohem I – Neobvyklý dialogNeale Donald Walsch

Když jsem dostala tuto knihu od přítele, myslela jsem si, že jen žertuje.Nejsem vůbec nábožensky založená, řekl mi jen, ať si slovo Bůh nahradím něčím jiným nebo, ať si ho tak nevšímám.Poslechla jsem ho a během týdne jsem měla přečtené všechny 3 díly.Moc se mi to líbilo a mnohé mi to dalo.Myšlenka knihy kde se člověk baví s Bohem (x) mě nadchla.

AlefAlefPaulo Coelho

Většina komentářů co jsem zde četla poukazuje na to jaký je autor (.....) vzhledem k tomu jaký zaujímá postoj,cit,či touhu k velmi mladé dívce leč sám je STAROCH.Já osobně jako člověk co do knihy dává dávku své vlastní fantazie jsem to jen tak lehce neodsoudila a ani se nad tím nějak neznechucovala a spíš se zaměřovala na to pěkné co kniha nabízí.Já to beru z té stránky, že jsem ráda, že do knihy dá vždy nějaké nové téma.Není lehké psát tolik knih a neopakovat se a navíc život nabízí i takovéto situace, bohužel.

20.01.2014

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Tento díl jsem si zakoupila a přečetla jen z toho důvodu, že jsem četla i první a na konci knihy jsem se dozvěděla, že bude pokračování, tak jsem byla zvědavá....opět jsem si u knihy odpočinula, protože jsem vůbec nemusela namáhat mozkové závity.Pro odpočinek ideální avšak některé sexuální pasáže naprosto nezajímavé, až nudné, často se opakující a poukazující na to, že to dotyčná autorka doopravdy nezažila.Od půlky knihy jsem je přeskakovala, nudili mě.

20.01.2014

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Pohádka, pohádka, pohádka.Celá trilogie je prostě sepsanou snůškou nesmyslů pro rychlí výdělek peněz.Kdyby to všechno bylo sepsané do jedné knihy s maximálním počtem stran "400", tak bych byla relativně i spokojená, ale takto nikoli.Například knížky od paní Monyové jsou co do obsahu mnohem stručnější, ale za to se v tom člověk, alespoň najde nebo se zasměje či poučí, z této knihy a vůbec z celé trilogie mám jen prázdnější pocit peněženky.

21.01.2014

Letní štvaniceLetní štvaniceRobert Lawrence Stine

Jako oddychovka ideální. Nic náročného.Nevím proč, ale stopy hrůzy mám prostě ráda ráda.

27.01.2014

PentagramPentagramJo Nesbø

Harry Hole opět nahání zločince a jako vždy exceluje a to i přesto, že při řešení případu je ještě víc ponořený v alkoholu než kdy jindy.Částečný děj týkající se naší zemičky české mě jen mile překvapil.Co do kvality "například" sněhuláka trochu slabší kousek, ale kniha se mi stejně četla lehce a s napětím, dokonce jsem poprvé až do závěru knihy neodhalila vraha, což se mi u tohoto spisovatele stalo poprvé.

NemesisNemesisJo Nesbø

Už jen název knihy - Nemesis (nebo-li řecká BOHYNĚ odplaty-pomsty) napoví o čem je další kniha kde Harry Hole řeší další případ.Někdo se někomu škaredě mstí, ale kdo?:-)Kniha se čte sama a kdyby mi nebylo hned jasné kdo je ten nelidský vrah byla bych až do konce napnutá jako struna.Čtenář musí být trochu pozornější,protože se zde proplétají dva případy a není to zaměřené jako klasicky jen na jeden případ.Moc hezké počtení.

Záludné zloZáludné zloRobert Lawrence Stine

Určité pasáže nejsou až tak hrozné, ale ten zbytek ... je to, ale otázka vkusu, co se komu líbí a má rád.

09.02.2014

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Kniha mě bavila a mám z ní spoustu nových informací :-)

27.02.2014

ŠvábiŠvábiJo Nesbø

Další vydařený kousek . . .

04.03.2014

LevhartLevhartJo Nesbø

Hned od 1. stránky jsem byla neuvěřitelně vtáhlá do děje, ale po zhruba polovině mě to začalo celkem nudit a po pětisté stránce se mi to už zdálo neuvěřitelně zdlouhavé, nezajímavé a překombinované, což se mi od tohoto spisovatele stalo poprvé.

12.07.2014