Annyshga Annyshga komentáře u knih

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Konečně jsem zase jednou natrefila na knihu která mě úplně pohltila a nechtěla jsem aby skončila . Riley i Julese jsem si zamilovala a hltala každý řádek jejich osudu. Hudební prostředí mám v knize moc ráda, tady mi ale vadilo, že texty písní co složil jeden z hlavních hrdinů zůstaly nepřeložené a nemohly tak doplnit příběh. Je to velká škoda. Vztah mezi Riley a Julesem plynul pozvolna, někdo to kritizuje, mě to naopak úplně padlo do nálady. Příběh byl milý, jemný a řešilo se v něm i pár důležitých věcí. Skvěle bylo i střídání vyprávění z pohledu každého z nich. Jules občas přeháněl, Riley zas na svůj věk neřešila co by řešit měla ale nikdo není dokonalý. Během příběhu jsem si oblíbila i hlavního propagonisty a zpěváka kapely, a tak doufám, že se s hrdiny Posledního songu setkám i v dalších dílech.

27.10.2022 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Na příběh Shay a Dominika jsem se moc těšila. Obálka i anotace mě uchvátily okamžitě a doufala jsem v nějakou originalitu vzhledem k popisu. Knize ale chyběl potřebný drive. Pomalé rozjetí příběhu mi nevadilo, problém byl spíš s hlavním hrdiny. Už od začátku mi nebyly sympatičtí tak, jak bych potřebovala. Jejich vztahu chyběla špetka chemie a žáru. Je to škoda protože potenciál tam rozhodně byl. Autorka mohla lépe využít situací mezi Shay a Dominikem a my by jsme se možná i od srdce zasmáli. Co se týče pořadu Ex v éteru nápad to byl skvělý ale zase trošku nedotažený. Doufala jsem, že vysílání bude součástí příběhu jako takového a né podané v kapitolách, které za mě byly v knize občas úplně zbytečné. Třetí hvězdu dávám vlastně jen kvůli závěru kdy přišlo velké romantické gesto a mě se moc líbilo .
Knihu vysílám do světa jako štafetu a jsem zvědavá na komentáře a hodnocení dalších čtenářek.

23.10.2022 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Ze začátku jsem s knihou měla trošku problém, byla čtivá ale chyběl jí nějaký šmrnc. Zhruba tak do poloviny se v příběhu objevovalo moc zbytečností, které byly pro příběh nedůležité. Taková ta nezajímavá omáčka kolem kterou máte tendenci přeskakovat. Když se ale děj pořádně rozjel nevěděla jsem koho podezdřívat dřív. Něco mi nesedělo snad na každé postavě, to se mi ještě nikdy nestalo . I když vám už ke konci začne docházet kam to celé bude nejspíš směřovat, takový finiš co přišel prostě nečekáte. Závěr je navíc otevřený a nechává tak prostor pro vaši fantazii.

V knize bych uvítala nějakou pasáž z policejního vyšetřování. Ta tam prostě chyběla. Klidně mohla být zařazena na začátek místo zbytečných popisu a scén z práce Gabi.

20.10.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jo Watson to prostě umí, její knihy jsou krásné a neskutečně vtipné. Mám tě ráda, nemám tě ráda nebylo výjimkou. Poppy je vážně číslo , to co dokázala občas vymyslet bylo až neskutečné. Tentokrát byla zápletka klasické romantické klišé sekretářka x ředitel ale vůbec mi to nevadilo. Pokud nehledáte žádné složité čtení je přesně takovýto druh knihy ideální. Stránky ubíhaly jedna za druhou a najednou byl konec. Poppy mi bylo chvilemi líto a říkala jsem si, že takovou smůlu snad nemůže nikdo ani mít. Úsměvné časti však převládaly. V jednu chvíli jsem se ale už pozastavila, konkrétně u scény na staveništi. Ta mi přišla už hodně přehnaná a přišlo mi, že autorka dělá z Poppy úplnou blbku. To bylo jediné, co mě na celé knize iritovalo. Co se Ryana týče, ten byl i přes svoji drsnou slupku úplné zlatíčko. Bylo úsměvné jak se snažil hrát drsňáka a přitom si o Poppy dělal nemalé starosti.

18.10.2022 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Příběh jako byl tento jsem ještě nečetla. Vše začalo celkem netradičně - koncem. S Alexandrou se poprvé setkáváme v den provedení trestu smrti, ke kterému byla odsouzena. Její psychiatr ji byl velkou oporou a soucítil s ní. A přesně to mě zarazilo...je to přece vražedkyně říkala jsem si. Musíte ale přelouskat celý příběh, aby jste pochopili proč tomu tak je. Třeba na konci změníte názor stejně jako já. Spletitý příběh Alexandry je tvořen ze sezení s jejím psychiatrem Robertem a vzpomínkami na její hrůzný a nespravedlivý život. Některé části byly opravdu šíleně a brutální až mi z nich bylo těžko. A právě v těch chvílích mi bylo Alexandry vlastně líto. Pak ale přišly na scénu popisy vražd a soucit byl rázem ten tam. Zvrat a zároveň celkové vysvětlení, které přišelo na konci jsem nečekala a upřímně mě trošku zklamalo. Něco takového jsem v knize nečekala. Zas na druhou stranu bez této zápletky by všechno postrádalo svůj smysl. Příběh Alexandry vás trošku emočně rozebere a wow efekt taky nechybí takže za mě skvělá kniha má jeden večer .

16.10.2022 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Již 3 díl s touto netradiční vyšetřovací dvojicí a opět skvělá kniha . Přestože půlka knihy byla v takovém poklidnějším tempu nemůžu říct, že bych se nudila. V příběhu se mísilo několik časových linek - pár dní před a současnost plus samotné vyšetřování vražd a později i minulost Maaretna S. Sneijdera. Pořád mi vrtalo hlavou, jak to vše autor zamýšlí propojit. Bylo to bravurní! Vše se dalo dohromady tím nejmíň možným způsobem a wow efekt rozhodně nechyběl. Samotný závěr příběhu mi vyrazil dech a můžu říct, že se máme vážně ještě na co těšit ! Série každým dílem graduje víc a víc, takže do ještě nečetl měl by začít .

15.10.2022 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Od jaké knihy jste nic moc neočekávali a nakonec vás úplně pohltila? Upřímně myslela jsem si, že půjde o klasický erotický román, zároveň mi ale vrtalo hlavou, proč všichni Divokého prince hodnotí tak dobře. Teď už to chápu .
Po pár přečtenych stranách jsem byla sice trošku skeptická a říkala si, že zase půjde o typické erotické klišé - nevinná holka, bohatý drsňák, sex a následné zamilovaní se. Jaké však bylo moje překvapení, že jde úplně o něco jiného. Originální nápad na příběh, žhavé erotické scény, které nejsou trapné a plné ptáků a broskviček. Od začátku byla kniha hodně čtivá a kdybych mohla dám ji na jeden zátah. Temperance se mi zalíbila okamžitě. Je skromná, na nic si nehraje a její život je uvěřitelný. Překvapila mě její temná minulost, to jsem vážně nečekala. Většinou je to on kdo je tajemný s nějakým škraloupem v předchozím životě. Tady však o něm nevíme vůbec nic. Děj skvěle oživuje stařičká domácí u níž Temperance bydlí. Na to kolik jí je je neskutečné číslo. Nad výroky co vypustila z pusy jsem se srdečně zasmála. Připomíná mi babču ze série Objekty touhy . Konec příběhu mi zamotal hlavu a jsem zvědavá na pokračování .

12.10.2022 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

U většiny sérií mám jeden a ten samý problém - po velkém časovém odstupu dílů si už moc nepamatuji co bylo v předešlých knihách. Černá zima je ale výjimka. I když nás autorka hned hodí do situace, ve které jsme skončili (a že to naposled bylo v tom nejlepším!) automaticky mi vše naběhne a střípky příběhu se dají ihned dohromady. Upřímně, po za mě slabším druhém díle jsem se bála, aby příběh nepokračoval ve stejném romantickém duchu. Moje obavy však byly zbytečné. Autorka to rozjela v takovém stylu, že se nebojím označit Šepot v mlze za nejlepší knihu série. Romantická linka mezi Clare a Dorranem byla potlačena a víc se zde řešilo Ticho samotné. Shledání sester neproběhlo úplně v takovém duchu jako jsem očekávala. Pořád mi vrtalo hlavou, proč se Beth chová tak jak se chová. Důvod a zároveň odhalení jejího tajemství přeneslo příběh na úplně jinou ligu. Čekala jsem všechno ale toto opravdu ne! Šokující a hrůzné odhalení mě vážně dostalo. To co přišlo pak, byl doslova boj o přežití. Některé pasáže byly trošku přitažené za vlasy, u některých mi naopak vstávaly vlasy hrůzou na hlavě a přesně to je ta Darcy jakou známe.

Dostanou se Clare a Dorran včas do ústavu? Bude tam ještě vůbec někdo živý? Podaří se vyléčit Dorrana a zachránit Ticho? To si musíte přečíst sami.

Já moc děkuji @knihydobrovsky @tojsemja_kate a @kate_valter za zaslání recenzního výtisku a možnost přečíst si knihu mezi prvními ️ #spoluprace #recenznivytisk

11.10.2022 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Jaká byla poslední kniha která vás úplně pohltila a šla hodně za hranice vašeho chápání? U mě to byla právě Cesta domů. Věděla jsem, že Fitzek je mistrem thrillerů, ale toto úplně předčilo vše co jsem kdy četla. Nechutný, místy až brutální příběh ze kterého mi bylo občas až psychicky i fyzicky špatně. Nečekané šílené zvraty co úplně otočily děj a vy jste jen zůstali hledět a říkali si jak je to vůbec možné. Autor si neskutečně prohrává s vaší myslí a lehce vám vsugeruje to co právě potřebuje a já mu to vše sežrala i s navijákem. Udivilo mě, že po tom všem byl konec takový dá se říct krásný to se moc často nestává .

09.10.2022 5 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Být s tebou je autorčina prvotina, která mi dala vše, co jsem od ní očekávala. Náctiletalá láska, drama a usmíření. Neměla jsem velké nároky, šlo mi spíše o odreagování a možná proto, se moje názory s ostatními čtenářkami ne vždy shodovaly. Příběh sám o sobě měl svůj potenciál, přesto však působil urychleným dojmem a časový sled událostí nebyl úplně vychytaný. Kdyby autorka pojala děj v trošku širším slova smyslu a zahrnula do něj i život před Mattovou nehodou působilo by to na mě uceleněji. Hlavně i láska mezi Vajou a Maddenem by byla uvěřitelnější. Řešení vážných témat jsem v knize absolutně nečekala, takže mě mile překvapilo když jsem je tu našla. Bylo zajímavé sledovat, jak každý z hlavních hrdinů přistupuje ke svým démonům a starostem jinak avšak ve finále se doplňují. Takže za mě fajn počtení na jeden večer .

08.10.2022 3 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

(SPOILER) Nebýt SČ s #proctemeabecedu by mi tato kniha s krásně ponurou atmosférou unikla. Přestože se jedná o poměrně pěknou bichly, příběh jsem si užila. Napětí rostlo každým dnem a nezodpovězené otázky se celkem hromadily. Děj se skládal z části současností ale poměrně větší díl tvořily zápisy z deníku Brama a jeho bratra. Největší záhadou pro mě byla chůva Ellen. Celou dobu jsem ji měla za stvůru, až její dojemný příběh na konci knihy změnil můj názor. Z některých scén v knize jsem měla husí kůži a kladla si otázku zda je příběh opravdu inspirován skutečností? Ať je či není byla kniha neskutečně čtivá a zajímavá. Nebýt překombinovaného a ukvapeného konce dala bych plný počet hvězd. Mrzelo mě, že spousta otázek nebyla zodpovězena a příběh se tak úplně neuzavřel.

04.10.2022 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Musím říct, že mě kniha moc mile překvapila. Styl psaní a oba dva hlavní hrdiny jsem si oblíbila doslova ve chvilce. Kniha je složena z né moc dlouhých kapitol, přičemž se vždy střídá pohled jednoho z manželů. Zdánlivě sluníčkový život Adama a Sarah vyústí v něco neskutečného. Od první chvíle jsem věřila v Adamovu nevinu, protože podivných okolností bylo víc než dost. Měla jsem své dva typy na vraha, které nebyly výjimečně tak moc daleko od pravdy. Obdivovala jsem vůli Sarah, že dokáže stát při manželovi za takových podmínek. Příběh krásně plynul a já se nechala unášet dějem a záludnými nástrahami autorky, které se mi neustále snažily vyvrátit moje předpoklady jak vše dopadne. To co ale přišlo na konci příběhu mi absolutně vzalo vítr z plachet a já zůstala nechápavě koukat s otevřenou pusou. Závěr byl naprosto famózní a už jen kvůli němu stojí za to si knihu přečíst .

03.10.2022 5 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Osud Julie a Floriana sleduji od prvopočátku a tak jsem byla zvědavá na pokračování jejich vztahu a celkově jakým směrem se budou knihy dal ubírat. V předchozích dílech se totiž hodně řešila Juliina minulost a s tím spojený vrah, který ji nedal spát. Ten byl však naposledy úspěšně dopaden a Julie společně se svojí rodinou našla zasloužený klid.

Na autorčiných knihach se mi líbí netypická vyšetřovací dvojice v podobě soudní lékařky a detektiva. Nějakým způsobem mi to připomíná seriál Rizzoli & Isles vraždy na pitevně, který zbožňuji. Někdo, by mohl říct, že jde o jednodušší detektivky, mě to ale vůbec nevadí. Člověk se v ději a postavách krásně vyzná, jednotlivé případy jsou vždy zajímavé a největším plusem je samotná čtivost knihy. I v tomto případě byl příběh opět napsan svižným tempem. Vrah neotálel a zabíjel jak na běžícím pase, přesto mi však přišlo, že je kniha slabší než předchozí díly. Nemůžu však říct, že bych si ji neužila. Kapitoly zvráceného dětství a pěkně brutálního dědečka jsou skvělým okořenením knihy a parádně slepují střípky celého příběhu.

01.10.2022 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Dobře napsaných erotických románu je málo, tento k nim ale bohužel nepatří. Opět jdu zase proti davu . Pěšec, hodně propagovaná a vychvalovaná kniha, která na mě před nějakým časem na IG vyskakovala opravdu všude. Pro mě však hodně jednoduchý, předvídatelný příběh s né moc velkou originalitou. Po celou dobu čtení jsem si nemohla pomoct a nacházela hodně podobné znaky jako má kniha Cizí dluh. Naivita hlavní hrdinky byla do očí bijící a mě neskutečně rozčilovala. Při některých jejích frázích jsem si říkala jestli to myslí opravdu vážně...Gabriel, velký zaporák s totožnými rysy jako mají všichni typičtí hrdinové z erotických knih. Jediné, co je na něm jiné jsou jeho zářící jantarové oči, které každého uhranou. To jediné, mi po týdnu přečtení utkvělo v paměti, možná proto, že jsem to četla v celé knize několikrát. Jediné čím mě příběh nadchl byl otevřený konec a možná jen kvůli němu si ten další díl i přečtu.

27.09.2022 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

K přečtení knihy mě nalakal její nádherný obal, takže jsem vůbec netušila do čeho jdu. První půlka knihy mě bavila. Atmosféra byla krásně ponurá a o záhady nebylo nouze. Velkým mínusem ale bylo šíleně moc postav. Vždy mi chvilku trvalo, než jsem se vůbec zorientovala a hlavně správně zařadila toho kdo děj v danou chvíli vypráví. Moc tomu nepomohl ani fakt, že co kapitola to jiná postava. Krátce po polovině příběhu začalo moje nadšení opadat. Děj se už až moc vlekl a těšila jsem se na konec. Ten byl ale famózní. Zvrat, jaký tam nastal jsem absolutně nečekala. Osoba, která měla na svědomí smrt Nel mě ani jednou nenapadla ba naopak jsem ji měla za jednu z těch kladných postav v přibehu.

20.09.2022 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Dnes půjdu zase proti davu . Vysoké hodnocení knihy opravdu nechápu. Příběh mi přišel dost jednoduchý a skoro do 3/4 knihy vlastně o ničem. Opravdu jsem se se čtením trápila ale protože nerada nedočítám knihy neodložila jsem ji. A možná i dobře. Po velkém odhalení Simonovi orientace se konečně začalo něco dít a byla jsem zvědavá kdo bude onen záhadný Blue. Upřímně šance, že bych uhodla kdo to je byla velmi mizivá. V celé knize je o něm zmínka jen jednou. Knihy s LGBT tématikou mi nevadí ale určitě znám lepší příběhy než je Simonův. Nutno ale podotknout, že cílová skupina, kterou má kniha oslovit jde hodně mimo mě. Být o 10 let mladší možná bych hodnotila lépe.

18.09.2022 2 z 5

Blázzznivé námluvy Blázzznivé námluvy Robyn Neeley

(SPOILER) Milý příběh o jedné velké životní změně a návratu ke staré nehynoucí lásce. Kniha je psaná s takovou lehkostí, že mě téměř okamžitě vtáhla do děje. Cassie má skvěle našlápnutou kariéru, kterou by ji záviděl ne jeden z nás. Plány jí však překáží závěť její tety a musí na nějaký čas pryč z města. Přestože maloměstečko Honey Springs působilo neskutečně malebně nesetkala se Cassie s moc vřelým přijetím. Obyvatelé jí dávali celkem sežrat, že se jako malá odstěhovala a nevrátila, ani teď tu neplánuje zůstat. Upřímně bylo vážně smutné, že si Cassie nedokázala udělat čas na pohřeb ale kvůli závěti dojela. Kartami však zamíchal včelař Nick a už bylo jasné, jak se celý děj bude nejspíš ubírat. Ničemu to ale nevadilo. Moc se mi líbilo oživení příběhu o fakta ze života a chovu včel. Skvělá byla taky dohazovací kočka Belle. Jediné co mi vadilo byla sobeckost maloměstských lidí. To jak odsuzovali někoho, kdo neměl v názvu podniku nebo neprodával něco s medem mi přišlo směšné. Celkově i chování ke Cassie, kdy předpokládali, že se vzdá celého svého života jen kvůli jejich rozmarům. Nakonec vše ale dopadlo tak jak mělo a kočka Belle mohla zahájit další dohazovací námluvy.
Kniha mě příjemně překvapila .

17.09.2022 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcast Opravdové zločiny miluju proto jsem měla od knihy velká očekávání. Bohužel jsem myslela, že se autorka bude jednotlivým případy zabývat trošku víc a přidá třeba i svůj úhel pohledu. Ocenila jsem pár tipů na seriálové či knižní zpracování. Závěr, který byl tvořen rozhovory s kriminalistem, právničkou a vězeňským dozorcem knihu skvěle obzvlášťnily. I přes to, že kniha působila spíš jako sbírka novinových článků užila jsem si ji a pokračování si ráda přečtu.

15.09.2022 3 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Po pomalém začátku jsem se bála aby v takovémto duchu nebyla celá kniha. Naštěstí ne! První kapitoly, kde se Tate seznamuje se Samem a vzájemně se "oťukávají" mě moc nebavily. Zlom nastal až při zradě Samem a konečně se začalo něco dít. Po přenesení děje o 14 let dopředu nebylo vůbec žádným překvapením, jakou cestu si Tate vybrala. Musím říct, že Tatetino starší já mě celkem štvalo. Její chování vůbec neodpovídalo dospělé ženě a přišlo mi trošku dětinské. Otec Tate...no to byla kapitola sama o sobě a v příběhu mi vážně vadilo jakým směrem se jejich vztah ubírá. Co ale bylo nejhezčí na celé knize, byl sám námět filmu o nehynoucí lásce Samovych prarodičů. Skvělé bylo i doplnění knihy o text ze scénáře. Celkově na mě kniha ale působila nemastně neslaně, chybí ji šmrnc a troška humoru. Autorky to umí rozhodně líp.

14.09.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na Znamenitou mrtvolu jsem se vážně hodně těšila, jaké však bylo moje zklamání když se půl knihy vlastně nic moc nedělo a jen jsem pořád dokola četla o zpracování "masa". Tato část byla vážně šílená, brutální a pro mě naprosto nepředstavitelná. Hodně mi vadila nejasná časová linka. Při vyprávění Marcose o jeho rodině jsem žila v představě, že se děj neodehrává tak moc dlouho po nákaze zvířat. Pak ale přijde zmínka o x letech chování masa a byla jsem zmatená. Druhá část se odehrává minimálně o 8 měsíců později a mě přišlo, že se v té době vlastně nic neodehrálo, protože autorka navázala tam kde jsme skončili. Nicméně poslední úsek byl o hodně lepší a konečně se něco začalo dít. Bylo zajímavé sledovat vnitřní rozpor a změnu v Marcosově chování. Krásné tady bylo ukazané, jak je jednoduché ovlivnit lidi a jak budou věřit všemu co jim úřady navykládají viz sestra Marcose kterou jsem vážně nesnášela. Konec příběhu mě šokoval, nečekala jsem to. V knize mi moc chyběl nějaký úsek z doby hned po nákaze, kde by bylo vše vysvětleno.

11.09.2022 3 z 5