anndrra anndrra komentáře u knih

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Rozjezd byl hodně pomalý. Nebylo to zlé, naopak, ale chybělo mi tam takové to wau.

01.09.2021 3 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

(SPOILER) Jak mě prostřední dva díly nadchly, tak mě poslední zklamal. Na rovinu přiznávám, že jsem Jules a především Emilii právě tenhle konec nepřála. Emilie byla navíc dost možná z celé knihy tou nejprotivnější postavou a na rozdíl od jiných se dočkala svého šťastného konce. Navíc místy mě kniha vysloveně nebavila a musela jsem se do čtení nutit. Bylo tam i dost nelogičností, třeba ta, že Mirabella musela umřít, aby se ji nezmocnily mrtvé královny a ty pak na konci klidně vlezou do mrtvé Rho!!! A bylo tam takových "špeků" víc. Tohle se prostě moc nepovedlo. I tak ovšem dávám tři hvězdy, protože Katharina byla skvělá.

02.07.2021 3 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Nechce mi rozebírat detaily, kvůli spojlerům, tak napíšu jen: Dobré to bylo. Můžu dostat ještě?

19.05.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Moc mě to nebavilo. K dětem jsem neměla extra vztah, bylo mi vlastně jedno, co se jim děje. Za mě zklamání, čekala jsem víc.

02.05.2021 2 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Zorie a Lennon mě fakt bavili. Už od jejich prvního rozhovoru člověk vnímal to jiskření, který mezi nima je, jakkoliv se ho oba nebo jen jeden z nich (to nebudu prozrazovat) snaží ignorovat. Moc se mi líbilo, jak se sbližovali, jak se zuby nehty nebránili nevyhnutelnému sblížení, ale dali věcem vlastně volný průběh.

20.09.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jen výjimečně se mi po přečtení knihy nedostává slov. Prokletý rok je jednou z těchto výjimečných knih. Je prostě skvělá. Chci plakat, tleskat a jásat zároveň.

09.09.2020 5 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Ale jo. Byla to velmi čtivá oddechovka s prudkym rozjezdem. Jediné, co bych ubrala, byly milostné scény. Fakt. Sex skoro v každé kapitole už od 75 strany je i na mě trochu moc. Proto o * méně.

27.06.2020 4 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Nebylo to špatné, ale ani dechberoucí navzdory faktu, že měl příběh zdánlivě všechno. Jenže od všeho jen špetku. Vždycky, když se začalo dít něco napínavého, došlo záhy k rozuzlení. Jiskření mezi ústředními postavami ve mě nebudilo nedočkavost, možná to bylo tím, že k jejich skutečnému sblížení došlo roky před začátkem knihy a já se o něm dozvěděla letmo z Marianniných úvah. Líbilo se mi, že zápletka do sebe přesně zapadla jako západka v zámku, jenom jsem si žádnou postavu neoblíbila dost na to, abych jej chtěla s dalšími díly znovu odemykat - tedy jednu ano, ale ta je bohužel mrtvá . Všichni byli tak nějak fádně neutrálně dobří nebo absolutně špatní, jejich motivace pochybná, ale možná jsem tak kritická jen proto, že jsem po propagaci knihy redaktory z CooBoo čekala víc. Dávám ***

13.11.2019 3 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Neurazí, nenadchne. Bylo to hezké, milé, romantické, ale vybrala jsem si to pro vánoční atmosféru a ta tam zas až tolik nebyla. Nory byla sympatická, trochu jako hrdinka z Než jsem tě poznala, ale míň praštěná. Nějak jsem mezi hrdiny necítila tu správnou chemii a přišlo mi, že té všudypřítomné lásky bylo až příliš a to pro všechny postavy.

27.11.2023 3 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Skvělá romantická oddechovka, bála jsem se, že tam bude zbytečně moc sexu, obálka evokuje lacinou erotiku a ne. Všechno to bylo hezky vkusně a vtipně podané. Zhltla jsem to jako malinu.

06.10.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příběh super, ale těch překlepů. V redakci asi někdo hodně spěchal.

17.02.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Bylo to hezké, ale poprvé musím u CoHo připustit, že mě to tak úplně nevtáhlo. Nepřesvědčilo mě to, ale pořád to stojí za přečtení.

05.12.2022 4 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Proč to není delší? Já chci víc Vesmíru! A víc Axara.

13.10.2022 5 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Hezké to bylo, ale strhnu jednu hvězdu za to účelové a zcela nepotřebné rozdělení příběhu na dvě knihy. A pak se mi moc nelíbil popis erotických scén, myslím si, že výraz "péro" se do celkového konceptu vyloženě nehodil a dal se nahradit něčím jiným. Ale za to může spíš česká redakce než autorka, tudíž to nehodnotím.

15.08.2022 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Takové nijaké to bylo. Nápad a téma bylo originální a zajímavé. Zpracování místy až příliš stručné, bez napětí, hodně odosobněné, což mi v kombinaci s přítomným časem a er formou hrozně vadilo. Nicméně to nebylo ani vyloženě špatné. Neurazí. Nenadchne

18.05.2022 3 z 5

Opravdová královna Opravdová královna Jodi Ellen Malpas

První díl mě vlastně úplně nenadchnul. Byla jsem z něj chvílema skoro až rozpačitá. Za to dvojka, to bylo jiný kafe. Rozhodně doporučuji i těm, které první díl zklamal.

27.04.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Jsem ráda, že nám autorka vrátila Lou takovou, jakou si ji pamatujeme z prvního dílu a ta nesnesitelná holka ze dvojky je fuč. Co se povedlo? Posledních 250 stran. Co by zasloužilo radikálně proškrtat? Prvních 250 stran - strašlivě se to táhlo a přitom to bylo pořád dokola to samé. Co mě štvalo? Ta hora překlepů - u čísla 24 mi došly růžové lepíky, takže jsem je přestala počítat... Ráda bych přitom podotkla, že jsem je cíleně nehledala, takže jich bude určitě o dost víc

24.12.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Tak už jsem taky objevila Monu Kasten a pecka. Jen je škoda, že osmnáctiletí studenti mluví spisovně jako moderátoři večerních zpráv a svým rodičům říkají opakovaně maminko a tatínku - to mě tak irituje. Zvlášť v případě Jamese, který nemá s rodiči úplně ideální vztah, to je na pěst. Skoro stejně jako některá vysloveně neobratná souvětí a větná spojení, která skoro nedávají smysl. Prostě překlad na přesdržku!!! Proto jen 4 hvězdy namísto pěti. Naštěstí je příběh tak poutavý, že to člověka nepustí. Ovšem prvních osmdesát stran jsem fakt skřípala zubama a ptala se proč.

30.11.2021 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

(SPOILER) Knihu jsem kupovala s vědomím, že půjde o romantickou pralinku typu Zápisník jedné lásky a musím říct, že většinou mé očekávání naprosto naplnila. Bohužel se autorka za každou cenu rozhodla napsat naprosto kýčovitý a těžko uvěřitelný happy end pro všechny postavy s jedinou výjimkou. Na mě už to bylo moc. Navíc matka hlavní hrdinky se celou dobu chovala jako její pubertální mladší sestra, často absolutně nelogicky a nepochopitelně na "přesdržku". Stejně tak její BFF nebo BFF hlavního hrdiny se chovali přinejmenším nedospěle, ale na matku fakt neměli. Ta je naprosto TOP.

12.04.2021 2 z 5

Ostrov žije Ostrov žije Veronika Opatřilová

Přiznám se, že se skoro až stydím knihu jakkoliv komentovat, protože, s žánrem nemám absolutně žádnou zkušenost. Koupila jsem si ji ze zvědavosti a rozhodně toho nelituju. Veronika má krásný styl, který sice možná může vyžadovat větší pozornost čtenáře, ale o to víc na něj slova působí. Všechno se v knize neustále mění, pořád musíte přemýšlet, kde vlastně v danou chvíli jste, komu pocity a slova patří a proč by měla být důležitá, přitom do sebe všechno dokonale zapadá. Není to jednoduše napsaný příběh! Ale rozhodně je silný a pravdivý.

04.02.2021 5 z 5