Ostrov žije

Magický příběh o ostrově, který se proměnil v divočinu. Dobrodružná cesta za skutečným já, za láskou a za vnitřní silou, kterou je třeba probudit. O obyvatelích zátoky Steephill Cove se vždycky povídalo, že jsou tak trochu podivíni. Ta holka, Kite, tančí v lese nahá a jeho, Grasse, viděli za úplňku lovit divokou zvěř. Betony, která žije v bezpečí hlavního města, těm povídačkám nevěří. Její život je poklidný, dokud se jedné květnové noci něco nestane a celý ostrov se nepromění v divočinu. Aby se všichni tři společně pokusili napravit, co se stalo, budou se muset stát někým jiným, objevit v sobě sílu i slabost, o kterých neměli tušení. Ostrov žije je příběh o magii, lásce k přírodě a cestě za naším skutečným já....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447706/big_ostrov-zije-KRN-447706.png 4.231

Kniha Ostrov žije

Zorka

Hodně zvláštní kniha plná metafor a náznaků. Drsná, a přitom zároveň skoro lyrická. Čtenáři, najdi si v ní to své. Naději, strach, varování, nový začátek, problémy dospívajících, transgender tematiku... Vůbec si neumím představit, jak autorka knihu psala a co vše měla rozmyšlené dopředu. Ale příběh-nepříběh se jí nakonec složil. Možná v mysli každého čtenáře trochu jinak. Obdivuhodná práce s jazykem a odvaha autorky jít cestou takto netradičního psaní.

Pettyna

K této knize mě nepřivedla ani tak náhoda, jako spíš osud. Děkuji za to!

lucie9700
22.11.2021

Je až k neuvěření, kolika slovy lze popsat jedno místo. Je zde vidět, že autorka má skutečně bohatou slovní zásobu. Příběh je o cestě za poznáním svého skutečného já, zaobírá se ožehavými tématy a vede nás k zamyšlení nad světem okolo nás, k zamyšlení nad tím, jak se chováme k přírodě. Příběh je lyricky laděn, je prostoupen magií a nutí člověka k zamyšlení. Přiznám se, že jsem si občas nějaký odstavec musela přečíst víckrát, abych pochopila, co se momentálně odehrává. Není to žánr, který bych obvykle četla, ale byla to příjemná změna. Knihu hodnotím kladně, určitě bych ji doporučila k přečtení i ostatním. Ono není k zahození si připomenout, že to, co nám dává příroda není samozřejmost.

DreamerX9
07.09.2021

Tak tohle byla hodně zvláštní kniha a hluboká jako moře. Originální, působivé a místy trochu matoucí. Chtělo se to opravdu začíst aby člověk pochopil děj akorát mi jaksi unikla pointa děje a co tedy vlastně měla kniha říct jelikož z vetsiny to byl popis a soubor několika úvah, které byly velice zajímavé a krásně napsané nicméně do příběhu mi tak úplně nezapadaly. Jsem ráda, že kniha vyšla a za jedno přečtení určitě stála

Libris_Na_Ex
31.03.2021

Tahle knížka má úžasné prostředí, zajímavé myšlenky a skvělé hlavní hrdiny. Bohužel jsem si nesedla s autorčiným stylem psaní. Ač postavy znám dobře, nedokázala jsem se do nich vžít. Přišlo mi, že autorka pouze popisuje, ale neukazuje. Navíc jsem se nedokázala začíst a momenty typu: "jak ji viděl, věděl, že je speciální" nebo "věděla, že tohle byla důležitá chvíle" mě vyloženě vytáčely.
Moc mě to mrzí, protože jsem se na knihu fakt těšila a bylo tam spoustu věcí co mě bavilo, ale ten styl psaní m těžce nesedl.

cteni_nad_zlato
22.02.2021

Ostrov žije je autorčina prvotina, kniha s magickou atmosférou, spoustou krásných myšlenek a poetickým stylem psaní. Příběh je psaný v er-formě, z pohledu několika postav. Musím ocenit mapu na začátku knihy, díky které jsem se v ději lépe orientovala. Docela často jsem však měla problém, pokračovat dále ve čtení, chybělo mi tam trochu více akce a nějakých zvratů. Z velké části je kniha spíše popisná. Postavy byly dobře vykreslené a v průběhu děje se vyvíjely a měnily, přesto mi však jejich chování občas připadalo nelogické. Celkově bych knihu doporučila těm, kteří si chtějí přečíst příběh na zamyšlení se spoustou krásných myšlenek.

anndrra
04.02.2021

Přiznám se, že se skoro až stydím knihu jakkoliv komentovat, protože, s žánrem nemám absolutně žádnou zkušenost. Koupila jsem si ji ze zvědavosti a rozhodně toho nelituju. Veronika má krásný styl, který sice možná může vyžadovat větší pozornost čtenáře, ale o to víc na něj slova působí. Všechno se v knize neustále mění, pořád musíte přemýšlet, kde vlastně v danou chvíli jste, komu pocity a slova patří a proč by měla být důležitá, přitom do sebe všechno dokonale zapadá. Není to jednoduše napsaný příběh! Ale rozhodně je silný a pravdivý.

Mousiiinka88
31.01.2021

Kdyby ste se mě ještě před pár lety zeptali, jakou knihu jsem četla od českého autora, odpověděla bych, že žádnou. Nyní bych si za to nejraději nafackovala. Protože i v tak malé zemi, jako je Česko, máme neskutečné autory a mezi ně bezesporu patří i Veronika Opatřilová se svojí prvotinou Ostrov žije.

Příběh odehrávající se na ostrově daleko od pevniny, kde jsou malé vesnice, města, ale i téměř zapomenutá místa, jako zátoka Steephill Cove. Nechybí také nedotčená příroda a záhadami opředená zákoutí, kam si jen tak někdo netroufne. Vše se však změní jedné květnové noci. Příroda dlouho zahálela a nyní si bere vše, co ji patří. Ti, co přežili se buďto přizpůsobí nebo...

Při čtení mi běhal mráz po celém těle. Autorka dokázala neskutečně krásným způsobem popsat přírodu a myšlenky lidí. Nebojí se ukázat, co je špatně, upozornit na věci, které jsou pro nás samozřejmé, ale pro okolí ne. Upozorňuje na skutečnosti, kterých bychom si měli všímat. Na malickosti, nepatrné náznaky, které v důsledku dohromady zapadají do sebe. Ale pochopíme je právě ve chvíli, kdy nejspíš už bude pozdě.

Ostrov žije bych přirovnala k novodobému Malému princi. Přináší poselství, dává důvod k zamyšlení a vy jen sedíte, koukáte a říkáte si, že to není ani možné. Ale je! Mnozí z nás by ho nepochopili, stejně jako tomu bylo v případě Malého prince. Není to pohádka pro děti. Můžete se nechat unášet dějem a připadat si, že stojíte spolu s Kite, Grassem, Betony nebo Ash na ostrově, ale je potřeba u něj i přemýšlet. Ponořit se hluboko do vlastní mysli a do vlastního svědomí a zeptat se, proč tomu tak je? Co jsme mohli udělat jinak?

Děkuji za možnost, přečíst si neskutečný průběh, který má čestné místo v mé knihovně a budu ho doporučovat, kudy budu chodit. Ale taky jsem vděčná na svoji volbu pomocí autorce a knize na tento svět. Jsem vděčná a potěšena za místo pro moji malickost v poděkování, je to neskutečný pocit! Děkuji portálu pointa.cz, za to co dělá. Je to úžasné! Díky vám, pointo, a díky čtenářům, můžou autoři žít svůj sen.
Za mě má Ostrov žije 5*/5*