AnnaAm AnnaAm komentáře u knih

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Jojo Moyesová patrí medzi moje oblubené autorky. Knihy od nej su jedným slovom úžastné. Na túto knižku som sa veľmi tešila, po prečítaní knihy Než jsem tě poznala, som si kládla otázku čo je s Louisou teraz,čo sa s ňou stane? Knižka čo bolo potom nám ukazuje čo sa snou naozaj stalo. Priznám sa, že od začiatku ma kniha moc nebavila. Asi do polovičky sa tam skoro nič moc nedialo. Potom dostala kniha určitý spád. Stále to však nebolo to, na čo som u Moyesové zvyknutá. Zvyknutá na to že hltám každé jej slovo, neviem sa dočkať kedy prejdem na ďalšiu stránku, a čo sa v nej stane.
Samotný názov však naznačuje, že kniha bude o Louse. O tom ako sa vyrovnáva so stratou, o tom ako jej život ide ďalej. Kniha je plná smútku, melanchólie a pesimizmu. I napriek tomu všetkému si ale myslím že má zmysel si ju prečítať. Nieje to oddychové čítanie niekde u rieky, človek jednoducho musí mať na knihu náladu, a musí byť pripravený na to že ho kniha prenesie do smútku.
I napriek tomu všetkému má kniha krásny koniec. Neviem či sa ku knihe ešte vrátím ale verím že zas príde čas, obdobie, kedy si ju vezmem do ruky a začnem znova prežívat Lousin smútok.

22.06.2016 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Po dočítaní naslouchače som sa hneď musela pustiť do druhej knihy. Faja ma nesklamala. Už od prvej knižky som si moc zamilovala Ilan a všech 25 bojovníkov. Moc sa mi páči, že sa autorka postupne venuje všetkým. Príbeh je uveritelný, prežívate každý pohľad, každé gesto každé slovo. Pomaly ale iste odkrývate tajomstvá sveta. Moc sa teším na dalšie diely. A už moc dlho som nečítala tak výbornú knihu ako je táto.

22.09.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Je to jedna z najlepších kníh čo som kedy prečítala.

22.09.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nezapomenutelná kniha. Doporučuji

24.07.2018 5 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

jednym slovem hrozné precetla jsem jen asi 3 kapitoly.same drogy sex potraty a podobne.Nedoporucuji

21.06.2018 odpad!

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak zase jedna z perfektných knižiek. Od začiatku do konca som čítala zo zatajeným dechom. Zaujal ma príbeh aj rozuzlenie toho celého. Kto má rád záhady a tajomstvá s neočekavaným koncom určite doporučujem.

13.01.2018 5 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

hneď v úvode by som rada zdôraznila že autorka má originalny štýl až poetický takže to nieje ľahké čítanie.občas som sa v tých dlhých poetických vetách strácala.Knizku je potreba čítať viackrát aby ste pochopili celý jej význam obsahuje plno metafor a životných právd.do kopy sa tam nič krkolomneho nedeje nemá to žiadnu veľkú zápletku ale myslím že jej to ani nechýba. rozprávanie starej dámy o prežitom živote a vojaka o vojne a svojej minulosti chytí každého za srdce.nádherné popisky prírody a zvierat.určite knižku doporučujem ak chcete niečo iné než klasické romány či detektívky.

03.09.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

krásna a neuveriteľná kniha. Úplne som si ju zamilovala.Donutila má premýšľať nad svojím životom a nad tým jak bude môj život vyzerať za 10 rokov a že či je naozaj možné sa vplyvom roznych okolnosti toľko zmeniť.knižka mi toho priniesla naozaj veľa,krásne napísaná.hltala som každú stránku každé písmeno.páčilo sa mi že žiadny hrdina nieje vlastne zlý alebo dobrý Nicka som spočiatku nemala rada ale jak sa stále viac ukazoval Alicin ,,nový,, charakter chápala som ho a začala mať rada.páčil sa mi aj ten pohľad 3 osôb a priznam sa že babička mi prirástla k srdcu a to konieckoncov všetci.

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Od druhého dielu som čakal že bude aspoň tak dobrý ako pvý diel. Bohužial nestalo sa. Očakávala som viac napetia, romantiky. Niektoré pasáže v knihe boli strašne dlhé nezáživné. Ukončenie celého diela sa mi tiež moc nepáčilo. Prišlo mi strašne zdlhávé a nebol pre mňa problém odlhožiť knihu dve kapitoly pred koncom (čo sa mi v jedničke nestalo). Miestami som sa modlila nech už to autorka ukončí. V knihe ale nechýbajú ani akčné momenty ktoré ma prekvapili a tak knižku doporučujem. Ono vám ani po prvom diele nič iné nezostáva len si prečítať pokračovanie.

09.05.2019 3 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Tak kniha je velice zajímavá. Člověk ale vlastně ani neví jestli se mu líbí nebo ne. Ze začátku jsem trošku tápala, trvalo dlouho než jsem se v knize a v příběhu vyznala. Pak už to bylo fajn, kniha měla spád zajímavé pasáže. Líbilo se mi že má opačný průběh. Pak ale přišel kámen úrazu, konec. Očekávala jsem nějakú pointu. Něco. Ale bylo to jedno velké NIC. Přečetla jsem poslední větu a řekla jsem si ,,to je všechno? " Kniha prostě skončila. Je velká škoda toho konce, jinak by kniha podle mně byla velmi dobrá.

19.06.2018 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knižky od p.autorky mám veľmi rada. Neviem však čo si mám mysleiť o tejto. Knižka ma od prvej polovice vobec nebavila. Musela som sa nútiť ju čítať. Som rada, že som vytrvala od druhej polovice sa konečne začalo niečo diať. Dej mal konečne spád. V knihe vystupuje mnoho postáv (ale u knih tejto autorky je to ulne normálne) od druhej polovici som sa konečne začala orientovať kto je kto a ku komu vlastne patrí. Hlavná hrdinka mi však moc neprirástla k srdcu. Celkovo mám z knihy dobrý dojem, ale musím povedať že som čítala aj lepšie od autorky.

21.09.2017 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Krásné moudra života vložené do nádherného příběhu. Myslím, že každý si z knihy odnese aspoň něco. Určitě doporučuji. V dnešní době plné pesimistických lidí, lidí který hledí len na svoje dobro, závistivých lidí a podobně, je nutnost psát a číst tyhle knihy.

24.07.2017 5 z 5

Päť jazykov lásky Päť jazykov lásky Gary Chapman

užasne, poučné, a myslím že dokáže pomoct nejednému manželstvi.

16.07.2017 5 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Jedným slovom kniha je Boží dar.Nemám k tomu čo viac dodať.

Život smrtí nekončí Život smrtí nekončí Theresa Cheung

najviac sa mi na knižke páči že je úplne odputana od jakeholvek náboženstva.Je tam určitý nadhlad. Knižka mi prišla do ruky práve včas pri prežívaní tazkeho obdobia.Konieckoncov komu nie? Určite doporučujem.

Warcross Warcross Marie Lu

Kniha ma velmi zaujala. Počítačové hry nehrám takže je kniha vhodná i pre nehráčov. Velmi sa mi páčili rozne svety kde človek musel zapojiť fantáziu viac než v iných fantasy knihách. Zápletka za mňa super a donutíla ma kúpiť si i druhú časť.

09.05.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mala som veľké očakavania ktoré bohužial kniha nesplnila. Žiadne veľké odhalenie a prekvapenia sa neudiali. Skoro od polovičky knihy sa dozviete všetko čo potrebujete potom už je to len zbytočné naťahovanie. Koniec knihy sa mi tiež nepáčil možno trošku prekvapil (zato aj 3 hviezdičky) ale nebolo to nič u čoho si poviete wau. Hlavné postavy mi neprirástli k srdci a celkovo mám z knihy zlý dojem a neviem či sa pustím do ďalších od autorky

18.02.2018 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Jedným slovom PECKA. Kto neprečíta nepochopí. Žiadne klišé žiadna klasická romantika. Všetky postavi som si obľubila kladné aj záporné. Dej gradoval už od prvej stránky. Je to typ knihy od ktorej sa nemožete odtrhnúť pokial ju nedočítate. Dúfam, že bude preložená aj druhá časť.

13.01.2018 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Tak další výborné čtení od autorky. Trošku jsem se ale v příběhu strácela. Trvalo mi delší dobu než jsem si uvědomila kdo to vlasne říká. Určitě ale doporučuju.

15.08.2017 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

po docitani knihy mám zmiešané pocity.Na jednej strane sa mi páčil príbeh postavy a ich osudy na druhej strane mi to miestami prišlo až neuverilne.Niektoré konania postáv boli jak pritiahnuté za vlasy a nepravdepodobné. Príbehu som neverila jeho skutocnost,veci v knihe by sa v skutočnosti nestali,miestami mi to prišlo ako telenovela.Až na ten koniec ten zlepšil moju reakciu na knihu tých pár posledných strán mi prišlo pravdivejsich a skutocnejsich ako celá kniha. nieje to ľahké čítanie ale kniha určite stojí za prečítanie.

25.08.2016 3 z 5