AnnaAm AnnaAm komentáře u knih

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Od druhého dielu som čakal že bude aspoň tak dobrý ako pvý diel. Bohužial nestalo sa. Očakávala som viac napetia, romantiky. Niektoré pasáže v knihe boli strašne dlhé nezáživné. Ukončenie celého diela sa mi tiež moc nepáčilo. Prišlo mi strašne zdlhávé a nebol pre mňa problém odlhožiť knihu dve kapitoly pred koncom (čo sa mi v jedničke nestalo). Miestami som sa modlila nech už to autorka ukončí. V knihe ale nechýbajú ani akčné momenty ktoré ma prekvapili a tak knižku doporučujem. Ono vám ani po prvom diele nič iné nezostáva len si prečítať pokračovanie.

09.05.2019 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Kniha ma velmi zaujala. Počítačové hry nehrám takže je kniha vhodná i pre nehráčov. Velmi sa mi páčili rozne svety kde človek musel zapojiť fantáziu viac než v iných fantasy knihách. Zápletka za mňa super a donutíla ma kúpiť si i druhú časť.

09.05.2019 4 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Na tento díl jsem se moc těšila. Bala jsem se však toho jestli autorka bude pokračovat ve stylu prvního díla Diabolika. Krvavé impérium přesáhlo veškeré moje očekávání. Už od první stránky jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Pořád mne kniha udržovala v napeti,nenechala mne ani na chvíli vydechnout.A ty zvraty?Paneboze já z te knihy málem dostala infarkt.(v dobrým) Už od prvního dílu jsem věděla ze autorka je schopna všeho a ve druhem mi jen dokázala ze jsem mela pravdu. Takze knihu doporučuji všem kteří se nebojí zažít i něco jiného než ,,a žili stastne az navěky ,,. Miluji tu knihu a miluji autorku za to,ze je tak nebojacna a měni veškerý pohled na muj knižní svet.

16.10.2018

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Je to jedna z najlepších kníh čo som kedy prečítala.

22.09.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Po dočítaní naslouchače som sa hneď musela pustiť do druhej knihy. Faja ma nesklamala. Už od prvej knižky som si moc zamilovala Ilan a všech 25 bojovníkov. Moc sa mi páči, že sa autorka postupne venuje všetkým. Príbeh je uveritelný, prežívate každý pohľad, každé gesto každé slovo. Pomaly ale iste odkrývate tajomstvá sveta. Moc sa teším na dalšie diely. A už moc dlho som nečítala tak výbornú knihu ako je táto.

22.09.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nezapomenutelná kniha. Doporučuji

24.07.2018 5 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

jednym slovem hrozné precetla jsem jen asi 3 kapitoly.same drogy sex potraty a podobne.Nedoporucuji

21.06.2018 odpad!

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Tak kniha je velice zajímavá. Člověk ale vlastně ani neví jestli se mu líbí nebo ne. Ze začátku jsem trošku tápala, trvalo dlouho než jsem se v knize a v příběhu vyznala. Pak už to bylo fajn, kniha měla spád zajímavé pasáže. Líbilo se mi že má opačný průběh. Pak ale přišel kámen úrazu, konec. Očekávala jsem nějakú pointu. Něco. Ale bylo to jedno velké NIC. Přečetla jsem poslední větu a řekla jsem si ,,to je všechno? " Kniha prostě skončila. Je velká škoda toho konce, jinak by kniha podle mně byla velmi dobrá.

19.06.2018 3 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Knižku jsem si vzala jako letní čtení k moři. Musím ale říct, že pokud bych ji četla doma, nevím zda bych knihu dočetla. Námět knihy byl docela dobrý, ale přijde mi, že se do toho autorka trošku zamotala. Olivie se probudí z kómatu na nic si nevzpomíná má velké tajemství o kterém lidi vědí ale zázračně ji to nechce nikdo říct. Začínala jsem byt na ,,velké tajemství" alergická. Co autorka neustále zmiňuje je to, že Olivie ani neví kdo je. Kdo vlastně jsem jak se mám chovat, koho vlastně miluji atd. ? Někdy mi to přišlo až přitažené za vlasy. Skoro od začátku knihy jsem přesně věděla jak to skončí. Celá kniha se hrozně táhla, když už ale přišel konec byl na můj vkus až příliš rychlí. Je to téma se kterým se dá pracovat, škoda že autorka nešla víc do hloubky.

18.06.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mala som veľké očakavania ktoré bohužial kniha nesplnila. Žiadne veľké odhalenie a prekvapenia sa neudiali. Skoro od polovičky knihy sa dozviete všetko čo potrebujete potom už je to len zbytočné naťahovanie. Koniec knihy sa mi tiež nepáčil možno trošku prekvapil (zato aj 3 hviezdičky) ale nebolo to nič u čoho si poviete wau. Hlavné postavy mi neprirástli k srdci a celkovo mám z knihy zlý dojem a neviem či sa pustím do ďalších od autorky

18.02.2018 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Jedným slovom PECKA. Kto neprečíta nepochopí. Žiadne klišé žiadna klasická romantika. Všetky postavi som si obľubila kladné aj záporné. Dej gradoval už od prvej stránky. Je to typ knihy od ktorej sa nemožete odtrhnúť pokial ju nedočítate. Dúfam, že bude preložená aj druhá časť.

13.01.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak zase jedna z perfektných knižiek. Od začiatku do konca som čítala zo zatajeným dechom. Zaujal ma príbeh aj rozuzlenie toho celého. Kto má rád záhady a tajomstvá s neočekavaným koncom určite doporučujem.

13.01.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knižky od p.autorky mám veľmi rada. Neviem však čo si mám mysleiť o tejto. Knižka ma od prvej polovice vobec nebavila. Musela som sa nútiť ju čítať. Som rada, že som vytrvala od druhej polovice sa konečne začalo niečo diať. Dej mal konečne spád. V knihe vystupuje mnoho postáv (ale u knih tejto autorky je to ulne normálne) od druhej polovici som sa konečne začala orientovať kto je kto a ku komu vlastne patrí. Hlavná hrdinka mi však moc neprirástla k srdcu. Celkovo mám z knihy dobrý dojem, ale musím povedať že som čítala aj lepšie od autorky.

21.09.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Tak další výborné čtení od autorky. Trošku jsem se ale v příběhu strácela. Trvalo mi delší dobu než jsem si uvědomila kdo to vlasne říká. Určitě ale doporučuju.

15.08.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Tak čím mám začať? Mňa knižka vobec nezaujala. Príbeh bol vlastne uplne o ničom, a po dočítaní ani neviem čo som čítala. Zo začiatku som sa nevedela ani začítať, keď sa to nejakým zázrakom podarilo tak ma v čítaní rušili fanfikcie. Neviem prečo autorka mala potrebu tam fanfikcie dodávať ale za mna to narušilo súdržnosť celej knihy. Boli tam úplne zbytočné. Hlavne tie dvojstránkové. Myslela som, že keď je kniha o dvojčatách hlavné hrdinky budú dve. Mýlila som sa. Všetko sa točí len okolo Cath, ktorá mi vobec neprirástla k srdcu. Je psychicky narušený človek, ktorý by mal brať prášky, alebo sa aspoň liečiť. Prišla mi ako naivná káča, ktorá si myslí, že sa svet točí len okolo nej. Knižku som len s tažkosťami dočítala. Uričite knižku nedoporučujem niekomu, kto od kníh niečo očakáva, nieje to ani pohodové čítanie, ani nič odpočinkové. Len sa každou stránkou modlíte nech už skončí.

15.08.2017 odpad!

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Krásné moudra života vložené do nádherného příběhu. Myslím, že každý si z knihy odnese aspoň něco. Určitě doporučuji. V dnešní době plné pesimistických lidí, lidí který hledí len na svoje dobro, závistivých lidí a podobně, je nutnost psát a číst tyhle knihy.

24.07.2017 5 z 5

Päť jazykov lásky Päť jazykov lásky Gary Chapman

užasne, poučné, a myslím že dokáže pomoct nejednému manželstvi.

16.07.2017 5 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

hneď v úvode by som rada zdôraznila že autorka má originalny štýl až poetický takže to nieje ľahké čítanie.občas som sa v tých dlhých poetických vetách strácala.Knizku je potreba čítať viackrát aby ste pochopili celý jej význam obsahuje plno metafor a životných právd.do kopy sa tam nič krkolomneho nedeje nemá to žiadnu veľkú zápletku ale myslím že jej to ani nechýba. rozprávanie starej dámy o prežitom živote a vojaka o vojne a svojej minulosti chytí každého za srdce.nádherné popisky prírody a zvierat.určite knižku doporučujem ak chcete niečo iné než klasické romány či detektívky.

03.09.2016 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

po docitani knihy mám zmiešané pocity.Na jednej strane sa mi páčil príbeh postavy a ich osudy na druhej strane mi to miestami prišlo až neuverilne.Niektoré konania postáv boli jak pritiahnuté za vlasy a nepravdepodobné. Príbehu som neverila jeho skutocnost,veci v knihe by sa v skutočnosti nestali,miestami mi to prišlo ako telenovela.Až na ten koniec ten zlepšil moju reakciu na knihu tých pár posledných strán mi prišlo pravdivejsich a skutocnejsich ako celá kniha. nieje to ľahké čítanie ale kniha určite stojí za prečítanie.

25.08.2016 3 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Jedným slovom kniha je Boží dar.Nemám k tomu čo viac dodať.

19.08.2016 5 z 5