Anjesis Anjesis komentáře u knih

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

První polovina knihy zaujala, vtipný, i když na můj vkus trochu sebestředný a sexistický hlavní hrdina a zajímavé vedlejší postavy (především ženské), i sympaticky známé české prostředí, nicméně ve chvíli, kdy se začala kromě současnosti a minulosti do příběhu patlat i budoucnost, bylo suše oznámeno, že zatímco si "hrdinové" užívali (ve více smyslech toho slova) na druhé straně časové přesmyčky dva dny zevlingu, uběhly v jejich čase čtyři roky, během nichž Českem prolýtla občanská válka... a celej svět už odmítá jakýkoliv jazyk, kromě angličtiny a jakési jiné hatmatilky, a s nikým okolo to v podstatě ani nehnulo, bylo toho na mě už poněkud moc, a ono řádění, kdy se všichni účastníci rozhodli srovnat se zemí půlku středověkého Česka hypermoderními zbraněmi, čistě aby si jistý cápek mohl pohonit své ego (a opět to vlastně nikomu v podstatě nebylo divný) jsem už fakt nevěděla, co si o panu autorovi má myslet (bez urážky, jde vidět, že ten pán má rozhled a povědomí o spoustě věcí, jenže tady toho do toho příběhu narval prostě moc - spatlat do sebe kombinaci magie, současnosti, co nejvíc detailů z dějepisu, moderní zbraně, mýtickou bestii, cestování časem, dlouhověkost a techniku budoucnosti na méně, než 200 stránkách tak, aby to čtenáře nezahltilo, je fakt těžký). Alespoň, že konec smysl dával, velké plus a jedna z mnou udělených hvězdiček je za již jednou zmiňovaný vtip, jen to chce ještě pilovat... a uvědomit si, že někdy prostě méně může znamenat více ;-)

14.08.2017 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jj, střevíček, ten ztratí popelka každá, ale ztratit na schodišti rovnou kus nohy... :D tahle kniha byla parádně čtivá, plná překvapivých zvratů a celkově naprosto parádní. Na to, že obvykle sci-fi moc nečtu do mě zahučela jak do kotle (řekla bych, že především proto, jak to bylo zjemněné těmi občasnými souvislostmi s popelkou a zároveň si to stále zachovávalo originalitu), tak, že jsem si okamžitě dokupovávala i zbytek řady (alespoň to, co už bylo k mání). Prostě kniha, která člověka krásně pohltí ;)

13.09.2015 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Pomineme-li, že knih, kde je hlavní hrdina/nka soukromé očko a shodou náhod i vidí duchy, plus-minus detaily je jaksi stále víc a víc (námět ztrácí na originalitě) a hlavní hrdinka se po celou dobu chová krapet, jako věčně nadržená navždy puberťačka, tak je ta knížka docela fajn. Kniha je čtivá a většinu nedostatků autorka umně vyvažuje humorem, který vás donutí smát se od začátku až do konce. Rozhodně si u knihy jeden krásně odpočine, odreaguje se a parádně se pobaví ;-)

08.12.2015 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Upřímně, prvních pár stránek se mi nečetlo zrovna samo a tak jsem se už málem obávala, že jsem jen naletěla pěkné obálce a lákavé anotaci. Po krapet nezáživném začátku jsem ale byla víc než příjemně překvapena, když do děje vstoupila ona magie Říše Divů a všechno se konečně správně bláznivě rozběhlo. I když bych knihu nikdy nedoporučovala příliš mladým dětem, ani nikomu se slabším žaludkem (vyskytují se tu sem tam trochu morbidnější prvky - které mě ale třeba dokonale vyhovovaly), musím říct, že je to jedno z ´nejúžasnouctnějších´ dílek, která jsem za poslední období četla.
Vážně zážitek, a to zelené písmo to ještě umocňovalo ;)

07.08.2015 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Po rozpačitě se tvářícím začátku skvělý děj, který Vás vtáhne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Úžasné zpracování jak sofistikovaného světa magických bytostí, tak i složitostí a dilemat světa mladých lidí, že člověku nezbývá, než tleskat.

25.05.2016 5 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Kniha nebyla úplně nečtivá, i když vzhledem k přebalu a anotaci jsem tedy čekala něco jiného, a také děj byl jedna velká tragédie a nedorozumění vedle druhého... a i když jsem ji poctivě pročetla a některé pasáže i víckrát, tak žel mi nedošlo, co se vlastně snažila autorka říct. No co, třeba bude její příští kniha lepší.
Akorát ještě jedna věc, taky mám zkušenosti se sebepoškozováním, ale čistě z odborného hlediska, jak by kruciš mohl někdo spáchat sebevraždu tím, že by si podřezal hrdlo obyčejnou ŽILETKOU?!

08.02.2016 2 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

To byl opravdu podivný příběh, i když byl docela zajímavý, tak trošku podezírám autora, jestli na něčem nejel, o typickém japonském zlozvyku: čím lepší příběh, tím horší jeho uzavření, raději ani nemluvě ... ale na druhou stranu měla kniha opravdu úžasné ilustrace

24.08.2017 2 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Kniha je velice čtivá, zábavná a celkově nabízí velmi přitažlivou atmosféru, hvězdičku musím ubrat za to, že jako polodetektivní příběh Vás asi zklame faktem, že už ve třetině jednomu dojde, kdo je zlosynem, a pak zbytek knihy kroutíte hlavou nad faktem, že hrdinům to ještě stále nedocvaklo.
... a mě taky, coby osobu ženského pohlaví, drobátko zlobil onen patriarchální pohled doby, ve které se děj odehrává, nicméně uznávám, že se jedná o účel a součást historického dokreslení, nemluvě o tom, že to bylo i zdrojem mnoha komických situací, za které v závěru musím zatleskat.

01.04.2017 4 z 5

Tenkrát Svět Tenkrát Svět Lukáš Vincour

(SPOILER) Ach jo. Tato kniha má opravdu nádherné ilustrace, krásný nápad a úvodními slovi mě přesvědčila, že se bude jednat o moc milé uvedení k ekologičtějšímu smýšlení a většímu respektu vůči zvířatům i rostlinám pro mladší děti. S tímto jsem ji koupila a chtěla číst s dětmi ve škole. Naštěstí jsem si ji před tím přečetla sama, kdybych ji totiž dětem předložila přesně tak, jak je napsaná, koledovala bych si nejspíš o nařčení z toho, že je chci traumatizovat a kdejaké mamince taky pěkně zavařila. Děj se odehrává v moc krásném světě plném moudrých a vlídných bytostí, jenomže krom úcty k přírodě taky učí v podstatě také k nesnášenlivosti a odsuzování vůči každému, kdo někdy např. ochutnal maso, rybařil nebo pil kravské mléko. Všechny takové lidi tady bez rozdílu označují za kruté, bezcitné a hloupé... musím říct, že jsem se při čtení některých pasáží necítila vůbec dobře, a to jsem dospělá a respekt vůči rostlinám a zvířatům se snažím šířit také. Ne, že bych chtěla odsuzovat názory veganů, ale tohle opravdu přepískli. Některé části příběhu se mi líbily, třeba ty o úctě k rostlinám a přírodě ráda použiji. Jako celek knihu však dávat do rukou dětem silně nedoporučuji.

20.01.2023 1 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Velice dobře zpracovaný originálně pojatý svět, krásná provázanost vztahů a parádně propracované charaktery. Chvíli mi trvalo zorientovat se na začátku ve velkém množství postav a jejich příbězích, ukázalo se ovšem, že můj počáteční úlek byl zcela zbytečný a já se s každou další stranou mohla přesvědčit, že každá postava, každý čin a každá situace má své opodstatněné místo. Celou knihu jsem si nezvratně zamilovala. Moc doufám, že další díly budou k sehnání co nejdřív.

14.01.2021 5 z 5

Docela dobré čtení, ty fotky jsou skvělým doplňkem

01.07.2016 4 z 5

Detektivní kancelář Sirius Detektivní kancelář Sirius Lucie Lukačovičová

Velice dobře a čtivě napsaná kniha plná zvratů, v jejímž ději se proplétají sny, noční můry a příběhy se skutečným světem, kde jsou monstra stejně skutečná, jako lidé a obojí mohou být i stejně nebezpeční a zvrácení, nebo naopak nádherní a štědří. V téhle knize není zdaleka nic tak, jak se to zdálo ze začátku, a nutno podotknout, že to je jednou z jejích největších výhod. Kniha je čtivá, nepostrádá barvitost, originalitu, napětí, ani hloubku a za mě jen samé plusy.

04.02.2016 5 z 5

Kam zmizela Rebarbora? Kam zmizela Rebarbora? Iva Procházková

Milá pohádka, kterou by si měli přečíst i někteří dospělí, aby se rozpomněli....

07.08.2015 3 z 5

S princeznami to není lehké S princeznami to není lehké Patricia Wrede

Krásná pohádka, proč se snažit mérmomocí zavděčit konvencí posedlým rodičům, když můžete prchnout k drakům? :D Už jen ta myšlenka mě na knize zaujala, a ten milý děj... vážně moc hezké

07.08.2015 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Moc hezky napsané, ačkoliv jeden musel často kroutit hlavou jak často hlavní hrdinka hloupě a nesmyslně riskuje a jak jí to všechno stejně vychází, tak je to dost dobré. Velký bod musím dát za rozmanitou škálu kriptidů, další za humor, který celou knihou prochází... zbožňuju nábožné myši :-D

02.08.2015 4 z 5

Riallina hra Riallina hra Patricia Briggs

jejím pozdějším knihám se to sice nevyrovná, přesto je to velmi dobré čtivo

01.06.2015 4 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Velice podařená fantasy s málo tradiční a o to poutavější tématikou pouštních národů, rochů, džinů, písečných koní a dalších motivů inspirovaných převážně mytologií blízkého východu, rozhodně mě dokázala uhranout :)

11.09.2017 5 z 5

Ragnarok za polovic Ragnarok za polovic Seanan McGuire

Verity jsem si oblíbila sice rychleji, ale její bratříček (Bůh šupin a ticha :-D) a jeho dobrodružství, také není vůbec špatné čtivo

26.07.2016 5 z 5

Temný gryf Temný gryf Katie J. Taylor

Já mám s touhle knihou děsné dilema, též jsem si ji koupila, protože miluju všechny mytologické potvůrky, jenže jsem udělala velkou neuváženost a hned na prvních stránkách se zamilovala do jisté bílé gryfí samičky... teď, když vím, že má umřít, bojím se tu věc dočíst =::(
...u jiných, krvavějších knih mi to nevadí, ale tady... prostě se k té části teď nejsem schopná dokopat

03.09.2015

O kapybaře, která chtěla létat O kapybaře, která chtěla létat Iva Vyhnánková

Milý pohádkový příběh pro děti, který má především úplně nádherné ilustrace. Pořizovala jsem ji hlavně na předčítání pro děti ale musím říct, že jsem se do těch obrázků sama zamilovala taky :)

19.08.2015 4 z 5