Riallina hra

Riallina hra obálka knihy
Mé hodnocení:

Darranští obchodníci s otroky přepadli Riallin klan v čase jejího dětství, povraždili všechny muže, a ženy s dětmi uvrhli do otroctví. Po léta žila Rialla v zajetí, sloužila svému pánu a čekala na příležitost k útěku. Když se tato příležitost naskytla, nepropásla ji. Po zdařilém útěku z otroctví se z Rially stala cvičitelka koní v Sianimu – malém státečku proslulém svými žoldnéři. Nyní se má mezi své věznitele vrátit! V zájmu ukončení dlouholetých válek hodlá darranský lord otroctví zrušit. Tento záměr se však kříží se zájmy některých darranských šlechticů. Hrozba úkladné vraždy lorda Karstena se tak stává reálnou. Rialla je vybrána Pánem špionů Sianimu, aby plánované vraždě zabránila. Rázem je vtažena do světa smrtící magie, dávných bohů a neuvěřitelných netvorů. V tomto světě se musí opět stát otrokyní. V tomto světě může otrokyní zůstat navždy… Přeložil Pavel Musiol....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25301/riallina-hra-25301.jpg 4.255

Sianim 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Steal the Dragon, 1995

Kniha Riallina hra

kolacky
15.10.2020

Dobře se to četlo. Konec sice takový useknutý, ale i tak pěkně podaný.

Catyna
12.04.2020

Výborná oddechovka

špulo
15.09.2019

V podstate bežná klasická fantasy, akých je šesť kopcov a pritom ich stále nie je dosť. Taká až učebnicovo tradičná. Ideálne dovolenkové čtivo, pri ktorom sa krásne zrelaxujete, pretože vás nenúti sa stále ku knihe vraciať. Jednohubka, ktorej chuť mám doteraz v ústach;))

P. S. Čo tak vydať pokračovania?

trynitrix
16.04.2017

Ooou byla jsem zvědavá na tuto Briggsinu u nás první knihu tak jsem se na ni vrhla ohledně toho jak psala ještě před Mercy mno nebylo to špatné i když začátek jsem myslela že mě nějak nechytne a světe div se příběh mě nakonec pohltil :-D
Fandila jsem Rialle a Trisovi ;-)

vterinka
16.07.2016

Kniha se četla dobře. Líbil se mi příběh i celkově, jak byla kniha napsána. Kdybych to nevěděla, tak by mě nenapadlo, že je právě od P. Briggs, kterou mám moc ráda a rozhodně mě touto knihou nezklamala. :-)

Anjesis
01.06.2015

jejím pozdějším knihám se to sice nevyrovná, přesto je to velmi dobré čtivo

IvcaK98
09.02.2014

Na Riallinu hru jsem byla strašlivě zvědavá, chtěla jsem se podívat, co Patricia vydala dřív, než se pustila do vlkodlaků a nemůžu říct, že by mě kniha zklamala. I když autorka udělala od té doby ohromný skok, příběh byl napínavý a ze zajímavého prostředí, takže za mě rozhodně palec nahoru :)

Peti
04.11.2013

Tato kniha mě naprosto pohltila. Hlavní hrdinka Rialla mě vtáhla do svého života a knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice pěkný fantasy příběh, který v sobě obsahuje dobrodružsvtí, politiku i romantiku. Doporučuji.