O kapybaře, která chtěla létat

O kapybaře, která chtěla létat https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127841/bmid_o-kapybare-ktera-chtela-letat-3bQ-127841.jpg 4 17 8

Bohatě ilustrovaný pohádkový příběh pro malé čtenáře o dobrodružstvích zvířátek z amazonského pralesa. Příhody malé kapybary, která se nechce jenom povalovat v mělké vodě a vyhřívat na sluníčku. Její nový kamarád se ale vůbec nezamlouvá dospělým, protože patří mezi odvěké nepřátele kapybar – je to mladý kajmánek. Staré legendy kapybar ale mluví o velkém hrdinovi, který v dobách dávno minulých dokázal toto nepřátelství překonat a sjednat mír mezi kapybarami a kajmany. Mladá kapybara se rozhodne pokusit se o totéž. Je ale možné, aby získala od Ducha pralesa křídla, aby mohla létat a stejně jako dávný hrdina smířila kapybary a kajmany? Podaří se jí to, když se v džungli navíc objeví nepřítel ještě strašnější než kajman, anakonda nebo jaguár – člověk? Knížka bohatě vybavená půvabnými ilustracemi je určena menším dětem, seznámí je s novými, méně obvyklými exotickými zvířátky, jejichž jména jim navíc při opakování nebo hlasitém čtení pomohou procvičovat výslovnost některých problémových slabik a souhlásek.... celý text

Kojomy
30.09.2022 5 z 5

Krásné čtení a nádherné ilustrace

petra.kosiky
22.05.2020 5 z 5

Někdy z pohádkových knížek trčí jako jedovatý hrot kopí snaha předat poselství, poučit. Ne tak ale v téhle nádherné knížce vypravené tak snovými ilustracemi. Původně jsme si chtěli knížku jen přečíst a poslat ji dál, ale spíš to vypadá, že se u nás zabydlí natrvalo.

zuzka894
16.05.2020 5 z 5

Nádherné ilustrace. Krásný příběh o přátelství.

dancadragneel
01.09.2018 5 z 5

Krásná pohádka pro děti. Naučí děti hodně o přátelství, odvaze a že se nemají nikdy vzdávat svých snů. Nemluvě o moc krásných kresbách, které vás během příběhu budou doprovázet. Sama mohu říci, že u nás se příběh velmi dobře chytil a že plánuji jen dále používat.

Annkag
12.04.2018 4 z 5

Krásne napísaný príbeh pre deti,ktorý som dcérke četla na dobrú noc a pobavila som sa nad ním.
Deti naučí v prvom rade to že skutočný priatel ta neopustí ani v tých najtažších chvílach.A za druhé....ked pojdeš za svojim snom a budeš sa snažit zo všetkých síl takmer nič nemože byt nemožné.
vrelo odporúčam ako privýchovnú pomocku :D

Sarri
28.08.2017 4 z 5

Krásně malovaná knížka

Silmarien
14.08.2017 4 z 5

Milá rozprávka o kapybarom mláďati, ktoré chcelo zmeniť svet a nastoliť večný mier medzi druhmi :-) pekné ilustrácie, ľahký jazyk, fajn oddychovka, ktorá môže byť pre deti od 5-6 rokov zaujímavá.

Anjesis
19.08.2015 4 z 5

Milý pohádkový příběh pro děti, který má především úplně nádherné ilustrace. Pořizovala jsem ji hlavně na předčítání pro děti ale musím říct, že jsem se do těch obrázků sama zamilovala taky :)

pohádky české pohádky

Iva Vyhnánková
česká, 1988
2011  86%O kapybaře, která chtěla létat
2005  88%Froddy – přítel z pravěku
2009  60%Comics salón: Comics & manga book 3

Kniha O kapybaře, která chtěla létat je v