anishta anishta komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

WOW.. Dlouho jsem se tomu vyhýbala a za to se autorce i příběhu omlouvám.. Důvody byly dva - první, česká autorka (pardon), druhý - bookstagramová komunita to moc propaguje a říká, jak je to skvělé (takže jsem byla skeptická).. Ale o to víc mě příběh nadchnul a vtáhnul a je to prostě skvělé.. Od začátku do konce, od první k poslední postavě.. Pokračuji Fajou..

19.08.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Šelma se mi líbila více. V Hračkářovi se nějak ztratilo to kouzlo "jsem věděc, zkusím svou vědu použít k nalezení vraha". Tady se z Thea stal Vědec-Lovec. Nebylo to špatné, téma strašné a děsivé, ale to nejlepší z Thea mi tam chybělo.

02.08.2021 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kromě toho, že mi chyběl epilog, tak to bylo velmi dobré. Mám ráda když hlavní hrdina je takový "divnočlověk", který uvažuje a funguje jinak než ostatní a většina lidí ho nechápe. Jen chudák Theo dostal tolik nakládaček, že si nejsem jistá, jestli by po té druhé ještě vstal z pelechu. Každopádně pokračuji dalším dílem.

01.08.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

(SPOILER) Mně se to líbilo i když o něco méně než předchozí díly. Nejsem fanoušek příběhů o zkorumpované policii apod. Tady to bylo proloženo vraždami, tak to bylo v pohodě. Celkově trošku slabší, ale i tak to stojí za přečtení.

28.07.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Uf, celkem síla. Hodně zvratů, hodně emocí. Četlo se mi to asi trochu hůř než první díl, ale i tak to bylo skvělé. Miluju téma darkwebu a s touhle sérií jsem určitě ještě neskončila.

25.07.2021 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

(SPOILER) Může se to zdát jako jen jedna další YA o mladé ženě, která nemá tušení jak velké má schopnosti a postupně se k tomu propracovává a vede to k tomu, že zachrání svět. Není tomu tak.
Nejen, že příběh je stavěn velmi pomalu a tím poznáváme zákulisí světa, ve kterém Elloren žije, ale poznáváme velké množství ras a velice zajímavých dalších postav. Nakonec nám vznikne partička vyvrženců a podivínů, kterou si zamilujete.
Elloren na konci knihy stále nemá tušení, že nějakou moc má a ztrácí se "syndrom mesiáše", který v YA je celkem běžný.
Mně se to líbilo dost, jsem zvědavá na pokračování.
Za slabší považuji jen období studia, kde byla jen šikanována a sama byla slepá k okolí.

20.04.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(SPOILER) V dnešní době, kdy je trh zahlcen obrovským množstvím YA fantasy, je těžké vymyslet něco originálního a jedinečného. Zde je to nové asi schopnost hlavní hrdinky, ale jinak bohužel nic nového zde nebylo. Tajně jsem doufala ve vývoji hlavní postavy na tu temnější stranu. Opět bohužel. Bylo to fajn, ale za sebe to řadím mezi průměrné YA.

Radši si označuji jako Spoiler

23.03.2021 3 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Na konci jsem čekala nějaké větší drama s předchozím nápadníkem, ale Lisa překvapila a zahrála na jinou životní strunu hlavních hrdinů, supr ..

12.03.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Roztomilost...

11.02.2021 5 z 5

Zlatí vlci Zlatí vlci Roshani Chokshi

Má to takový nádech Šesti vran, ale je to takové zmatené. Fungování magie, tepání, mi přišlo málo vysvětlené. Postavy byly fajn. Druhému dílu se vyhýbat nebudu, ale úplně na zadek mě to nepodasadilo.

01.02.2021 3 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Nebylo to tak dobré jako první kniha autorky (Dívky z Roanoke), každopádně to mělo tu správnou atmosféru, donutí vás to přemýšlet a vlastně nakonec tyrany obdivujete a oblíbíte si je..

01.12.2020 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Musím říct, že že začátku jsem byla nadšená. Potom se začaly objevovat pasáže, které mě místy nudily. Moc pletichaření. Nejhorší pro mě byl ten syndrom vyvoleného, který se objevil od druhé části knihy. Někdy jsem to ani nevnímala, ale v některých situacích jsem celkem rostla. Každopádně když se ohlédnu, jak je staré původní vydání, tak bravo. Ale v dnešní rozmazlené době už je to možná málo...

09.11.2020 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Moc pěkný a povedený retelling.. Místy jsem se trošičku i bála.. Ale fakt jen trochu ... :D Osobně původní pohádku neznám, jen nějaké její další variace, ale každopádně to má atmosféru a stojí to za přečtení...

02.11.2020 5 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Není to úplně odborná literatura, spíše sesbírané střípky příběhů o sériových vrazích... Ti co se tím zabývají, tak jim to moc asi nedá, ale pro ty, co znají jen ta "velká" jména jako Čikatilo nebo Ted Bundy (ty jsem znala já), tak zjistí že podobných individuí bylo mnohem více a že tihle snad ani nebyli nejhorší... Musím říct, že mě kniha zasáhla, ono o podobných případech člověk slyší non-stop, ale většinou jen z knih, filmů a bere tyhle vrahy jako fiktivní postavy... Na téhle knize je nejhorší, že to o čem čtete se opravdu stalo...

29.10.2020 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Temné, drsné, nechutné, strašidelné a tajemné... Všechno do sebe zapadlo a já se neskutečně těším co bude v dalším díle.
Nejlepším bodem celé knihy je samotná postava Alex. To jak se snaží zapadnout mezi univerzitní smetánku a sekat dobrotu je fajn. Ale to uvědomění, že nakonec bude muset vyhrát její temné já, které porušuje pravidla je geniální.
Leigh Bardugo ukázala, že je skvělá vypravěčka a že kniha nemusí být od začátku do konce napráskaná akcí, že hlavní hrdinka nemusí být stoprocentně hodná holka s božským komplexem.
Miluju to...

17.10.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

(SPOILER) SPOILER!
Tak asi jako první bych ráda zmínila, že nejsem cílovka. Opravdu je to pro dívky, plus mínus 12 let. Ale Kasie West mám moc ráda a její knihy kdykoliv ráda přečtu. Proto jsem se vrhla i do této "české Kasie West" + samozřejmě IG humbuk a Humbook.
Jak pokračovat... Autorce samozřejmě úspěch přeji, ale propagace "přispějte mi na LEGO" mi byla proti srsti i když ze začátku to mohlo být vtipné, ale opakovaný vtip není vtipem. Potom musím zmínit, že kolem Navždycky často lítalo slova pokora. Pokora je na místě, zvláště při přirovnávání začínající autorky k autorce světových bestsellerů. Ne, Kasie West a paní Olu srovnávat nejde, nezlobte se.
Co musím také vytknout označení "česká Kasie West" je, že kniha mi přijde zasazená do amerického prostředí. Proč to nemohlo být teda z českého prostředí, aby se ty holky co to budou číst mohly více propojit s hlavní hrdinkou Mei a říct si: "Ježiš, něco podobného se mi stalo!" Chápu, že jména jsou problém, ale přece se hlavní postavy nemuseli jmenovat Pepík a Anička.
Co se týče postav. Mei je strašná - vidím v ní největší kámen úrazu celé knihy. Sobecká, pokrytecká, zbabělá a prostě vážně nesnesitelná. Travis jako nejlepší kamarád byl takový bambula, spíš mi přišel jako její nejlepší Gay kamarád, to by tam hrozně sedělo, ale to bychom neměli zápletku první poloviny knihy. Ava je dokonalá a předpokládám, že prodej této knihy šlape jak má, takže autorce bude vydána i další kniha a Ava je skvělý adept na hlavní hrdinku, opravdu. Liam je skvělý. Neuvěřitelně jsem si užívala scény z jeho domu, to jak si Liam a Mei hráli s jeho sestrami bylo fakt milé a úsměvné. No, ale to knihu moc nezachrání.
Co mi hodně vadilo byl humor. Přišlo mi, že na každý odstavec musíme dát nějakou vtipnou hlášku nebo prostě nějaký vtípek. Přišlo mi to umělé, moc na sílu a pak už mě to ani nebavilo. Celkově jsem se musela do čtení nutit a šlo to pomalu! Nechápu jak mi to mohlo jít tak pomalu, když minimálně třetina knihy jsou konverzace z chatu. Musím také podotknout, že mi vadily některé povýšenecké hlášky (např. pokladní, to mě zvedlo ze židle), cpaní hlášek a odkazy na filmy, seriály a knihy mohlo být trochu méně.
Četla jsem eknihu, ale z různých listování a fotek si myslím, že je kniha pěkně zpracovaná a vypadá celkem hezky. To by tak asi byly mé nejživější pocity po bezprostředním dočtení knihy. O poděkování se asi nebudu moc vyjadřovat... Ono mi to totiž tak celé přijde, že se v albatrosu rozhodli, že dají autorce dárek a vydají ji knihu.
Nikoho od čtení nechci odradit, takže se do toho směle pusťte a čtěte to, mladším se to pravděpodobně líbit bude. Autorce přeji hodně zdaru a přeji si aby příště věnovala knize více času než jen dva měsíce. Kniha má potenciál, ale celé to bylo takové plytké.

09.10.2020 2 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Jooo, tohle mě bavilo. Po knize jsem sáhla jen kvůli obálce, takže jsem vůbec netušila do čeho jdu, ale zklamaná rozhodně nejsem, spíš naopak. nečekaně rychle jsem to přečetla a jsem nadšená.

10.09.2020 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Dostala jsem všechno. Draky, námořní bitvy, dobrodružství v džungli, souboje, krvavou magii. Dokonalost. Ryan to prostě umí. Jsem zvědavá co bude dále.

07.09.2020 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Puberťák a romantická duše ve mně by možná i prožíval krásný sen, před patnácti lety. Rodič ve mně prožívá noční můru.
Oceňuji zmínění těžkých témat, ale vyřešení a emocionální dopad? Nesouhlasím! Takhle to nefunguje.
Zorie mě štvala, její kamarádi mě s*ali.
Nevím, možná špatné rozpoložení, každopádně věřím, že u mladších ročníků si kniha povede velmi dobře.

17.08.2020 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jsem trochu rozpačitá. Opět hodně čtivé, ten svět miluju, miluju Cardana atd. Ale já nevím ten konec mě trochu zklamal. Asi moc "hepyjend", čekala jsem trochu více, moje chyba.

04.08.2020 4 z 5