AniDi AniDi komentáře u knih

Očistec Očistec Adriana Michálková

Bezva pokračování, napínavé a zajímavé. Jsem zvědavá jak celá série dopadne.

18.02.2021 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Krásný příběh, ačkoliv hodně podobný sérii Pád. Čtivě napsáno.

18.02.2021 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Naprosto souhlasím s hodnocením knihy. Ačkoliv jsem čekala další "lehký" historický román na rozptýlení (a tím nechci ostatní autory historický knih shazovat), tento má rozkošný děj s úžasnými hlavními postavami, bravurní humor a autorka má opravdu osobitý styl, který se lehce čte, stačili mi tři hodinky k přečtení až mě mrzí, že jsem přečetla tak rychle. Nemyslím to s nadsázkou, že děj měl hloubku, autorce tleskám. Rozhodně přečtu znovu.

17.02.2021 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Napínavé čtení s originálním námětem. Perfektně se četlo, popravdě ani v půlce knihy jsem netušila jak zápletka dopadne. A konec se sousedem mě naprosto dostal. Rozhodně můžu doporučit.

11.02.2021 5 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Celkem hezký příběh, námět zajímavý ale provedení pokulhává. Některé věci a situace v knize by chtěli více rozvést. Dost mě dráždilo, že ač jde o takové téma, postavy jsou v knize tak naivně popsané a ty dialogy v druhé polovině knihy byly hrozné. Začátek knihy byl dost poutavý ale ke konci už mi to připomínalo jednoduchou knihu pro děti. Nic moc.

09.02.2021 2 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Ze začátku pro mě velmi zmatené, hodně postav a současně více linií příběhů. Kniha je velmi zajímavě a poutavě napsaná, děj má spád, hlavní hrdinka je úžasná. Ale rozhodně to není žádná pohádka, některé věci pro mě byly až hrozně brutální, až skoro přehnané. Těším se na další díl.

22.01.2021 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Parádní zakončení. Přiznám se, že jsem se tolik začetla, že jsem všechny 3 knihy dala za 3 dny. Rozhodně doporučuji, pokud hledáte něco opravdu lehkého.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Bezva pokračování. Ani druhý díl neztratil jiskru! Těším se na závěrečný díl.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Naprosto skvělá knížka, měla jsem čtenářský blok, tak jsem sáhla po něčem hodně lehkém pro mladší čtenáře, když jsem tento žánr jako teen nečetla. A moc se mi líbila. Příběh promyšlený, hrdinka vtipně sarkastická, děj napínavý i romantiku jsem si užila. Oddechovka výborná.

Klan Klan Adrienne Young

To byla naprostá paráda, čtivě napsané, děj měl spád, dobrodružství. Velmi dobře napsáno. Díky upozorněním níže jsem nečetla anotaci, která opravdu hodně prozrazuje. Romantická linka fantasticky nastíněná. Asi jsem si čtení užila o to víc, že jsem sledovala seriál Vikingové a tak mi prostředí přišlo známé, proto jsem neměla problémy se čtením brutálnějších situací. Rozhodně přečtu znovu. Doporučuji.

07.01.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Jako prvotina napsáno skvěle. Obdivuji každého autora, který dokáže své myšlenky dostat na papír. Proto bravo.
Dějová linka je určitě promyšlená ale trošku nedotažená, chyběla rozvětvenost na dotvoření charakterů postav. Celou knihu jsem se s postavami nedokázala skoro vůbec sžít. Popisy okolí byly už od začátku velmi důkladné a dobře vykreslené, jen jich možná bylo až mnoho. Určitě mi chybělo více rozhovorů mezi postavami. Nicméně od půlky knihy už jsem se do knihy zabrala natolik, že jsem ji zhltla najednou. Nechybí napětí a dobrodružství, romantická linka není příliš dobře nastíněná, chemie mi naprosto chyběla ale zase na druhou stranu oddanost byla patrná. Násilí bylo v knize hodně drsně popsáno (není to můj vkus), každopádně toto bylo popsáno až reálně. Rozhodně nelituji čtení, konec je úžasný a já si i poplakala. SPOILER: za to, že autor nenechal věrné přátelé padnout, děkuji. U mnoho knih se mi stane, že po přečtení si ani nepamatuji děj a postavy. Tentokrát rozhodně ne, přemýšlím o ději dál. A to pro mě znamená hodně, kniha mi něco dala a to není rozhodně málo. Autor má bezvadně nakročeno! Tleskám.

03.01.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Sarah J. Maas je prostě sázka na jistotu. Ani nemůžu popsat jak fantastický svět opět stvořila. Čtení bylo opravdu požitkem. Příběh i postavy jsou úžasně propracované, děj má smysl, s postavami cítíte, prožíváte jejich život, objeví se hromada překvapení, ke konci knihy jsem si dost poplakala. Pro mě je další kniha autorky opět TOP. Jsem si naprosto jistá, že jsem nečetla naposledy. Když si potřebuji odpočinout, je to nejlepší autorka, při čtení mě její knihy prostě vtáhnou a na nic jiného nemyslím. Doporučuji a plný počet hvězd si naprosto zaslouží.

02.01.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Krásný příběh, romantická linka úžasná.

02.01.2021 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Paráda, děj měl šťávu.

30.12.2020 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Krásná obálka, příběh místy zajímavý, vyprávění dvěma pohledy mi později ani nevadilo. Možný SPOILER: ALE, vztah s otcem byl tak špatně popsaný, nedotažený a hodnověrně nezdůvodněný, že mi tam prostě vůbec neseděl a tím pádem i celá kniha, která se okolo toho točí mi neseděla. Mám moc ráda příběhy - špatný kluk hodná holka ale opět mi chyběl ten náboj abych jim věřila ten romantický vztah. Je to jako by klukovi přeplo a najednou jí zbožňuje a není ani vysvětleno proč. Je mi to líto, moc jsem se na příběh těšila.

30.12.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Zase tolik nadšená po přečtení nejsem, obálka krásná, zajímavý příběh, i jiskra mezi hlavními hrdiny nechyběla. Myšlenku příběh také měl ale ten konec mě naprosto zklamal. To si autorka nemohla s koncem víc vyhrát? Když měl konečně příběh ty správné grády, najednou uzavření na pár vět? A naprosto chyběl epilog s její maminkou a bratrem.

04.12.2020 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Krásná fantasy, postavy sympatické, začátek mi přišel podobný se Skleněným trůnem. Jen prostě mám pocit, jako kdybych dočetla první kapitolu, přes 300 stránek a děje tolik nebylo a to jsem měla radost, že konečně zase fantasy, která je ukončená a nemusím čekat na další díl. Postava Valeka byla taky trochu zvláštní, možná jsem nepozorně četla ale přišlo mi, že čím dál jsem četla, tím byl mladší. Určitě opět přečtu.

18.11.2020 5 z 5

Neobyčejná guvernantka Neobyčejná guvernantka Sylvia Andrew

Nemastné, neslané. Rozjezd knihy byl celkem dobrý, zaujal ale zbytek děje byl až zoufale neslaný. Ač se jedná o knihu z cyklu harlequin, romantická linka byla jako bych se na ní dívala z rychlíku. Překážky hlavního páru a tím mám na mysli zlosina, byly až směšné. A nad náznaky duchařiny jsem kroutila hlavou. Rozhodně znovu číst nebudu a nemůžu ani doporučit.

11.11.2020 1 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Čtení jsem si náležitě užila, dle mého nejlepší ze série. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou. Kniha má náboj a rozhodně je jedna z nejlepších historických knih, které jsem četla.

09.11.2020 5 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Krásné romantické čtení, řekla bych, že bez zbytečných klišé. K odpočinku jako dělaná.

09.11.2020 5 z 5