anickalysano anickalysano komentáře u knih

Vražda potřebuje reklamu Vražda potřebuje reklamu Dorothy L. Sayers

Moje nejoblíbenější kniha. Mohla bych ji číst furt dokola.

30.05.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ne, prostě se nedokážu donutit to dočíst. Kniha je pro mě osobně strašně rozporuplná - jakmile dojde na Skotsko - politiku, dějiny, přírodu, pověsti, tak je to čtení dobré, baví mě, ubíhá mi. Jakmile dojde na romantiku, tak je to tak neuvěřitelnej škvár, že se to fakt nedá číst. (A předesílám, že jsem věděla, že kniha je částečně červená knihovna a proti romantice a sexu v knize vůbec nic nemám).

07.02.2018 2 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Já nevim, je to takový nemastný neslaný, nedodělaný. Puritánská komunita, ale kluci si tam choděj nahý do půl těla, jenom aby hrdinka mohla prožívat lechtání u žaludku, všichni si tam couraj jak a kam chtěj, hlavní hrdinka si uvědomuje, že žije v totalitě, ačkoliv se v ní narodila a nemá srovnávat s čím. Jazykově nic moc, příběh nijak zvlášť origo, zápletka chatrná, postavy jednají dost neuvěřitelně (co to bylo s tou brokovnicí na konci? eh?). Po báječném Kostičasu jsem od Hostu tedy čekala něco víc a tuhle knížku si v knihovně asi neponechám.

29.12.2015 2 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Ehh... S postavami s prostě nedokážu ztotožnit, oba se chovají jako úplní idioti. V dvojsmyslech by se jeden ztratil, ve skutečnosti je ta výměna "otevřenosti" dost trapná. Konec předvídatelný a dost smutný - a tím smutný myslím, že mi je smutno z toho, jak se ta holka pitomá zachovala. Morální konzistence (aneb kážu vodu, piju víno) veškerá žádná. Nicméně oproti pokračování je tohle skvost!

26.10.2015 2 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Přečteno jedním dechem - Červenák ví, jak čtenáře chytit a nepustit. Příběh odsýpá (možná až moc, kniha je opravdu krátká - jak někdo níže poznamenal až povídková), postavy sympatické, detektivní zápletka ač předvídatelná, stále dost zajímavá. Jen bych si odpustila tu zbytečnou romantiku, to mi nesedlo a do Červenákových detektivek mi to přijde vnucené a laciné - dělá to z kvalitní detektivky jen další tuctovku.

12.01.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Po Prazskem erotikonu jsem dost zklamana - najednou je z humorne mozaiky utahana a nenapadita telenovela. Docitala jsem to horko tezko a po dalsim Hartloi asi nesahnu.

22.05.2017 2 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Už ani nevím, kolikrát jsem Rozum a cit četla :-). Mám k němu ještě lepší vztah než k "slavnější" Pýše a předsudku. Plukovník Brandon je jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav a lepší mužský hlavní hrdina naž Darcy!

27.03.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Sice o chlup horsi nez predchozi, ale stale to nejde jinak nez za pet hvezd. May umi prostredi vykreslit jako zadny jiny autor a jeho krasny kosaty jazyk je pozitek cist. Pribeh byl tentokrat mene fatalni, mene hutny.

13.03.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Strašně mě to bavilo a užívala jsem si to. Bavilo by mě to i kdyby Mark nebyl astronaut uvíznutý na Marsu, ale třeba opravdu ten farmář z amerického středozápadu, co musí každý den na pole. Je to totiž tak pěkně a sympatický napsaná postava, že by fungovala v každém prostředí. Přijde mi, že tahle knížka mě svým přístupem, humorem, celkovým poselstvím, nakopla možná víc, než řachandy od Jonase Jonassona.
Strašně se mi líbilo, že knihu nezatěžovaly vzpomínky na maminku, tatínka, dětství tam a tam, milovanou ženu zanechanou doma blabla. Bylo to strašně osvěžující, nemuset se protloukat takovýmle emočním balastem.

04.10.2015 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Rowlingova je rozhodne skvela vypravecka, nicmene to byl tak tragickej shitstorm, ze me ty tri stranky happy endu, fakt nevyvedly ze splinu. Az priste budu chtit neco tak depresivniho, radsi sahnu po Pokani od McEwana, to nebylo zdaleka tak cerny, jako tahle "pohadka".

27.01.2021 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Ani mi to nijak zvlášť nepřišlo jako ucelená kniha, ale si spíše jako serie bonmotu, hlasek.

03.06.2018 3 z 5

Velice mila, mila kniha. Ladislav ma veliky cit pro cestinu, ale hlavne pro lidskou laskavost. Mam z tohohle pocteni velmi dobry pocit.

05.04.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha mě nejprve zaujala obálkou, pro celou trilogii jsou úžasné, a když jsem si přečetla, že se děj odehrává na holém větrném gaelském ostrově, nebylo co řešit.
Příběh je výborný - postupne houstne, napětí přibývá a čtenář prostě ví, že směřuje k fatálnímu konci. V tom mi to hodně připomnělo McEwanovo Pokání.
Naopak jazykem a osnovou mi kniha hodně připomíná Kmotra.
Za mě rozhodně doporučuju. Zítra ráno jdu pro druhý díl :)

26.04.2015 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Spíš za tři a půl. Samotné čtení jsem si užila, ale kniha ve mě nijaký hlubší dojem nezanechala. Myslela jsem si bůhví jak na to potom budu myslet, že se mi to bude hodně honit hlavou, ale jakmile jsem ji zavřela, kniha mi sešla z mysli. Vlastně zas až tak strašidelné to nebylo, spíš zblázněný. Navíc spojler - drogy - ten příběh dost zničily, shodily.

07.08.2018 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Kniha mě naprosto uchvátila, stejně tak osoba Elona Muska. Člověk sice nedokáže říct, zda byla kniha objektivně napsána, ale myslím, že se autor snažil, aby byl Musk popsán z více pohledů.
To, čeho Musk za svůj život dokázal, se zdá až neuvěřitelné. Doufám, že se ještě dožijeme první cesty člověka na Mars. Z pohledu této knihy se to zdá velmi nadějné:).

22.09.2016

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Porad to je samozrejme majstrstyk na tomhle poli v tom nasem malem stredoevropskem rybnicku, ale treti Barbaric-Stein-Jaros je pro me zatim nejslabsi. Tech nechutaren uz na me zacina byt trochu moc a pritomnost slavne hrabenky to podle me trochu srazila do vod drobneho historickeho bulvarecku. Nicmene furt je to supr kvalitni pocteni a tesim se na dalsi dil :-).

09.02.2016 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Dočteno a pořád tu sedim a srdce mi bouchá jako splašený! Jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Za mě lepší než první díl.

04.01.2016 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Strašné, strašné, strašné. Oba hlavní hrdiny bych nakopala! A autora dvojnásobně. Stvořit takhle nesympatické, pokřivené, odstrašující charaktery, nezajímavý, předvídatelný, uslintaný příběh je fakt na hodně velkýho lepáka. Mimochodem - každé slovo "Leošku" bych v knize nejraději propálila cigaretou.

26.10.2015 1 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Mám ráda knížky od J. Colganová, je to sice všechno na jedno brdo, ale zase je to milé a víte, že to dopadne dobře. Kniha se mi v prvních dvou třetinách líbila na pět hvězd, ale ke konci už se to trochu natahovalo a nemělo to už ten správný švuňk. Z knížek od Colganové se mi zatím nejvíc líbil Pojízdný krámek.

13.11.2018 4 z 5

Umění mrdati Umění mrdati Vítězslav Nezval

Za me vyborne! Vysoko hodnotim kvalitni preklad - spravne vybrana slova, slovni spojeni, souveti z tohoto spise bibliofilske eroticke dilko delaji skvele cteni.

25.07.2018 5 z 5