aNGie5 aNGie5 komentáře u knih

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Vtipné, zábavné, zajímavé - doporučuji (Železného druida jsem ještě nečetla).

14.04.2023 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

Je to jiné a je to dobré... Víc neprozradím :)

26.11.2022 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Podle mne, na tomto románu je vidět, že Hülsmann našla svůj styl a dospěla jako spisovatelka, potom co napsala Čmeláky v srdci - román, který je sice moc příjemné čtení, ale až nápadně ve stylu Julie Caplan. Kdežto Čokoládový průšvih je nejen hezká romantická a vtipná kniha, ale taky dramatická, což přispělo k její kvalitě. Hlavní hrdinka, která vás často (hlavně na začátku) neuvěřitelně štve, projde cestu, kterou je zajímavé sledovat. U románu tohoto typu vždy víme, jak dopadne, ale jde o to, jak jsou vykresleny postavy a jak je popsaná jejích cesta od :( do :) a v tomto románu se to povedlo.

09.10.2022 5 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Mistrovsky napsaná a přeložená kniha. Zbytek musíte zjistit sami. Musíte, protože budete chtít, a to už po prvních větách, a nezklame vás :)

19.09.2022 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Taky jste měli pocit u někoho, že jste se museli už někdy někde setkat, nebo aspoň že se znáte odjakživa? Pak je tato kniha pro vás :) A že život není černobílý, to bychom se snad měli už dávno poučit...

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

Mé oblíbené dílo Dickense spolu s Oliverem Twistem - krásné romány.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Mé oblíbené dílo Dickense spolu s Davidem Copperfieldem - jsou prostě krásná

16.09.2022 5 z 5

Večery na dědince nedaleko Dikaňky Večery na dědince nedaleko Dikaňky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Krásné povídky, to musíte přečíst

Bazar u puntíkaté zebry Bazar u puntíkaté zebry Raphaëlle Giordano

Kniha o řetězové reakci emocí a činů, o svobodě mysli a odvaze, o překonání rámců či zážitků brzdících tvořivost a rozvoj duše, o kráse a lásce, o nalezení sebe sama.

18.07.2022 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Pokud z prvních stránek budete mít pocit jako z béčkového akčňáku z devadesádek, tak ho překonejte, protože zbytek za to stojí - nečekané zvraty, akce a napětí - všeho bude dost a bude to skvělé :)

14.07.2022 5 z 5

Mouka pro meluzínu a jiné glosy Mouka pro meluzínu a jiné glosy Petr Kukal

Skvělé humorné glosy profesoionála i člověka. Velmi zajímavý rozhovor na konci knihy. Tato kniha je pro ty, co si umí užít dobře napsaného díla, umí a chtějí se vcítit do něj a porozumět tomu, co autor píše.

14.07.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Tuto knihu jsem si užila od první do poslední věty. Je plná humoru a lásky k životu a lidem. "...klíč ke štěstí spočívá ve svobodě a klíč ke svobodě v odvaze"...

25.06.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Kouzelná kniha o lidech a životě pro každého, kdo miluje knihy, anebo hledá cestu k nim (nebo k lidem)...

15.06.2022 5 z 5

Nevím nic, ale řeknu všechno Nevím nic, ale řeknu všechno Pierre Richard

Velmi zajímavé čtení, zajímavý život velkého komika a pozoruhodného člověka. Jen tam jsou nějaké chybičky, ale nikdo není dokonalý :)

15.06.2022 4 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Umím si tuto knihu představit jako "korektní", ale se slušnými herci také příjemný film na jeden večer třeba na Hallmark apod. kanálech. Kniha taky může zkrátit někomu dlouhou chvíli, ale pokud si ji nepřečtete, o nic nepřijdete.

10.04.2022 4 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Přestože ani v tomto dílu si čtenář není jist, kdo, proč nebo jak a je to hodně zamotané, přišlo mi to celé trochu chaotické a uspěchané, závěr knihy (nemyslím samotného případu) nějaký strojený. Prostě jsem měla pocit, že to chtěl autor tentokrát rychle dopsat. Je to samozřejmě subjektivní, ale jako velký fanoušek Bannaleca si to dovolluji napsat :)

21.03.2022 4 z 5

Pod tlakem Pod tlakem Robert Pobi

Ještě propracovanější než Pobiho 1.román a také se čte jedním dechem. Zase je tu krátká politicko-ekonomická vložka, udělaná jakoby "mimochodem" a příběh je víc proložen humorem, což je v tak napjatém thrillerovém prostředí nezbytné.

04.03.2022 5 z 5

Dobrý a ještě lepší život Dobrý a ještě lepší život František Nepil

Nádherné fejetony napsané mistrem vyprávění. To musíte přečíst ať už máte rádi humor, nebo skvělé příběhy.

10.02.2022 5 z 5

Nevídáno - neslýcháno Nevídáno - neslýcháno Josef Kainar

Mé dítě i já jsme si té knihy svého času opravdu užívaly - nádherné básničky :)

19.12.2021 5 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Kniha napsana obdivuhodným člověkem, který rozumí přírodě a hlavně vlkům a respektuje je - tomu říkám opravdová láska. Doporučuji všem, kteří cítí souznění s přírodou, či touží po něm.

18.12.2021 5 z 5