Dobrý a ještě lepší život

Dobrý a ještě lepší život https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365167/bmid_dobry-a-jeste-lepsi-zivot-uzu-365167.png 4 22 10

Nový výbor oblíbeného vypravěče Františka Nepila shrnuje nejlepší texty z autorovy fejetonistické tvorby. Oblíbená témata zrcadlí typicky české i obecně lidské dobré vlastnosti i nešvary lidské povahy. Čtenář procestuje českou krajinu i zahraniční destinace, doprovázen charakteristickým humorem a laskavým pohledem autora na svět kolem nás. Texty doprovázejí ilustrace Lukáše Fibricha.... celý text

zaz
23.02.2024

(SPOILER) Nepil je pro mne synonymem pro šiřitele pohody a dobré nálady. Dopřejte si několik stránek, alespoň jedou denně a pohled na svět se rozjasní. Pan Nepil Je všude zdejší, všude rozdává kámen mudrců, našel ho v laskavosti. Kámen obsahuje aktivní látku, která mění špatnou chvíli ve šťastnou...

amejzlík
14.09.2022 5 z 5

Vynikající fejetony a historky jednoho z nejlepších českých vypravěčů s nezaměnitelným stylem projevu a hlasem. Při čtení jsem měla pocit, jako bych Františka Nepila slyšela vypravovat. Některé historky byly milé a vzpomínala jsem u nich na vlastní dětská léta, jiné mě dojímaly, u dalších jsem slzela smíchy. Určitě si vyhledám ještě další autorovy knihy.

JFK117
07.06.2022 5 z 5

O čem kniha je? Hlavně o lásce, lásce autora k životu, lidem, naší zemi. Ne každý fejeton je dokonalý, ale příští vše vynahradí. Hlas pana Nepila byl tak úžasný a nezapomenutelný, měla jsem chvilkami při čtení pocit, že slyším rádio a on mi vše vypravuje.
"copak je možné, aby duše neexistovala, když podle týchž vědců existuje mánie, schizofrenie, afekty....? Tedy duševní choroby a duševní poruchy?"
"upřímnost a neomalenost se u nás nerozlišují a jsou tím jediným, co člověku zbývá, když se ze života vypaří zdvořilost."

Slávka 1970
06.04.2022 1 z 5

Souhlasím s Radulilinkou (viz.níže). V knize je spousta nějakých příběhů a vyprávění. Prodrala jsem se tím, ale i témata která mne zaujala, rychle zklamala stylem. Žádný pěkný podčárník=fejeton jsem tu neobjevila. Chce-li si někdo přečíst krásné fejetony, doporučuji Rudolfa Křesťana.

aNGie5
10.02.2022 5 z 5

Nádherné fejetony napsané mistrem vyprávění. To musíte přečíst ať už máte rádi humor, nebo skvělé příběhy.

drakamena
23.01.2022 4 z 5

Roztomilé fejetony a příběhy ze života. Potěší krásnou češtinou, uklidní milým obsahem. Takové pohlazení po duši.

Květi62
12.09.2021 5 z 5

příjemné čtení , které potěší

hi24nd
25.12.2019 5 z 5

Fejetony Fr. Nepila poskytuji hezké postřehy života. Je to můj oblíbený autor.

lapagerie
04.04.2019 5 z 5

František Nepil je moje srdcovka. Vždycky pohladí na duši. A tahle knížka není výjimka.

maryzka
06.11.2018 3 z 5

Po přečtení knihy ,, Odstínu šedi" konečně něco milého, roztomilého, českého, srozumitelného čtení od Nepila.