aNGie5 aNGie5 komentáře u knih

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Nádherná kniha, místy filozofický a místy legrační pohled kocoura na přátelství a smysl života, nutící k zamyšlení...

14.04.2024 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Neskutečně zajímavá kniha odhalující tajemství stromů a lesů i lidem, pro které příroda není cizí.

22.03.2024 5 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

iceVS řekla o této knize vše, souhlasím s každým slovem. M.Šalé mě ohromila. Také se mi líbí styl ilustratorky K.Urbánkové.

21.03.2024 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Skvělý styl, úžasný humor, stejně jako v LEDAŽE SE SPLETU.

15.03.2024 5 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Skvělý styl, úžasný humor. Náhodou jsem začala touto knihou, ale už se těším na Jen aby,...

11.03.2024 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Hlavně nečtěte spoilery, protože při čtení prvních stránek ani náhodou neuhadnete, co se všechno semele :)

13.01.2024 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Je tam i drama i zábavný papuchalk, ale jak píše Evaho 73, jsou tam zbytečnosti, jako třeba napětí vyvolané nedorozuměním (ve stylu amerických filmů), Star Wars a jiné "nadstavby", což kazí celkový dojem. A k tomu ty zmatky v textu a v překladu, které nacházím v každém z románu J. Colgan, už mě nebaví, tak jsem pokračování - Léto s vůní čerstvého chleba - ani nedočetla.

08.01.2024 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Je to "dospělejší" román, než "Rosiin sladký krámek snů", podle mě je na vyšší úrovni. Zkusím dlaší romány.

04.01.2024 4 z 5

Zloděj hvězdného prachu Zloděj hvězdného prachu Chelsea Abdullah

Čáry a kouzla, odhalená a neodhalená tajemství, ale taky láska a přátelství, zrada a pomsta, něco co tušíte a co překvapí, něco z čeho mrazí a z čeho přechází zrak, všechny vášně co patří k pohádkám (či fantasy) a dobrodružství z arabského světa...

15.12.2023 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Mně se to líbilo, i když musím souhlasit s předchozími komentáři v tom, že logika anebo překlad místy neseděly (to ale poslední dobou pozoruju u různých autorů, resp. překladů romantických příběhů) a opravdu někde uprostřed to drhlo. Nicméně, celkové mě ta kniha moc bavila, takže ji přece jen doporočuji milovnikům melodramatických příběhů a divadelního prostředí.

02.12.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Nádherné čtení, způsob jak poznat Rickmana jako člověka i jeho postoj k herectví, je to jeho pohled na mhoho jiných herců či význámných lidí. Nevím, proč někteří očekávali, že budou číst soubor jeho výlevů o tom, jak skvělé bylo natáčení HP. Byl to jeho deník, jeho život obyčejného i neobyčejného člověka a velkého herce.

11.11.2023 5 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Dala jsem 5 hvězdiček (oproti 4 za ...slunce), protože některé pasáže tohoto románu byly na dost vysoké úrovni. Nicméně, vytkla bych Maiové, že úvahy a chování jejích hrdinek odpovídají spíš puberťačkám, než ženám 25-30 let, ledaže by to byl záměr.

21.10.2023 5 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Přijemné, vtipné čtení. Hrdinka, která hodně tápe v životě, přece jen najde nejen toho pravého, ale hlavně sebe sama.

19.09.2023 4 z 5

Jednoho dne v Londýně Jednoho dne v Londýně Saskia Sarginson

"Generál" má pravdu, oddechovku nečekejte, je to dramatický příběh, ale dobře napsaný, a máte na co se těšit :)

19.09.2023 5 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Skvělý humor, zajímavá detektivní zápletka - ten příběh si opravdu užijete :)

05.09.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Snový, ale také hodně dramatický vztah v příběhu, který potěší každou romanticky založenou ženu. Čte se jedním dechem.

06.08.2023 4 z 5

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

Příběh plný ještě více lásky než Knihonoš. A humoru je tam taky požehnaně, a to doslova :) To musíte přečíst.

30.07.2023 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Wow! Francouzsky velkoryse napsaný příběh. Také jsem se divila nízkému hodnocení, není to žádná tuctovka. Grády se docela líší od těch románů pro ženy, co ve vás zanechají pocit, že spisovatelka to sice napsala hezky, ale moc to neprožívala. Postavy jsou dobře vykreslené, námět je možná klasický, ale rozhodně ne lacině nebo triviálně popsaný a skrývá pár překvapení.

07.07.2023 5 z 5

Honba za Cézannem Honba za Cézannem Peter Mayle

Kniha dobrá po všech stránkách, užila jsem si ji.

02.07.2023 5 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Ve srovnání s prvními dvěma díly pokulhává a ztratilo to originalitu.

29.05.2023 4 z 5