Jednoho dne v Londýně

Jednoho dne v Londýně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504950/bmid_jednoho-dne-v-londyne-EHZ-504950.png 4 17 7

Cora je vdova, která žije se svými dospívajícími dětmi na okraji Londýna. Samotářský Jacob bydlí sám na opačném konci města, rád čte knihy a pozoruje lidi. Ty dva spojuje pouze trasa metra Central Line, po které jezdí denně do práce. Nejspíš už se tu minuli tisíckrát, aniž by o sobě věděli. Až jednoho dne se jejich cesty skutečně protnou. Je Cora po smrti manžela schopna zahořet láskou k Jacobovi? A pomůže mu překonat jeho velké životní trauma?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Central Line , 2022

Kanimůra2
11.03.2024 4 z 5

Asi do 2/3 se mi kniha hodně líbila. Opravdu hodně.
A pak to najednou sklouzlo do divný načervenalý knihovny. Nejvíc mě naštvala dcera, která se přes noc stala téměř svatou...vlastně mě naštvali všichni hrdinové. Stal se z toho až moc pohádkový příběh

aNGie5
19.09.2023 5 z 5

"Generál" má pravdu, oddechovku nečekejte, je to dramatický příběh, ale dobře napsaný, a máte na co se těšit :)

anovy64
24.03.2023 5 z 5

Podle obálky a anotace jsem čekala, že budu číst nenáročnou oddechovku, ale ve skutečnosti se jednalo o příběh, ve kterém si jednotlivé postavy prožívají svá trápení a traumata, s kterými se vyrovnávají každý podle svého. Láska je však podstatná, kniha se čte pěkně. I když větší věkové rozdíly nejsou podle mého gusta, trochu mi to kazilo celkový dojem z příběhu, ale proč ne.

alzbeta4340
08.02.2023 3 z 5

Už jsem četla několik románů s téměř totožnou osnovou, včetně traumat hlavních hrdinů. Ne úplně obvyklý byl ovšem v této knize vztahový propletenec, kdy o jednoho muže mají zájem matka i její mladá dospělá dcera.

zdehan
28.01.2023 5 z 5

Kniha je pěkná taková oddechovka ale dobře se čte.

SirenKa
14.01.2023 3 z 5

Tento žánr není úplně můj šálek, ale musím říct, že román se mi četl velmi svižně. Oceňuji vedle předvídatelného příběhu dobře zpracované psychologie postav. Je to někdy hodně dlouhá cesta, aby člověk pochopil druhé a hlavně sebe. Všichni si z minulosti neseme různé viny, křivdy, nedorozumění a hlavně - nevidíme nikomu do hlavy... nakonec nás i ty dcery pochopí :-)

bookcase
26.12.2022 5 z 5

Tak to mi sedlo, přesně podle mého gusta. Londýn, láska, rodina, různá nedorozumění... Moc hezké čtení.

Saskia Sarginson
anglická, 1961