Anette99 Anette99 komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

U takovych dlouhych sérií se třeba po šestym díle začnu bát, zda už to nezačne bejt nuda, protoże ty možnosti, jak někoho mučit a zabíjet, přece nejsou nekonečný. Stejně jako stopy a vodítka, po kterých jdou vyšetřovatelé. Už se mi totiž u pár sérií stalo, že tomu tak bylo. No ale tady zase nemam co vytknout. Snad ještě morbidnější, neż díly předtim. A ten závěr? Sice jsem si od začátku myslela, że příběh toho kluka tam bude hrát důležitou roli, ale úplně jinou, neż to bylo ve skutečnosti. Fakt, že tyhle dvě roviny dělilo pětadvacet let, by mě nenapadlo, dokud se to ke konci nespojilo.

06.12.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle za mě byl zatim nejlepší díl. Líbilo se mi, že to bylo jiný (ale i tak dost brutální), že tentokrát vraha znali prakticky hned. Líbilo se mi, jak si s nima vrah hrál (několikrát jsem si vzpomněla na Mlčení jehňátek). A taky bylo moc fajn, že jsem se konečně dozvěděla o Robertově životu (krom toho, jak přišel o rodiče, a jakej to byl super mozek od mala).

05.12.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Půlka série za mnou a tak si říkam, zda bych si neměla dát pauzu, protože je to opravdu šílený. Ale pauzu si nedam, už se těšim na Zlobu, prej je ûplně jiná, a taky nejlepší z celý série, tak uvidíme :) Jinak tady to bylo napínavý fakt až do poslední řádky pomalu, zase jsem to hltala :D

05.12.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Čtvrtej díl a zase 5*? Čtvrtej díl a zase neuvěřitelnej vrah a jeho příběh? Zase odhalení až na konci? Sakra, ještě že mam momentálně tolik času, od tohohle NEJDE se odtrhnout. Zároveň to ale neztrácí na kvalitě. Každej příběh originální, neuvěřitelnej. I když tentokrát jsem možná i pachatelku chápala. Od začátku mi na ní něco nesedělo, ale až ke konci mi docvaklo, že to byla ona. Ale i tak to zase bylo brutální. Čtu hodně knih podobnýho stylu, několik sérií, ale na tohle (sochy z části těl) jsem ještě nikde nenarazila. Beru pátej díl,myslim, že do Vánoc (nebo do konce roku) dočtu všech 10 dílů :)

03.12.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Čim dál tim lepší (a šílenější). Trochu mě děsí, že Carter vychází ve svých knihách ze skutečnosti... Kdybych nebyla celý víkend pryč, zase by mi stačilo pár hodin na přečtení. Myslim, že dokud nedočtu sérii, jinou knihu do ruky nevezmu. Hned jdu na čtvrtý díl

02.12.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Asi mam novýho oblíbenýho autora a novou oblíbenou krimi sérii. Zase přečteno během pár hodin, nemohla jsem se odlepit. Četlo se to snad ještě líp,než první díl. I tady šlo o pomstu, ale úplně jinym stylem, než v Dvojitym kříži. A bomba byla, když se objevil druhý vrah, který s hlavním případem na první pohled vůbec nesouvisel, ale na konci se ukázal spojovací článek. Zítra mě čeká trojka :)

27.11.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Hmm, jo. Tohle je přesně pro mě. Za pár hodin přelouskáno. Bylo to vcelku brutální, ale já tyhle věci čtu často a ráda, takže mě to nepřekvapilo. Napětí narůstalo postupně, a to rozuzlení bych tedy vůbec nečekala. Četlo se dobře jak díky kratším kapitolám, tak díky svižnému stylu psaní. Hned, jak to bude možné, se pustim do dalšího dílu, už se nemůžu dočkat. Prej díl od dílu lepší a brutálnější, tak jsem zvědavá :)

27.11.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Sice trochu nelogicky, ale Šelma u mě byla až třetí (po tom, co se mi do ruky dostaly Hračkář a Teorie vraždy). Ale naštěstí to ničemu nevadilo. Zase dávam 5*, zase originální zápletka, Theo je stále sympaťák. A čim dál víc se mi líbí jeho jednání na vlastní pěst. Četlo se dobře, hlavně druhá polovina se nesla ve stylu dobře stupňovaného napětí až do konce.

25.11.2019 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Kniha pěkně a vtipně ukazuje, jak vojáky kromě nepřítele ničila i jejich vlastní, leckdy naprosto nesmyslná a nelogická byrokracie. Nevadilo mi, že to bylo zasazeno spíše do prostředí tábora než do bojů. Aspoň tak vynikla ta absurdita všech nařízení. Kratší kapitoly, četlo se dobře.

21.11.2019 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Docela silný čtení. Autor skvěle popsal bezmoc lidí,když je vyhodili z jejich domovů, naději na lepší život,když se vydali na západ. Ti farmáři sice byli nemajetní, ale zase byli stateční, lidští, pracovití a jen tak se nevzdali. I když se jim rodina postupně rozpadala, očekávané práce (a mzdy) se nedočkali, často hladověli a propadali zoufalství, nevzdali se a bojovali. A celou knihu provází silné přátelství a vzájemná pomoc utečenců.

28.10.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Přečteno za jeden den. Dost neobvyklý případ, se šílenym vědcem se v detektivkách/thrillerech zase tak často nesetkávam. Theovy metody někdy možná diskutabilní, rozhodně neobvyklé, ale vždy si dá kousky skládačky dohromady a pachatele dopadne.

21.10.2019 5 z 5

Den přizpůsobení Den přizpůsobení Chuck Palahniuk

Jooo.. Tak tohle, to byla slušná jízda. Moje druhá kniha od Palahniuka. A stejně, jako Klub rváčů, mě naprosto dostala. Ironie, satira, zvrhlosti, syrovost, dystopie, zklamaní mladí muži, kteří hledají moc, pocit zastodiučinění... Miluju tyhle autorovy typické znaky a prostředky. Doma už na mě čekají další dvě jeho knihy, ale mezitim to chce přečíst něco jinýho, přeci jen, tohle neni lehká četba.

18.10.2019 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

I pro mě jakožto pro čtenáře to bylo vcelku těžký přelouskat, hlavně já osobně na to potřebovala naprostej kli, abych se dokázala soustředit na to, co čtu. Ale tak jsem to měla i u Zločinu a trestu, přesto dávam 5 hvězd. Občas sice zdlouhavé, ale jinak zajímavý rozvětvený příběh, hodně různých postav. Mam ráda realismus a kdo se nebojí dlouhých monologů,popisů a úvah, směle doporučuji. Ale je to opravdu kniha pro čtenáře. A člověk k tomu taky musí dospět.

17.10.2019 5 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Velice pěkný a také dojemný příběh. Dobře rozkreslené pocity všech postav. Děj utíkal, kniha se četla dobře.

24.09.2019 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Další silná knížka. Rodinná tragédie se zde postupně stupňuje, děj je zpočátku jednodušší, později přibývá více a více úvah, vnitřních monologů,... Je zde velmi dobře popsán jak nešťastný osud rodiny, tak pocity (nejen) hlavní postavy. Nic pro slabé povahy.

19.09.2019 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Wow... Tahle kniha není na 5, ale tak na 6 hvězd. Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych knížku přelouskala během asi tří hodin a nedokázala se od ní naprosto odtrhnout (a to se vždy dokážu hodně začíst). Děj od začátku dramatický, dobře stupňovaný, několik nečekaných zvratů (člověk už si myslí, že tuší, jak to bude dál, a najednou je to zase úplně jinak). A závěr byl naprostá pecka, velké překvapení. Je to moje první kniha od tohoto autora, ale určitě sáhnu i po jiných. Pro milovníky psychthrillerů tu(jako jsem i já) tuto knihu jen doporučuji.

12.09.2019 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Taková oddychovka, rychle a vcelku dobře se četla, zajímavý příběh.

11.09.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Když jsem Tatéra z Osvětimi nedávno zahlédla v knihkupectví, ani chvilku jsem nezaváhala a hned si knihu koupila. A nelituji. Téma 2. světové války a holocastu mě zajímá a už jsem viděla spoustu dokumentů a četla několik knih. Je to poutavý příběh, myslím,že ničím nepřikrášlený, ukazuje, čím si vězni procházeli a že museli využít každou příležitost, aby přežili. A že i v takovém pekelném prostředí vznikala pevná přátelství ai milostné vztahy.
Koho tothle téma zajímá, určitě doporučuji.

02.09.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Tak tohle byla jízda.. A je to hodně brutální,nic pro slabé povahy,ale pro mě to pravé. Začíná to nenápadně,až se nakonec dostaneme k desítkám obětí. Profesor Theo je sympaťák, a jeho metody, jak se dopátral k pachateli a k důvodům jeho činů, jsou velmi zajímavé. Také je odvážný a aby pachatele chytil, je schopný zajít až za hranici zákona. Naprosto nepochopitelné je krytí vraha z vyšších míst.
Kromě zajímavého a velmi dobře stupňovaného děje se kníżka četla dobře a rychle i díky krátkým kapitolám a svěžím autorovo stylu psaní.

01.09.2019 5 z 5

Výčitka Výčitka Alba de Céspedes

Zajímavá kniha, forma dopisů a deníků taky dobrá, díky tomu bylo dílo vcelku rychle a dobře čtivè, i když je to poměrné náročná kniha. Takový psychologický román, řekla bych. Dlouhé (vnitřní) monology, popisování všech myšlenek, citů, pocitů a pohnutek. Bohužel, někdy to bylo až moc dlouhé a já jsem se v tom trochu pak ztrácela. Děj pěkně stupňovaný, a nakonec nečekaný zvrat (aspoň pro mě). Všechny postavy mi byly svým způsobem sympatické, obyčejní lidé se svými starostmi a radostmi.

25.08.2019 4 z 5