anetka.repova Online anetka.repova komentáře u knih

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Dlouhou dobu mě od přečtení této knihy odrazovala její tloušťka.
Po odhodlání a smíření s tím, ze knihu budu číst víc jak 14.dní jsem po přečtení prvni kapitoly nevěřila vlastním očím, jak je kniha čtivá.

Stránky mi ubýhaly pod rukou a neverila jsem jak moc jsem se do příběhu ponořila.

Zamilovala jsem se do hlavních postav a prožívala s nimi celý příběh.

Nádherné.

Uz ted se tesim na dalsi knihy od teto autorky.

26.08.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Jak já se těšila na novou Elle Kennedy.

Byla to jednohubka, ale něco mi tam zkrátka chybělo. Námět je to originální, ale hrozně předvídatelný. Neni to ta Kennedy na jakou jsem zvyklá.

19.08.2020 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Mám ráda příběhy s LGBT.

Maličko mi vadila v příběhu politika, která byla na mě az trochu moc v knize. I kdyz to naprosto chápu, protože děj se odehrával v tomto prostředí.

Bože, ale ta vzájemná láska, tak to bylo něco. To bylo tak krásné. A ty jejich vzájemné nadávky a posílání se do patřičných míst byly tak na místě, že se nešlo nesmát. Zkrátka nejde tyto dva nemilovat.

12.08.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Po čtení komentářů jsem měla velkou obavu, že se mi kniha nebude libit.

Těšila jsem se na tento příběh, protože je to moje milovaná Kiara Cass. Selekci miluju, ale když jsem viděla to špatné hodnocení, o to jsem do knihy šla s větším napětím a bála se, aby mě Kiara nezklamala.

Opak byl pravdou. Mě se kniha moc libila, i kdyz jsem nesouhlasila v určitých místech s dějem a tím koho nechala umřít uz v prvnim díle, ale i tak se mi to libilo.

Jak mnozí psali, že v příběhu je málo akce, nic moc se tam neděje. Maji pravdu, ale me to nijak nevadilo.

No a ten konec, ten jsem nečekala a byla jsem překvapená za rozhodnutí, které hlavní hrdinka učinila.

Jsem zvědavá na další díl, jakým směrem se bude ubírat.

Ale neni to takové to nedočkavé těšení jako jsem měla se sérií Selekce.

12.08.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Druhý díl ještě lepší nez ten první. Opět krásné a milé.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

To bylo tak roztomilé a to grafické zpracování bylo nádherné.

Těším se na další díly.

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Příběh jsem četla se zatajeným dechem a když se jednalo o skutečný příběh o to na mě kniha zapůsobila více.

Obdivuji Taru jak se se vším poprala a učinila rozhodnutí, které nebylo vůbec jednoduché.

Silný a nezapomenutelný příběh.

04.08.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nádherný příběh, víte jak to myslím. Na válku se díváme z jineho pohledu, než je spousta knih a o to to bylo dechberoucí.

Do příběhu jsem se pohltila po pár stránkach.

Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, kteří mi byli sympatičtí.

Neskutečně se mě příběh dotkl a dlouho po dočtení ve mě zůstal.

Knihu můžu jedině doporučit.

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Mé první setkání s autorkou a už jsem si ji neskutečně moc oblíbila.

I když nejsem cílovka, tak tyto příběhy miluju.

Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Byla to jednohubka od které nešlo se odtrhnout.

Zamilovala jsem do cele rodiny a obdivovala, jaké vztahy mezi sebou mají sourozenci. Trochu více jsem jim je zaviděla.

No a vzat mezi Charlie a Bradenem, co k tomu dodat. Bylo to tak krásné. Ach. ????

Těším se na další knihy od autorky.

03.08.2020 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Dlaší nádherný příběh z pera mého nejoblíbenějšího spisovatele, na kterého nedám dopustit. Každý jeho příběh je jiný a propracovaný do nejdrobnějších detailů.

Spřízněná duše je nádherný příběh o lásce na první pohled. Hlavním hrdinům nebylo souzeno být spolu a byly rozděleni. Krásné vyprávění a příběh tak kouzelný, že jsem na konci uronila slzu a ne jednu.

Po dočtení ve Vás zůstane příběh ještě hodně dlouho a já jsem měla velkou chuť jet se podívat na Spřízněnou duši, protože jak sám autor ke konci uvedl, jedná se o skutečnou poštovní schránku, kdy lidé píšou dopisy a následně je vloží do schránky Spřízněné duše. Bylo by hodně zajímavé si nějaký dopis z té schránky přečíst. Kdo ví, třeba jednou se tam podívám :D na stará kolena.

Moc, moc doporučuji!!!

31.07.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Atticus je prostě láska. Jeho texty Vás pohladí po duši a jsou navíc doplněny krásnými ilustracemi, které poezii dotváří a dodávají ji ještě větší ladnost a šmrnc.

31.07.2020 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Další nádherná kniha z pera Atticuse. Jeho knihy miluju. Můžu se k nim vracet den co den a přečíst si jednu nebo dvě stránky. Vždy mě pohladí po duši. Atticus je láska.

Červená je přece fajn Červená je přece fajn Lucia Zamolo

Pro mladší generaci slečen, je kniha přímo ideální. Jednoduchou formou je seznamuje s menstruací. Nemusí se stydět o ní mluvit. Kniha je doplněna ilustracemi, které knihu pěkně dotváří.

06.06.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Skvělá, vtipná kniha, u které jsem se bavila a od které jsem se nemohla odtrhnout.

Moc se mi libily vztahy mezi hlavni hrdinkou a kluky z kapel. Ty sarkasticke hlášky a narážky byly tak vtipné, že se člověk nemohl neusmivat.

Jediné co mi v knížce vadilo bylo to,jak hlavni hrdinka oslovovala Sašu. Sašenko sušenko. Párkrát mi to nevadilo, ale ke konci už mi to lezlo na nervy.

Ve výsledku krásný příběh z hudebního prostředí, který mužů doporučit.

09.05.2020 4 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Silný, dechberoucí, neuvěřitelný příběh z koncentračních táborů.

Kniha se četla rychle. Po dočtení ve mě zůstal tíživý a nepříjemný pocit.

I když příběh se mě nedotkl, jako jiné příběhy, které jsem četla jde, ale o pravdivý, velice silný a tíživý děj, který Vám nějakou dobu nedá spát.

27.04.2020 4 z 5

Valašské právo Valašské právo Petr Kubánek

Čekala jsem od knihy trochu něco jiného, ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a dozvěděla se něco o tom, jak se trestaly zločiny na Valašsku, hlavně ve Vlašských Kloboukách.

24.04.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Čekala jsem od knihy průměrný román, ale tento příběh byl tak krásný.

Hlavni postava Nina, byla tak sympatická a milá, že jsem si ji zamilovala hned na začátku příběhu. Byla nespokojena se svým životem a naskytla se ji možnost odjet do Paříže. Zde poznala skupinou lidi, kteří přišli na cukrařský kurz a hned se z nich stali přátele.

Nádherný, milý, laskavý příběh zamilovala jsme se jak do postav, které se v příběhu vyskytovaly, tak do prostředí mé milované Paříže.
Autorka krásně popsala prostřední cukrárny, to bylo tak krásné, hned jsem se tam viděla.

Samozřejmě tu byla i romantická dějová linka, která celý příběh pěkně okořenila.

Určitě si knihu přečtu znovu.

22.04.2020

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Moje oblibena kniha z dětství.

16.04.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze zacatku knihy, jsem Oveho nemala rada, pak me pekne lezl na nervy a ke konci knihy jsem ho milovala.

Krasny příběh, dojemny zároveň.

16.04.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Petru Dvořákovu mám ráda, líbí se mi její tvorba.

Tento příběh mě pohltil už od první stránky a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout.

Když jsem si knihu brala ke čtení vůbec jsem nevěděla o čem kniha je a jaký ukrývá příběh.

Příběh je to velice silně emotivní a depresivní. Tak strašně jsem soucitila s Barčou. Bylo mi ji líto. Nesnáším takové lidi, kteří ubližují druhým a navíc svým dětem. Měla jsem tolikrát chuť řvát na rodiče aby se vzpamatovali a chovali se rozumně a s klidnou hlavou.

Smutný, ale o to silný, dechberoucí příběh, který budu nějakou dobu vstřebávát.

Rozhodně doporučuji k přečtení.

13.04.2020 5 z 5