aneta3874 aneta3874 komentáře u knih

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Proč ji nenechal jít? Byla to má první kniha od této autorky a musím říct, že já a romány pro ženy rozhodně nejdou dohromady. Musela jsem celou dobu kroutit hlavou nad tím, jak stupidní ženská se nakonec může dočkat happyendu. Kdyby se Jack Molly zbavil již na začátku a definitivně, byli bychom ušetřeny dalších 250. stránek naprosté a zoufalé nudy.

06.06.2016 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nevěřím, že nikomu pořezaná holka ve třiceti stupních celosia s dlouhým rukávem nepřijde divná! Nevěřím, že je možné, aby se třináctileté dítě stalo inteligentním ďáblem! Nevěřím té knize!

06.06.2016 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nechcete takovou práci! Na druhou stranu se potřebujete uživit. Jste člověk, který poslouchá a jeho život je na plnění příkazů založen. Nesmí vám vadit puch rozkládajícího se lidského masa ani fakt, že jste vlastně sám vrahem. Je to práce! Při čtení knihy jistě pochopíte část hlavního hrdiny a budete vděční za to, že jste tohle nemuseli podstoupit. Protože ruku na srdce, zachovali byste se jinak?

06.06.2016 5 z 5

To To Stephen King

První půlka knihy byla brilantní. Temná atmosféra a démonický klaun. Bála jsem se dokonce umít ruce při představě, co čeká dole v potrubí. Ovšem konec tuto knihu naprosto podkopal a hlavně pedofilní zápletka s mladou "štětkou" mě naprosto rozčílila. Nemělo smysl využívat v této knize zápletku založenou na sexu. Nemělo smysl využívat fyzikální, nevysvětlitelné jevy. Pokud by byla kniha obalena tajemstvím jako ve své první polovině, názor by zněl - nejlepší thiler, co jsem kdy četla. Nyní je to skvělá kniha, jejíž konec stojí za nic.

06.06.2016 4 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Změť postav - perfektní trénink paměti! Knížka je to skvělá, výbroně propracovaná a neuvěřitelně návyková. Sice Vám bude asi prvních 200 stránek trvat, než se zorientujete, ale poté se ocitnete přímo v centru bojiště. Budete s hlavními hrdiny prožívat každý den, každý konflikt a každý pocit. Jakmile knihu odložíte řeknete si: "To už jsem zpět v realitě?" Ano, tak silná ta kniha je.

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Já nesnáším ženské romány! A tak jsem se pustila do čtení této knihy s dávkou nechuti. Dostala jsem ale možnost si ji koupit za 50 Kč. Zdálo se mi, že se to vyplatí. Rozhodně jsem ale získala novou zkušenost a dalších 400 stránek slaďoučkého povídání jedné zoufalky s happyendem. Možná z důvodu preference jiného žánru, mě kniha nenadchla. Příběh je ale rozhodně poutavý a pro ženy na mateřské ideální. Příběh mě osobně ale přišel stupidní, předvídatelný a fádní, ale posuďte sami.

05.05.2016 3 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Já to nechápu a veřejně se k tomu přiznávám. Kniha mi byla doporučena, ovšem mé pocity z ní jsou rozporuplné a buhužel i takové, že je i s vypětím všech sil nedokážu popsat. Osobně zde vidím předtuchu budoucnosti, která je založena na individualitě a bezmezné samotě. Neviděla jsem ovšem v knize "šílené dávky rasismu", jak psali někteří recenzenti. Já si odnesla jen fakt, že lidstvu nelze odpírat jeho přirozenost. Laicky řečeno - vše je o sexu! Díky, a rozhodně si knihu přečtěte, budu ráda za další názor.

05.05.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Já prostě Nesba miluju a právem! Tato kniha je z mého pohledu jeho nejlepším dílem hned po Sněhulákovi. Napětí drží čtenáře od začátku až do konce. Nesbo se navíc opět vrací k prostředí, kterému jako bývalý novinář skvěle rozumí. Drogy, korupce, odpuštění a nový začátek - zažijte díky této knize neopakovatelné pocity! Čtěte!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Milá kniha s prolínajícími dojemnými, lidskými příběhy - prakticky není co dodat. :)

Nelítostní rivalové Nelítostní rivalové David Baldacci

Baldacci je synonymem pro perfektní politický thriller, což dokazuje i v Nelítostných rivalech. Dokonalý dějový spád, zajímavé postavy, skvělá záplatka - to vše a mnohem více najdete v knihách tohoto autora. Baví Vás politika a nebaví Vás číst pořád dokola ty naše trapné zprávy?Zveďněte se od televize a vemte si Davida do rukou, zaručeně nebudete litovat.

25.02.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

No tak to bylo nemastné, neslané Olsene. Malý cikánský hrdina, který ve svých patnácti letech začne žít rádoby spořádaně život dospělého muže. Realita? Ne - totální fikce! Mrzí mě, že tato kniha je tak špatná. Mrzí mě, že se Olsene začínáš vydávat pohádnkovým směrem. Mrzí mě to - že už přestáváš být králem dánských thillerů....

10.12.2015 2 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Neuvěřetilné, co je podle této knihy všechno možné. Kluk mi zabije jednu z nejlepších kamarádek, já si ale měsíc ničeho nevšimnu. Není mi vůbec divné, že mi nezavolá a fakt, že potkávám všude kam se hnu onoho kluka, mě taky nerozhodí. Kniha vykresluje naprosto nereálný svět a je to škoda, protože námět jako takový je parádní. Takže se pomocí této spisovatelky vydáte do světa, který normální člověk prostě nemůže pochopit, natož do něj vstoupit.

22.11.2015 3 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Prostě jsem čekala víc. Po přečtení knihy "Až budou viset", jsem doufala v pompézní rozuzlení a spoustu dalších skvělých zápletek. Ono to sice v knížce bylo, ale popsáno velice mdle. No a hlavní důvod udělení čtyř hvězd je ten, že prostě nemůžu uvěřit tomu, že intrikářský čaroděj vyhrál. Mrzí mě to, kvůli ostatním hrdinům. Ach, jak já vám fandila....

15.11.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Je to krátké ano. To je asi to jediné, co lze knize vytknout. Výborný spád a skvělá psychologie postav- pro Nesba tak typické. Z této knihy tryská literární koncert řemesla jménem nájemný vrah. Konec s velkým K je opravdu pro ty, co si umí knihy vychutnávat. Pro fanoušky Nesba- výborná kniha a to bez diskusí.

07.11.2015 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Já nechápu, proč všichni tvrdí, že je tato kniha nejslabší? Mně se naopak zdá záplatka s vraždící partičkou v čele výbroná. Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti a samozřejmě duševní stavy a phnutky Carla. Kdyby vedle sebe neměl Assada, nic by nevyšetřil. Co se mi naopak nelíbilo bylo filmové zpracování. V něm se totiž polovina velice důležitých postav ani neobjevila. Tak kde to jsme? Film o tak brilantní knize by měl být kvalitní, ne podprůměrný.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Setkání se starými známými, kteří jsou tentokrát nuceni cestovat více než je zdrávo. Jako obvykle výborná zápletka a skvělá gradace příběhu. Jenom by mě zajímalo, co autor zamýšlí s Assadovým osudem- "Ten chlapík se mi nějak nezdá"....

Inferno Inferno Dan Brown

Netřeba jiného komentáře než jen, že kniha reflektuje zcela mé světonázory ohledně nedostatku místa na planetě. Donutila mě zamyslet se, jak bych se postavila k tomu, kdybych zjistila, že jsem byla infikovaná. Zůstala bych takto striktní? Skvělá kniha pro milovníky záhad, globálních problémů a Roberta Longdona.

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Za všechno může vláda! Pokud trpíte těmito sužujícími pocity, podpořte je čtením této knihy. Perfektně vykresluje situaci, kdy je vláda ochotna udělat vše pro to, aby pravda nevzešla na jevo. Po jejím přečtením ucítíte zvláštní pocity- zmatení, úžas a nutkání začít s revoltou proti systému. Jen do toho!

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Tři naprosto dokonalé dějové linie prolínající se celým světem, probouzející ve čtenáři fantazii, která nabíjí po dobu několika dnů. Chcete se vydat mimo realitu a popřemýšlet nad vlastním životním osudem? Varování- začnete číst a knihu už neodložíte.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pokud máte rádi knihy, které vás překvapí, Složka 64 musí být jasná volba! Začátek je sice poněkud zdlouhavý, ale nakonec do sebe všechny kousky skládačky perfektně zapadnou a výsledkem je příběh, nad kterým budete uvažovat ještě dlouho poté, co knihu dočtete. Navíc oblíbený komisař Carl se svým přítelem Assadem nikdy nezklamou!

18.09.2015 5 z 5