Aneleh Aneleh komentáře u knih

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Myslím, že toto je jedna z knih, na kterou se nezapomíná. K tomuto úžasně emotivnímu a neskutečně silnému příběhu nelze napsat nic víc, než že se vám hluboko vryje do srdce. Je to jedna z nejkrásnějších knih, jakou jsem doposud četla. Zdaleka jsem netušila, co všechno se mnou udělá. Ačkoli podle anotace by člověk řekl, že ho čeká jen pochmurný a depresivní děj, dva příběhy, které se neustále prolínají, jsou psány příjemně a čtivě, působí velmi reálně a opravdově. Nemoc, kterou hrdinka trpěla, je skutečná, HD opravdu existuje, nic si autorka nevymyslela a vše tudíž působí tak, že máte dojem, jako byste postavy sami doopravdy znali. Velmi se mi líbily i úryvky z internetového fóra. Protože mám sama na internetu už léta skvělou přítelkyni, úplně jsem se vžila do MotorCityho, který by se tolik chtěl se svojí netovou kamarádkou podělit o skvělou zprávu ze svého života a zoufalý píše: Určitě vám jen nejde internet nebo tak něco, jsi tam? Potřebuju se s tebou podělit o všechny detaily! Ale pořád to vypadá, že jsi offline..

21.12.2014 5 z 5

Noční host Noční host Fiona McFarlane

Smutná kniha o bezbranném a naivním stáří, které se nechá snadno obalamutit, v této knize ženou, která se vydává za pečovatelku. Zvláštní a neobyčejné čtení, kde se prolíná realita s neskutečností. Až příliš nepravděpodobné mi přišlo, že synové Ruth nenavštívili svoji matku, aby zkontrolovali, kdo vlastně chce o ni pečovat a proč. Děj někdy zachází až příliš do oblasti sci-fi a některé pasáže jsou až příliš rozvláčné. Byla jsem zvědavá na konec, ke kterému jsem se ale dost těžko dopracovávala.

25.11.2014 3 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

I když kniha poněkud rozvláčná, která dává dojem, že je zde jen pro pobavení, skrývá v sobě upozornění na dost závažný problém vzájemné komunikace, která upadá díky internetu. Proč se snažit pěstovat svoje manželství, své opravdové vztahy, když je tady internetová sociální síť, která nám rozumí mnohem lépe. Nežijeme více ve virtuálním světě než v tom reálném? Možná bychom se vážně měli zamyslet...

19.11.2014 5 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

O lásce starších lidí se příliš nikde nemluví ani nečte, jako by to bylo něco nepatřičného. Tato autorka se toho odvážila a píše příběh Jeanie, která se sžívá se svojí novou rolí babičky a zároveň se potýká se svým mužem, který se s ní odmítá milovat a s pokušením začít žít s novým partnerem. Její nová vášeň ohrožuje vše, co je jí drahé, a tak se musí rozhodnout...velmi působivé a poučné a nejen pro starší generaci. Škoda, že nejsou k sehnání další dvě knihy této autorky.

03.11.2014 5 z 5

Odvážní a čekatelé Odvážní a čekatelé Jitka Prokšová

Nemůžete přestat, dokud nedočtete. Stalking - patologicky posedlý zájem o osobu je zde výborně popsán, až jde mráz po zádech. Studentka Ingrid nemá, jak se bránit před doc. Madnarovským a jeho šílené pronásledování dožene hlavní hrdinku až k pokusu o sebevraždu. Navíc je tu její beznadějná láska k Marilyn. Kryštof Ingrid zachrání, ale přesto ji ztrácí. Všechny osoby jsou až příliš nespokojené nebo v depresi, ale skvěle vykreslené. Určitě se těším na další autorčiny knihy, všechny jsou zajímavé a něčím překvapivé.

27.10.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Zajímavý a emotivní příběh dvou mladých lidí, kteří se vyrovnávají se svojí zlou minulostí, bojují proti systému a zároveň k sobě hledají cestu. Stojí za přečtení.

22.10.2014 4 z 5

Skandální láska Skandální láska Joanna Trollope

Kniha k zamyšlení, velmi dobře napsaná. Ano, je to skutečně tak: společnost nemusí mít vždycky pravdu v tom, co je pro člověka dobré. To většina vytváří pravidla, ale to neznamená, že jsou přijatelná pro každého. Vždyť každý člověk je jedinečný, a tak není ani možné, aby každý mohl žít podle pravidel většiny lidí.

19.09.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Toto je jedna z knih, na kterou se nezapomíná. Zanechá ve vás spoustu pocitů, donutí k zamyšlení. Nikoho nemůže nechat chladným a nad věcí, v každém musí probudit spoustu emocí. Vlastně by si ji měl přečíst každý. Já sama dokáži jen s úctou mlčet.

13.09.2014 5 z 5

Kočka, která cítila krysu Kočka, která cítila krysu Lilian Jackson Braun

Další kočičí krimi jsem opět přečetla jedním dechem, oceňuji originální smysl pro humor, s kterým jsou tyto příběhy psané. Škoda, že spisovatelka již žádnou nenapíše, mám ve své knihovně všechny, postupně je dočítám a patří k mým nejoblíbenějším knihám. Přímo z nich čiší láska ke kočkám, které sama miluju. Úžasný Koko má mimořádné schopnosti, jakými oplývají právě jen kočky a využívá je k dopadení pachatele. Svým chováním vždy napoví Qwilleranovi, jakým směrem se při pátrání ubírat, že se děje něco závažného a kdo je pachatelem. Krysu do pasti chytil, když na dálku odhalil žháře historických objektů a také vraha.

05.09.2014 5 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Opět velmi poutavě napsaná kniha s překvapivým závěrem, od které se jen těžko lze odpoutat, dokud nejste u konce. A i potom ve vás dlouho zanechává doznívat pocity všech zúčastněných, věty, z kterých se lze poučit a vlastně z celého děje této knihy, která ukazuje následky zhoubné a nesmyslné žárlivosti.

31.08.2014 5 z 5

Bratři, sestry a jiná neštěstí Bratři, sestry a jiná neštěstí Václava Molcarová

Příběh sourozenců, kteří neměli příliš šťastné dětství a rozporuplný vztah k jejich rodičům se projevil i na jejich vzájemných vztazích. Komplikovaně hledají proto cestu k sobě, aby se vypořádali se vzpomínkami a křivdami, které je stále pronásledují. Dobré a zajímavé téma, ale způsob psaní mě nezaujal tak, jak jsem očekávala.

28.08.2014 4 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Od této autorky je to již 15. kniha, kterou jsem přečetla a považuji ji za nejlepší. Je to velmi smutný, ale poučný příběh. Tohle se přece může stát každému. V příběhu je mnoho pravdy a poučení a zároveň naděje. I když se zdá, že život pro nás již skončil a nemá cenu žít dál, vždycky je tu něco, čeho se lze zachytit, nějaká cestička, která nás přinutí svůj život nevzdávat. Líbilo by se mi její pokračování. Knihu velmi všem doporučuji.

14.08.2014 5 z 5

Vždycky jedna noc Vždycky jedna noc Markéta Hejkalová

Sen o krásném životě v cizí zemi se rozplyne, Ilonin manžel se vrací k bývalé ženě a hlavní hrdinka nakonec musí být ráda, že v cizí zemi přežila. Ani její matka nenajde štěstí, když se podřizuje manželovo přání společně podnikat, i když už našla práci, která ji opravdu naplňovala. Příběh nemá happy end, ale tak to v životě bývá. Přesto je v závěru řečeno, že "všechno dobře dopadlo". Všichni přežili, poučili se a záleží jen na nich, jak si teď uspořádají svůj život. Velmi poučná kniha, kterou doporučuji si přečíst.

08.08.2014 5 z 5

Milenci oddané manželky Milenci oddané manželky Inna Rottová - Mirovská

V knize jsou zajímavé postřehy, hlavní hrdinka prostřednictvím svého snu vypráví historii svého manželství těsně před oslavou zlaté svatby. Přesto dávám jen čtyři hvězdičky, protože se mi příběh zdál trochu moc rozvláčný, čekala jsem, že bude zajímavější. Manželé sice spolu vydrželi dlouhá léta, v podstatě ale jen kvůli dětem a jinak si každý žil po svém. Oba hrdinové vystřídali nespočet milenců a milenek a všichni jsou zde postupně představováni.

03.08.2014 4 z 5

Kočka v utajení Kočka v utajení Lydia Adamson

Poté, co skončily kočičí detektivky od Lilian Braunové, jsem ráda, že přišly nové od Lydie Adamson. Oblíbila jsem si je stejně, jsou stejně dobré a hlavně v nich vystupují kočky, které miluju. Každý příběh je něčím jiný, zvláštní a každý je zábavně detektivní a odpočinkový - tak byl i tento, u kterého jsem si skvěle odpočinula.

08.07.2014 5 z 5

Palačinky s pepřem Palačinky s pepřem Jarmila Pospíšilová

Zajímavý román o mezilidských vztazích a zároveň i detektivka. Dává nahlédnout do života a problémů lidí, kteří zůstali po autonehodě na vozíčku. Velmi čtivé a ze života, doporučuji všem.

30.06.2014 5 z 5

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Detektivky od Mary Clarkové se mi líbí všechny, ani tahle není výjimkou. Zajímavá zápletka se zázračným vyléčením malého chlapce mě zaujala a nenudila jsem se ani chvíli. Myslím, že tato spisovatelka je právem nazývána královnou detektivek. Dokáže vtáhnout do děje zvláštním způsobem tak, že postavy vám začnou být blízké, jako kdybyste vše prožívali s nimi. Na konci knihy se vždy nerada loučím s celým příběhem.

08.06.2014 5 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Příběh z drsné přírody severní Kanady s perfektní zápletkou se nedal odložit. Je v něm napětí, láska i nenávist a postavy jsou dobře vykreslené. Kniha mě velmi zaujala, je to příběh ze života, který ve mě bude dlouho odeznívat.

26.05.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Velmi hluboká a kouzelná kniha, nádherně se čte. Vtáhla mě do děje tak, že jsem všechno velmi prožívala, postavám jsem rozuměla a cítila s nimi. Trochu moc smutná, ale ukazuje život takový, jaký je nebo často může být. Je to jedna z knih, která myslím na každého silně zapůsobí a nikdy na ni nezapomene. Murakami je jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, jeho knihy nejsou jen příběhy, ale pravdivé analýzy života a citového života postav.

16.05.2014 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

Jako každá kniha od královny detektivek i tato je vynikající. Celý děj přemýšlíte, kdo může být vrahem z těch tří podezřelých. Je vám jasné, že jeden z nich to je, jednu kapitolu se vám zdá, že určitě tento a za pár stránek je zase podezření vrženo na někoho jiného. Mockrát musíte odolávat pokušení podívat se na konec. Vydržela jsem a stálo to za to. Úžasně napsané, s dokonale vykreslenou psychologií všech postav. Už se těším na další knihu.

01.05.2014 5 z 5