Kočka v utajení

Pátá kniha ze série kočičích krimi s Alicí Nestletonovou staví tuto kočičí chůvu a amatérskou vyšetřovatelku proti vrahovi její blízké přítelkyně. Alicini přátelé, milovníci koček a zahrádkáři, jsou smrtí otřeseni.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120248/kocka-v-utajeni-120248.jpg 3.815

Alice Nestleton 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Cat by any other name, 2010

Kniha Kočka v utajení

pepa4081
22.09.2017

Klasická detektivka s amatérskou vyšetřovatelkou a spoustou koček. Příjemné oddychové čtení. Velmi uspokojivé.

kika 13
14.04.2016

Opravdu přečtené jedním dechem.Pohoda.

Aneleh
08.07.2014

Poté, co skončily kočičí detektivky od Lilian Braunové, jsem ráda, že přišly nové od Lydie Adamson. Oblíbila jsem si je stejně, jsou stejně dobré a hlavně v nich vystupují kočky, které miluju. Každý příběh je něčím jiný, zvláštní a každý je zábavně detektivní a odpočinkový - tak byl i tento, u kterého jsem si skvěle odpočinula.

Temný snílek
22.11.2013

Klasická detektivka, kde podle mého názoru má možnost odhalit pachatele jen hlavní postava, protože je v ději příliš málo vodítek, takže čtenář na to nemá šanci přijít.
Pravdu o motivu se dozvíme až v závěru, kde to na nás Alice vychrlí, když to vysvětluje detektivovi. Prostě mi v příběhu chybí detaily a indicie na odhalení praha.

Od kočičí krimi nelze očekávat nějaký akční thriller, tady se děj docela vleče a Alice pomocí důvtipu a správně mířených otázek hledá pachatele. Chce ho najít za každou cenu a hlavně co nejdřív, protože zemřela její přítelkyně, proto je pro ni vyšetřování osobní záležitostí a Alice se často nechává unést svými emocemi.
Mám raději více napínavé detektivky, během kterých se něco děje a čtenář nedočkavě rozplétá složitý případ, bohužel tady jsem se chvilkami nudila a nemohla se prokousat trochu zdlouhavými dialogy.

Evik30
15.07.2013

Tak tato kniha je pro mě mezi kočkami naprostá jednička. Svižný děj, kniha "plná" koček a nehoda která vypadá jako "sebevražda" která se posléze prokáže jako vražda. Poté následuje vražda další.
Kdysi jsem četla kočičí krimi jen od Braunové, ale poté co jsem narazila na Adamsovou jsem svůj zájem rozšířila i na tuto sérii.
Kniha se čte velmi dobře, bez zbytečného zamotávání v ději. Kniha je spíše jednodušší, ale mi to tak skvěle vyhovuje.