Andy0892 Andy0892 komentáře u knih

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Není to úplně ono. Po docela povedeném prvním díle mě čekalo zklamání. Jedna hvězdička v mém hodnocení je tam díky neotřelému nápadu, jak by jednou mohlo lidstvo přijít o životně důležitý kyslík. Druhý díl se mi zdál uspěchaný. Rychlý spád událostí na konci mě moc nepotěšil, protože, když člověk vidí, že v ruce drží poslední tři stránky (přitom se v knize stále bojuje), dává to pocit jako by sám spisovatel pospíchal, aby knihu co nejrychleji dopsal.

11.04.2017 3 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Tuhle knihu jsem původně ani nechtěla číst, prostě jsem si ji vypůjčila a musím říct, že mě mile překvapila. Už jen ta říkanka z knihy uvedená na blogu vydavatelství CooBoo... při ní mě trochu zamrazilo, a i když příběh tak mrazivý není, je to čtivé, postavy jsou super, lehce detektivní a od strany 200 jsem knihu přečetla na jeden nádech, abych si potvrdila svoji teorii :-)

Nápad vykreslit temnou lidskou stránku jako nebezpečnou samostatně žijící zrůdu velmi oceňuji a má za to u mě spisovatelka palec nahoru. Jsem zvědavá na další díl, protože konec této knihy zapojil do hry další postavu. Čtyři hvězdy si to zaslouží - lehké čtení, má to děj, super postavy, obálka taky není k zahození. Přečtením této knihy rozhodně nic nezkazíte :-)

22.02.2017 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Takže...další kniha o cestování časem. Naštěstí jsem sérii Drahokamy nečetla (ačkoliv mají pěkný box :-) ), přesto znám filmovou podobu, to znamená, že jsem byla mírně zklamaná podobou, hlavně, když se ti dva dají dohromady prakticky hned na začátku :-). Nic proti příběhu, stylu psaní, ale...

Místy mohlo být mnohem méně zbytečného popisu, protože občas jsem měla pocit, že jsem zahlcena zbytečnými informacemi a knihu jsem musela na chvíli odložit. U knih na pokračování bych si představovala jemné plynutí děje - má to mít více dílů, tak proč spěchat? Spisovatelka si mohla pohrát s rozdílností jednotlivých dob, tak jako Nicholas nikdy neochutnal limonádu ani Etta nezažila jeho století, dalo se toho daleko lépe využít, knihu odlehčit, přidat vtipné momenty, ale... Tak uvidíme, co se stane v dalším díle :-)

Rozhodně tuto knihu nezavrhuji, její obálka je úžasná, Nicholas vypadá jako pravý gentleman :-) a navíc chci vědět v jaké době ti dva skončí :-D

18.02.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Upřímně musím říct, že si nejsem jistá, co k této knize psát. Jak už bylo řečeno níže... střídání stylů psaní bylo zvláštní, děje tam ve skutečnosti také moc nebylo, předpokládám, že je to spíše nástin budoucích událostí. Postavy jsou však příjemné, prostředí také, takže kde je háček? Sama nevím... Začátek mě zklamal, postupně se kniha rozjela, ale stále mám pocit, že vše mohlo být mnohem lepší. Někde stačilo snížit rychlosti, příběh rozvinout, někde přidat pár detailů, jinde zase ubrat. Tři hvězdy - za obálku, za postavy a naději, že další díl bude lepší!

18.02.2017 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Dvě a půl hvězdy za obal knihy (i když k postavě mám své výhrady). Tuto knihu jsem začala číst z nudy a moc mi s ní nepomohla. Prostě svět, kde někdo ukradne dítě, nastrčí místo něj své a to ubohé lidské dítě dá do sirotčince?! Ne to vážně ne. Co se týká hlavní hrdinky, něco mi na ní nesedí. Detektivní zápletka je snad jediné pozitivum, i když není až tak dotažená. Ono je to možná postavami, které jsou dle mého špatně vykreslené. Celý děj tak působí, jako bychom skákali z jednoho místa na druhé.

Spisovatelka si mohla dát mnohem více záležet jak na postavách, tak i na příběhu.

05.01.2017 2 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

Musím říct, že nápad knihy je vážně dobrý, ale vcelku nedotažený. Myslím si, že by si kniha zasloužila více než 220 stran a hrdinové mnohem více života. Emery je jedna z těch postav, kterou máte opravdu rádi, mrzí mě jak málo vlastně v knize vystupoval. Spisovatelka se hodně soustředila na popis okolí, až mi někdy přišlo, že zapomněla na podstatu - příběh. (Lovci budou záporáka hledat dlouhou dobu a hlavní hrdinka ji najde za dvě minuty :-O) Osobně jsem se vůbec neorientovala v jaké době se děj odehrává a zda magií vládnou všichni nebo jen "vyvolení". :-)

Ale určitě nikoho neodrazuji od čtení, názor si každý musí udělat sám. Chválím nápad, popis prostředí a i "šťastný konec". Plusově hodnotím i zvolený věkový rozdíl. Další díl si s chutí přečtu. Jen mě mrzí, že obálka knihy není opět původní, protože ta je naprosto skvělá.

04.01.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha je opravdu velmi dobře udělaná, krásné a velmi netypické zpracování. Líbilo se mi i to, jak se děj zaměřuje na menší okruh lidí, poté pouze na dva hlavní hrdiny, přesto člověk nemá pocit, že by mu unikaly důležité informace o zbytku "světa". :-)

Zvláštní zpestření sychravých dnů a doplnění seznamu knih něčím neobyčejným.
Pro ne-tak-velké čtenáře - nelekejte se počtu stran, je tam dost obrázkové dokumentace, co se týče vesmírných lodí (myslím, že mohli přidat klidně i obrázky ze záznamu kamer), a počet stran také rozšíří SPIRO - důležitá "postava".

04.01.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Vůbec nevím co k tomu říct, možná by jen stačilo hodnocená pěti hvězdiček...
Stejně jako pisatelka v komentáři pode mnou - vlk byl má oblíbená postava TOHLE si NEzasloužil ! :-) , ale budiž. Pokaždé, když jsem si myslela, že už přijde konec a začne to být klasická nuda, všechno se zvrtlo a "naši hrdinové" museli čelit nové výzvě. :-)
Tato série se vážně povedla.

28.11.2016 5 z 5

Oheň Oheň Julianna Baggott

Celá trilogie byla dobře promyšlená... až na ten konec. Nějak jsem se v něm ztratila a přišlo mi, jako by spisovatelka nevěděla jak celou sérii ukončit. Myslím, že každá z postav tam měla své místo i svůj charakter. Celkově mi přišlo, že naši hrdinové nemají žádný reálný cíl čeho chtějí dosáhnout. Pustit lidi z dómu, nebo do dómu?

Do určité chvíle jsem stále doufala v něco rozumného na konec, ale když už zbývalo posledních padesát stran, bylo mi jasné, že můj scénář se nesplní. Škoda, trochu to u mě srazilo vnímání této série.

06.11.2016 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Druhý díl pokračuje v dobře propracované dějové lince, i přestože se naši hrdinové rozdělí - děj nikde výrazně nezadrhává. Líbí se mi postavy i dějové zvraty. Možná by to chtělo trochu víc jiskry, nadšení, které jsem měla u prvního dílu, ale jako pokračování celkově nezklamalo. Dost zvratů i překvapivých momentů.

06.11.2016 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

První díl byl vážně dobrý, bylo to něco nového, ale s druhým jsem měla problém hned od začátku. Bylo pro mě dost těžké začíst se, v polovině se to trochu zlepšilo - možná bych uvítala více pátrání po lidech se schopnostmi , občas jsem se ztrácela. Pokud vás první kniha bavila a jste rozhodnuti dočíst sérii do konce, pak si druhý díl musíte přečíst ( osobně jsem od něj čekala mnohem víc), pokud jste však při prvním dílu váhali, do druhého nemá cenu se pouštět.

Mare mi v prvním dílu tolik nevadila, ale tady... a ten konec? Vážně?

12.10.2016 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Myslím, že by se pánové měli začít bát, protože čím dal častěji je hlavní hrdinkou dívka, která je silnější než všichni muži světa a to nejen fyzicky... :-) Časy princů zabíjející draky, aby zachránili ubohou princeznu jsou dávno pryč! A díky za to! :-) Feyre je obyčejná lidská dívka ukazující, že i přes svoji obyčejnost dokáže mnohem víc než kouzelné bytosti. Občas se knížka zdá dlouhá, ale každé slovo má své místo a význam. Díky popisu si dokážete přesně vybavit danou scénu, postavy jsou skvělé, i když s Tamlinem si mohla spisovatelka více pohrát. Souhlasím s ostatními, že "záporná" postava Rhyse je ta nejlepší, tak uvidíme co přinese další díl...

19.08.2016 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Při čtení knihy si v hlavě vytváříte různé verze konce. Přemýšlíte, kdo z hrdinů přežije a kdo umře, V této knize je to otázka - kdo bude tím posledním člověkem na Zemi? Konec téhle knihy jsem nečekala, posledních pár stran v mojí ruce jsem si stále říkala, že jich je nějak zatraceně málo na to, aby kniha skočila dle mých představ. Pokud jste četli předchozí dva díly (což je nutnost), pak vás tento díl nezklame. Možná rozhodí a naštve, ale nezklame :-)

30.07.2016 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Kniha je určena mladším čtenářům, ale neuškodí si ji přečíst. Postavy jsou fajn a živě si je dokážu představit :-) Bylo to odlehčené čtení vážného tématu. Nečekejte velké zvraty, dopodrobna vypsanou tragédii, jen dobrou knihu. A navíc, kdo by nemiloval tu obálku? :-)

06.07.2016 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

První dva díly byly úžasné, ale jako by se spisovatel rozhodl, že jeho postavy mají v předchozích dílech jinou povahu, jiné názory než by vlastně chtěl. Někdy jsem měla pocit, že čtu úplně jinou knihu.

01.07.2016 2 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Jen tak dál...:-)

19.06.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Čekala jsem poučení, ale hlavně jsem dle reakcí okolí čekala, že téma "Návrat Hitlera" pojme mnohem zábavněji a bude to kniha u které se odreagujete. Omyl. Potenciál rozdílnosti "jeho světa" s naším byl nevyužitý. Možná kdyby byl styl psaní a humor trochu jiný...
Pro toho kdo se rozhoduje podívat na film, doporučuji rozhodně přečíst knihu, protože film, byl mnohem mnohem únavnější. Ale jak se říká - sto lidí, sto chutí...

19.06.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tohle byla ale kniha! Jsem na ni naštvaná! Ačkoliv víte, kam se bude ubírat a jak to celé dopadne, úplně mě to dostalo. Často nečtu vyloženě ženské romány, tenhle jsem četla za a)kvůli bodu čtenářské výzvy, za b) chtěla jsem mít přečtenou knihu před filmem. Teď ovšem vím, že se na něj nejspíš nepodívám, protože bych nemohla mít znovu "zlomené srdce". :-)

Postavy byly příjemné, uvěřitelné, dalo se do nich vcítit. Styl psaní byl jednoduchý, neměli jste pocit, že vám nějaká strana, nebo detail, unikly.Tuhle knihu bych zařadila i do přečtených za den. Někdo tu psal "negativně" o plochých postavách, slaďárně pro ženský... Ano kniha mohla mít větší hloubku - ovšem to by pak neměla 400 stran, ale 700 a nebyl by to ROMÁN PRO ŽENY. Co na tom, že tohle téma tu už bylo? Které ne? Za mě rozhodně palec nahoru.

19.06.2016 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Tuhle knihu jsem si pouze zapůjčila spíš ze zvědavosti a... děs. Nemůžu dát ani jednu hvězdu neboť se mi nelíbil styl psaní, roztěkanost příběhu, ne moc dobře napsané erotické scény. Je to jako by spisovatele zrovna napadla tahle scéna pak tahle a řekl si, že vlastně nemusejí na sebe nijak navazovat. Někteří níže chválí asi si budu muset přečíst něco dalšího, abych Kotletu vůbec považovala za spisovatele. Promiňte

05.03.2016

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Líbí se mi jakou formou je kniha psaná, také to, že sleduje život několika postav, přesto se v ní dobře orientuje. Téma knihy velmi současné - protože jednou takhle dopadnout opravdu můžeme. :-)

07.02.2016 4 z 5