Andy0892 Andy0892 komentáře u knih

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Jedna z nejkrásněších knih, které jsem četla. Těšila jsem se na každou ranní cestu vlakem, kdy jsem unikla do úžasného světa odvážné Vasji. Po dlouhé době mě kniha opravdu upřímně nadchla. Takže za mě i deset hvězdiček, kdyby to bylo možné.

17.01.2019 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Příjemné, oddechové a nenáročné čtení...

30.12.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Rozhodně kniha pro náctileté

21.08.2018 3 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Nenáročné čtení na letní dny. No na mě až moc opakovala věci kolem své práce, kdyby se všechny strany kde o ní mluví sečetly, bylo by jich daleko více, než části kde probírá vztahy. To je trochu škoda. Taková kniha Lásko kde jsi? pojala randění takové jaké je- nervózní, neohrabané a někdy dost trapné :) Tady hlavní hrdinka po pár neúspěšných pokusech potká pana dokonalého a pak se to trochu zvrtne do telenovely :) V tenhle moment jsem neměla Alex ráda, ještě mi není třicet, přesto bych nereagovala tak přehnaně - to i manžela nechala vše vysvětlit!

Takže ano - je to romantická kniha na letní dny, ale mohla být daleko víc.

21.08.2018 2 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Dle mého názoru to první díl nepřekonalo. Na jednu stranu chápu ten konec, ale na druhou... Co se stalo z Augusta? Kate jsem měla docela ráda v prvním dílu, jenže tady? Vůbec jsem se nedokázala začíst do příběhu... Možná špatné období, či větší pomlka od prvního dílu, vážně nevím, ale pro mě to bylo zklamání.

19.08.2018 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Vlastně ani nevím, proč dávám čtyři hvězdičky. :D Právě jsem knihu dočetla a jsem trochu rozpolcená. Do strany sto jsem vůbec nevěděla co se to tam děje, dál jsem se ztrácela ve všech podivných jménech a názvech s cílem knihu dočíst, ovšem postupem času jsem zjistila, že nečtu pro: Konečně jsem to dočetla!, ale pro: Musím vědět jak to skončí!
Ani po dočtení si nejsem jistá, o co tam vůbec šlo :D Možná jsem ji měla číst v klidu a ne v dopravním prostředku, možná na mě působí to nehorázné vedro, ať tak či tak, druhý díl si musím přečíst.

14.08.2018 4 z 5

Krásná obálka, skvělý nápad spojení několika spisovatelů do jedné knihy, skvělá byla i zvolená forma příběhů, ale přesto tomu něco chybělo...

30.07.2018 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Pátá hvězdička by byla za nádhernou obálku. Jinak velmi zajímavý (a trochu morbidní) nápad. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování...

30.07.2018 4 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Já ji tedy četla v češtině, a stejně jako Alex.Barunka, jsem si také přála být občas mladší. Ano jsou pasáže, které bych přeskočila, či zaplnila jinak, ale jinak je to čtivá kniha. Brala jsem si ji sebou na dovolenou (menší počet stran :D) a díky ní mi cesta letadlem utekla velmi rychle. Postavy jsou napsané pěkně, líbí se mi i přidání pověstí a legend, zápletka je velmi zajímavá, i když snad každému je jesné, kam to celé směřuje :)

15.07.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato kniha nebyla to pravé pro mě. Miluju Jane Austen, ale tahle kniha od E. Bronte byla pro mě zklamáním. Četla jsem ji poprvé asi v šestnácti, teď jsem se k ní vrátila nejen kvůli čtenářské výzvě, chtěla jsem vědět, zda bude znát nějaký rozdíl mezi těmi lety, co uběhly od prvního čtení. Stejně jako píše Salonka - pořád jsem z toho příběhu zklamaná.

15.07.2018 2 z 5

Komiksy nečtu, ale... musím uznat, že tohle má něco do sebe. Se stim Smiř! :)

15.07.2018

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Mám knihu s krásným novým přebalem, úžasným příběhem a spoustou postav - co víc si od knihy přát ? :D

15.07.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knihu mi dala přečíst kamarádka, protože já sama bych za tohle peníze nikdy neutratila :-) nic proti, ale tohoto je plný internet.

15.07.2018 1 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Nebylo to nic převratného, ale... četlo se to snadno, každá z dam byla úplně jiné povahy, nápad to mělo, ač chvilkami nedotažený, přesto mi díky tomu uběhla cesta vlakem mnohem rychleji

14.06.2018 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Nebylo to špatné, ale rozhodně to nesplnilo mé očekávání. Tuhle knihu jsem měla vyhlídnutou pěkně dlouho v angličtině, přesto jsem se k ní dostala až teď v češtině, a musím říct že nápad byl skvělý, ale celé mi to přišlo nedotažené, předvídatelné (to kdo je Stín a Laskavý pán bylo jasné hned), pak přišel uspěchaný konec. Ani charakter postav, či jejich chování tomu nepomohlo. O neustálém kradení klíčů (kterého si nikdo nevšiml) ani nemluvě.

Kniha není nijak tlustá, čte se rychle, jen nemá to kouzlo, které jsem od ní očekávala.

27.04.2018 2 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Hvězda za krásnou obálku. Další tři za lehký, úsměvný příběh dvou lidí. Skvělá kniha na dovolenou - škoda že jsem ji přečetla už teď. :)

16.04.2018 4 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Upřímně, tato kniha měla velký potenciál, krásný název, pěknou obálku, ale zklamala mě. Nedokážu přesně říct čím, zda svoji jednoduchostí, podivným chováním Emmy, stylem vyprávění...
Nemůžu dát víc jak dvě hvězdy...

16.04.2018 2 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Kniha se čte sama, rychle a vtipně ubýhá. Jen mě zklamal ten urychlený konec, jako by se spisovatelka bála, že by to pár stranami navíc pokazila. Ale i tak je tato kniha super odlehčené čtení

03.03.2018 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Po přečtení knihy a následně komentářů tady na DK jsem se zhrozila, zda jsem četla stejnou knihu... Falešný román byl opravdu falešný. Naprosto naivní, hloupá, nepoužitelná hlavní postava ( kterou bych nikdy nechtěla potkat), styl psaní mi lezl na nervy, neb jsem měla pocit, že mi jej vykládá právě ona a na konci knihy, kdy jsem zjistila, že bych si musela přečíst další díl... Vážně děkuji, ale nechci...
Paní, nebo slečně Mintové bych doporučila psát třeba vtipně o svém životě, věřím, že se tam najde mnohem lepší materiál na povídku než v životě Emy! Jedná hvězda za obálku.

23.02.2018 1 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Dle komantářů níže jsem očekávala sprchu sprostých slov, ale tak hrozné to nebylo. Za celou knihu jsem jich zahlédla méně, než jich zaslechnu při 20min jízdě MHD. Pikantních scén tam také moc nebylo a co se týká humoru... mnohem více vtipných a trapných situací je v knize Lásko kde jsi?, nebo Dokážete udržet tajemství.

Dvě hvězdy v porovnání s těmito knihami, přesto to neznamená, že by to byl špatný příběh. Četl se lehce, jen se z něj dalo vymáčknout víc. Mnohem víc. Trochu mi to připomínalo film Chceš mě, chci tě.

14.01.2018 2 z 5