andrejci andrejci komentáře u knih

Čas karmínu Čas karmínu Amélie Wen Zhao

No rozhodně lepší než druhý díl. Ale i tak to nebylo nic převratného.
Co se mi líbilo, tak bylo střídání různých úhlů pohledu. Rozhodně to děj trošku oživilo. Rozhodně mi, ale vadil styl psaní. Poslední díl a nic velkolepého se nedělo.
Celá série je podle mě zajímvá, ale chtělo by to lépe zpracovat. Všechny 3 díly jsou za mě průměr. Nápad a svět není špatný. Ale jak říkám dalo by se to lépe zpracovat.

23.12.2023 4 z 5

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Hezká doplňková knížka pro fanoušky Eragona

24.11.2023 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tak poslední díl je za mnou a mě s tejně jako u předchozího mrzí to, že jsem se k němu nedosatala dřív a čtení se mi tak natahovalo skrz školní povinnosti. Posledení díl byl za mě hodně povedený a já si ho moc užívala. V knížce se pořád něco dělo a neměla moc hluchých míst. A když se tam tedy nějaké objevilo tak zase rychle zmizelo.
Co teda musím říct, tak Eragona jsem si pořád moc neoblíbila, ale naopak se těším nad alší setkání s Murtagem, který mi teda přijde dospělější a lepší pro úkol, kterého se ujal Eragon.
Poslední bitva za mě nebyla vubec špatné. Za mě to splnilo všechna očekávání, které jsem měla a nebyla jsem tedy vůbec zklamaná.
Ale úplný konec knihy mě popraavdě dostal. Na jednu stranu musím říct, že to ke knížce a celé sérii hezky sedlo. Z mého osobního hlediska bych to celé lehce popravila. Rozhodně mě teda mrzí, že nevyšlo víc knih z tohoto světa a vlastně musíme čekat až vyjde Murthag což je naštětstí brzo.
Celou sérii hodnotím kladně. Moc se mi líbila a hlavně je to pořídná fantasy s draky.

24.11.2023 5 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

Řekla bych, že toto je tak trošku povinnost por všechny, kteří si sérii Ranhojička zamilovali tak jako já. Moc se mi líbilo že jsem vratila zpátky do tohot světa a jedné co mě mrzí, je to, že to nebylo delší a, že jsme nedozvěděli něco i z děje po ukončení série. Tak se snad dočkáme někdy v budoucnu.

28.10.2023 5 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Já tuto sérii mám ráda, ale toto mi už přišlo trošku moc. Líbilo se mi, že tam byla zmíněna minulost. U této série mám jistotu, že mě vždy vytáhne ze čtěcí krize, ale už to není to co to bývalo. Tento díl mě trošičku zklamal. Dávám proto 3,5 * a tu 0,5* dávám z nostalgie.

28.10.2023 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Konečně jsem se dočkala toho wow pocitu u této série. Moc mě tento díl bavil. A to hlavně z toho důvodu, že se jenom necestovalo a konečně se tam dělo i něco zajímavějšího. Děj mi proto hodně rychle utíkal. I tam se tam objevili pasáže, které mě tolik nebavily, ale naštěstí nebyly tak dlouhé, takže jsem je měla rychle za sebou. Eragon mi je s každým dílem víc a víc sympatičtější. Rozhodně mě překvapil konec a stejně tak jako zjištění o Eragonově původu.
Moc se těším na další díl. Doufám, že bude stejně dobrý jako tady tento.

24.10.2023 5 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Průměr. Jinak bych to nenazvala. Pokud už máte pár fantasy knih načteno tak vás nic nepřekvapí. Navíc bych řekla, že knížka je spíš pro mladší čtenáře. Děj rychle utíkal, ale bylo tam celkem dost věcí, které mi vadily. Rozhodně mi tam chyběla mapa. Tu bych uvítala. Dále mi vadilo, že nebyly tolik popsaná království. Klidně bych uvítala detailnější popis. Stejně tak postavy. Trošku víc se o nich dozvědět. Víc je probrat z psychologického hlediska. V knížce hraje určitou roli magie a klidně bych brala kdybych se o ní dozvěděla víc.
Pokud vyjde další díl tak si ho přečtu, ale s tím, že nebudu mít velká očekávání.

07.10.2023 3 z 5

Hradní intrikáři Hradní intrikáři Lena Valenová

Já se na pokračování moc tešila a jsem ráda, že mě to nezklamalo. Moc jsem se tešila až se vrátím do světa s královskou rodinou. Po tom jak skonšil minulý díl bylo to čekání opravdu napínavé.
Moc se mi líbio, že jsme se dostali trošku blížk k hlavním postavám. Moc se mi líbilo, že se v tomto díle trošku víc objevují intriky a postavy se konečně začnou otloukávat a už nenechávají na ostatních.
Co mě možná trošku mrzí, je to, že hlavní zvraty a odhalení na které jsem čekala se začaly objevovat až později a to 100 stran před koncem. Čekala jsem , že by to mohlo být zajímavější, kdyby se něco objevilo třeba už v půlce knihy.
Co se mi, ale hodně líbilo byl konec. Za ten opravdu smekám a neskutečně moc se teším na 3. díl. Jsem hodně zvědavá jak to dopadne.

30.09.2023 4 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Poslední díl je za mnou a já se bála jak si budu pamatovat děj z minulých knih. Přece jen už to byla nějaká doba a já si pamatovala jenom nějaké útržky. Naštěstí to autorka napsala tak dobře a hodně věcí vysvětlila takže jsem se poměrně dobře chytla, ale i tak tam bylo pár míst, kde jsem měla mezery.
Děj byl za mě hodně povedený. Hned mě to do něho vtáhlo a nepustilo. Hodně jsem si to užívala a bavilo mě to.
K postavám mám malou výtku a vím, že mi vadilo i u minulého dílu a to, že v ději byl upřednostněn Grey před Rhenem. Rhen podle mě nedostal tolik prostorou a mrzelo mě to. Stejně jak Harper. Celý děj se točil jpředevším jenom kolem Greye a Lei Mary. Ale i tak mi to nevadilo, protože jsem si oblíbila i je.
Konec se mi líbil. K sérii to hezky sedělo a nebyla jsem zklamaná. Sice jsem čekala, že s Lilith se vypořádají trošku jinak, ale byla jse spokojená.
Já tuto knihu a celou sérii hodnotím kladně. Doufám, že se v budoucnu dočkáme třeba ještě nějaké série z tohoto světa třeba o jiných postavách, ale se zmínkou o těchto.

23.09.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Toto bylo v porovnání se Zaslíbenou 100x lepší. Od knížky jsem neměla naprosto žádná očekávání a celkem jsem se bála, protože po minulých knížkách jsem se opravdu bála. Naneštěstí se autorka překonala a knížka byla celkem dobrá.
Strašně mi vadily krátké kapitoly. Ze začátku to bylo hodně divné a vůbec mi to nesedlo. Postavy pro mě bylo naprosto oybčejné a ničím zajímavé. Čekala jsem, že nám je třeba autorka trošku víc představí. Hodně jsem byla zvědavá na romantickou linku. Čekala jsem, že bude zajímavější. Toto mě tedy zklamalo.
Knížka jako taková není špatné. Nic náročného a ani překvapivého. Takže na odpočinek dobrý. Hodnotila bych tak na 3,5 hvězdy. Co se mi, ale moc líbí je obálka. Ty jsou pokaždné velmi povedené.

22.09.2023 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Začátek byl strašně nudný a táhlý. Opravdu jsem se trápila, zvlášť, když konec předchozího dílu byl opravdu dobrý a čtivý. Ale tady tomu tak bylo a já byla pomerně dost zklamaná. Prostředek byl už poměrně lepší. Hlavně, když začal výcvik. Konečně se to začalo rozjíždět a začalo mě to bavit. No a nakonec konec. A to byla bomba se vším všudy. Posledních přiblžně 200 stran jsem doslova zhltla a musím říct, že jsem byla opravdu nadšená. Konec napravil začátek a utvrdil, mě v tom, že tato série má své kouzlo.
Co se týče jazyka, krajiny, řádu, obyvatel, tradic a kouzel tak nemám opět co vytkout. Je to stará dobrá fantasy série a musím říct, že mě tento svět moc baví. Do dalšího dílu se určitě pustím, ale za nějakou dobu.
Navíc mě moc bavilo střídaní děje z různých pohledů. Částečně to oživilo ten začátek.
Knížce dávám 4 hvězdičky na které má plné právo

14.09.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Toto mi úplně přesně sedlo. Moc mě to bavilo a i když jsem toho ze začátku troškku bála. Nic převratného a ani zamotaného takže se u toh hezky vypne a navíc díky slovním obratům a způsobu vyprávění i pobavíte. Hlavní postavy jsem si oblíbila a to přdevším Areka a Matta.
Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se do ní pustila

03.09.2023 5 z 5

Inspilacerace Inspilacerace Libor Kamenský

Povinná výbava pro každého studentka a vlastně pro všechny. Asi tuto skvělou knihu budu číst minimálně 30x do měsíce. Konečně kniha s motivačními citáty pro normální lidi.

25.08.2023 5 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Typický druhý výplňkový díl. Nic přepratného. Pomalu žádná akce a vše se odehrálo ve 2 dnech. Čekala jsem to jiné. Hlavně teda, že se bude děj odehrávat v císařství a ne někde mimo.
Začátek pro mě byl hodně zmatený. Pamatovala jsem si hlavní postavy, ale ostatní například Linn mi nic neříkali, takže bych uvítala nějaké lehké představení postav nebo aspoň tak něco.
Konec byl strašně uspěchaný a jsem z něho zklamaná.
Další díl si přečtu jen abych věděla jak tato triologie dopadne, ale nebudu od toho radši nic čekat.
Za mě to je průměr. Líbila se mi obálka.

24.08.2023 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tak jsem se konečně i já po 100 letech dostala k této sérii. A musím říct, že mě bavilo i když jsem od toho měla vyšší očekávání takže malé zklamaní tam je taky.
Svět, děj, zápletka, draci - to všechno bylo úžasné a já jsem z toho nadšená. Vykreslený svět byl skvělý a já si ho hned zamilovala. Co u mě trošku pokulhávalo byly postavy. Trvalo mi než jsem se jim dostala do hlavy.
Co mi trošku vadilo byl popis cesty. Za mě to bylo místy až moc dlouhé a někdy byly popsané u úplně zbytečné věci.
Jinak první díl chválím a těším se na další. Je mi jasné už teď, že to bude jízda.

15.08.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tuto knížku jsem si musela přečíst, protože by mi jinak kamarádka začala sama předčítat nebo by mi to naposílala v hlasovkách :). Tak či onak bych se tomu nevyhla ani kdybych odjela na druhou stranu zeměkoule.
No a musím říct, že to bylo mnohem lepší než jsem čekala a že to přdčilo mé očekávání. Moc se mi to líbilo. Několikrát jsem se i smála nahlas a několik věcí bylo tak trefných, že se ji asi vytisknu a někam přilepím.
Prostředí univerzity se líbilo a bylo se mi, že hlavní postavy byly prostě normální lidé. Hned jsem se tedy do nich zamilovala a to především do Adama. Moc se mi líbilo to chemické prostředí a výzkukm, která Olive vedla.
Děj byl promyšlený a nebylo tam za mě nic co by se nemohlo stát ve skutečnosti.
Mám možná jednu malou výtku. Ale ta je opravdu malinkatá. Jedná se o bonusové kapitoly. Nemusely to být za mě tyto scény, ale například myšlenkové pochody během prvního polibku, setkání a jiné. Bylo jich tam dost a trošku mě mrzí, že jsme zrovna tyto scény nedostaly.
Je to skvělá oddechovka, která pobaví. Já ji určitě doporučím dál. Jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

11.08.2023 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Já si prostě nemůžu pomoc a mám k tomu pár výtek. Kniha se mi líbila nápadem a potenciálem jaký má děj. Svět se stíny mi přišel hodně zajímavý.
Tady to, ale už začíná pokulhávat. V ději jsem se ztrácela, pletly se mi postavy, pravidla daného světa a nedokázala jsem udržet pozornost. Začátek byl pro mě hodně náročný, ale na konci už to bylo podstatně lepší. Ale i tak mě po nepřesvdčilo. Co jsem čekala víc popsané byla třeba historie stínů. Byly tady odkajživa? Prostě něco víc.
Postavy mi přišly takové nemastné, neslané a čekala jsem, že tam tam bude víc intrik od hlavní postavy.
Chválím za obálku. Ta se povedla a ke čtení rozhodně náláká. Knížka je za mě průměrná. Nic extra. Dobrý nápad na příběh, ale čekala jsem že toho autorka více využije. Kdybych si pravděpodobně dřív přečetla tady tuto knihu a ne sérii krutého prince tak bych to asi hodnotila lépe.

07.08.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Já tuto sérii, prostě milují. Díky náhodě jsem se dostala k 3. Dílu dřív než jsem čekala takže jsem se do něho po nadupaném druhém díle mohla pustit. A musím říct že to opět bylo skvělé.
Moc se mi v tomto díle líbit vztah Kivy a Jarena a to čím si prošel. Navíc se mi líbilo že se tam dost objevovaly další postavy. Na plné čáře to samozřejmě vyhrál Caldon. I když Cesta taky nebyla špatná. Moc se mi líbilo že autorka napsala ty postavy tak, že nejsou dokonalé a řeší úplně klasické problémy. Možná mě mrzí že neměla trošku víc prostoru Kivyna rodina.
Konec by hodně povedený. Nemám k němu žádnou výtku. Bylo tam všechno. A když jsem se v jeden moment začala modlit k autorce aby nebyla tak krutá. Něco se dalo předvídat, něco naopak ne.
Mrzí mě že je tato série za mnou. Moc se mi líbila. Je to krásná fantasy série. Autorka tady skvěle napsala všechny charaktery postav. Určitě se k sérii někdy vrátím.

03.08.2023 5 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Toto bylo opět skvělé. Hned ze začátku jsme se do hledání vraha pustili naplno a moc se mi líbilo. Atmosféra lodi byla kouzelná a děsivá a cirkus k tomu skvěle seděl. Bylo to krásně děsivé a tajuplné. Ideální prostřední.
Co se týče postav tak nemám opět žádnou výtku. Moc se mi líbily. Audrey Rose byla opět úžasná a moc se mi líbilo čím si prošla v tomto díle. Stejně tak Thomas. Byla jsem překvapena čím si jejich vztah prošel. Nejvíce pozornosti na sebe ale v tomto díle strhl Mefistoteles. Moc se mi líbil a dodal dějí takovou tajuplnou energii. Jeho rozhovory s Audrey jsem si moc užívala.
Musím říct ze tentokrát jsem odhalila vraha a mám z toho radost. A i když jsem věděla vraha tak konec byl skvělý. Se vším všudy. Málem jsem uronila i slzu. Bylo tam všechno - napětí, naději, strach, láska prostě všechno co by měl správný konec mít.
Musím rict ze jsem se trošičku na začátku bála protože druhý díl byl za mě trošku slabší než první. Naneštěstí autorka mé chmury rychle odehnala.
Na další díl se neuvěřitelně těším. Naštěstí se ho dočkám brzy. Obálka byla opět skvělá a moc se mi líbila.

31.07.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

A já trubka nemám u sebe třetí díl, protože toto bylo naprosto skvělé a skončilo to naprosto skvěle.
Z druhých dílů mám celkově obavy, protože mají pověst takových vycpávkových a já se bála aby to skvělém prvním dílu to tak nedopadlo. Naštěstí jde vidět, že autorka umí skvělé psát a v knížce se díky tomu pořád něco dělo. Nebyla tam žádná hluchá místa a mě to pořád nutilo číst dál a dál. Nejvíc mě asi překvapilo, že to co jsme se dozvěděli v prvním díle je vlastně úplně jinak.
Co se týče postav tak nemám absolutně žádnout výtku. V tomto díle se mi líbila Kiva a její uvažování. Navíc ji autorka popsala tak, že jsem se do ní skvěle vcítila. Její sourozenci taky nebyly vůbec špatní a já si jejich pasáže moc užila. Na plné čáře to, ale vyhrál Caldon. Ho nejde nemilovat. Navíc se mi líbila romantická linka. Nic uspěchaného a ani nic nudného.
No a ten konec? Čekala jsem něco naprosto jiného. Bylo to skvělé, úžasné a všechno mezi tím. Opravdu mě mrzí, že se k 3. dílu nedostanu hned. Jinak bych ho hned brala.
Opravdu si nevzpomínám, kdy naposledy jsem tak byla nadšená z 2. dílu. Rozhodně to, ale stojí za to.

28.07.2023 5 z 5