Eragon

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times 8. dotisk 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372542/eragon-aUa-372542.jpg 4.34805

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Eragon, 2002

Kniha Eragon

VeruMalfoy
předevčírem

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se do téhle série pustit. Viděla jsem kdysi dávno v kině první díl, takže tento, ale pokračování už se nenatočilo, tak jsem váhala se čtením knih. Nakonec se mi tento první díl moc líbil. Těším se na pokračování. Vztah mezi Safirou a Eragonem je úžasný. :)

radusak9806

Nevím, asi knihu čtu "pozdě". Ano, je to čtivé, ale taky docela předvídatelné. Nyní mám svých pár hypotéz, které jsem zvědavá jak dopadnou.
Že bych si z knihy sedla na zadek, to úplně ne. Nějaký puzzlik chybí.

Onceuponthetime

Podle mě je Eragon nutnost podobně jako Harry Potter. Napínavé, čtivé, dobrodružné...

rayla15

Miluji příběhy s draky a draky obecně. Nádherný fantasy příběh.

luca125

Tato kniha je moje nejoblíbenější. Je užasná, skvělá, no prostě pro někoho, kdo má rád fantasy žánr láska na první pohled.

BDŠkodič

Knihu jsem četla v angličtině, takže jsem popravdě neznala všechna slovíčka, ale celek jsem vždy pochopila. Myslím si, že u téhle knihy nemusí mít člověk vynikající angličtinu. Jinak co se týká děje, byla tam velmi akční místa,která se četla jedním dechem. Zároveň tam ale bylo i pár nudnějších kapitol. Nicméně pokud někdo viděl film, nemělo by ho to odradit od čtení knihy, protože ta naštěstí s filmem nemá téměř nic společného. Ve filmu si Eragona moc neoblíbíte, ale v knížce jsem si ho zamilovala. Proto pokud máte rádi fantasy, tak budete spokojení :)

Belanna

Knížku jsem četla před mnoha lety a tenkrát se mi moc líbila. Jsem ráda, že i tentokrát ve mně nechal příběh Eragona a Safiry stejné a možná i lepší pocity.

pocketka
25. lednaodpad!

Tak jo. Zkoušela jsem se s knihou několikrát poprat. Nejprve jsme to zkusily po dobrém ve čtené formě. Nešlo to. Říkám si, něco na té knize být musí, jinak by se tolika lidem nelíbila. Zkouším to tedy poslechem s audioknihou. Ne a ne. Nejsem již dávno cílová skupina, ale fakt jsem se snažila. Víckrát už do toho nepůjdu. Pro mne ztráta času.