andreamrs andreamrs komentáře u knih

Lov Lov Elle Kennedy

(SPOILER) Mám načteno už docela dost knih autorky a nevěřila jsem, že si dokážu některý z nových příběhů zamilovat ještě víc. To jsem ale netušila, že se hned zamiluju do Fitze a Summer ! Bože, tohle se tak povedlo, je to strašně vtipný, zábavný, postavy jsou povedené, miluju ty dialogy a prostředí, strašně bych chtěla zažít alespoň týden se všemi na Briaru. Má to takovou přiměřenou dávku dramatu i problémů (linka s profesorem se mi hodně líbila!), zároveň je to tak příjemně “hot” bez přehnané erotiky. Já si to tak strašně užila! Tohle si opravdu musíte přečíst. Nechci říkat, že je to můj nejoblíbenější díl, protože ty další jsou prý taky výborné, nicméně tohle bude minimálně moje srdcovka!

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tato kniha vám tak krásně zlomí srdce, ten jazyk a překlad je naprosto skvostný. Nejedná se o žádný akční příběh, ale o citlivé vyprávění jednoho neobyčejného, velmi dlouhého života. Addie je postava, kterou si musíte zamilovat, nebo minimálně na ni nezapomenout (a splnit tím její největší přání :). To, jak autorka vymyslela konec, mě naprosto dostalo a kvůli tomu bych dala knize klidně i o další hvězdičku navíc.
Knihu jsem si zamilovala i z důvodu, že miluju film Age of Adaline a tohle byl docela podobný příběh, jen mnohem lepší.

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) Na Čekanku jsem se zatím těšila ze všech dílů nejvíc! Vztahu Penelope a Colina jsem fandila už od shlédnutí seriálu. A i když vysloveně nezklamal, měla jsem výhrady (i když na sérii nedám dopustit).

Postava Penelope mi přirostla k srdci, líbila se mi její inteligence a humor, jak brala i věci, které ji trápily, s nadhledem a elegancí. Celkově mám ráda, když dostanou v příbězích prostor i takové opomíjené nebo podceňované postavy. Kromě toho se v knize dozvíme i její velké tajemství, které mě úplně dostalo!
Co mě ale zklamalo, bylo ješitné, až dětinské chování Colina. Čekala jsem od něj něco trochu jiného… Od začátku byl mým oblíbencem a o to víc mě to mrzelo. Zejména z jeho závisti namířené na úspěchy Penelope mi přišlo až smutno.

U čtení Bridgertonu si člověk krásně odpočine, všechny knihy (zatím) měly takový podobný scénář a už od prvních stránek víte, jak to dopadne. S tím ale do toho čtení musíte jít a přesto si to užijete.

Ten den Ten den Blanka Lipińska

(SPOILER) Stejně jako u prvního dílu jsem k příběhu přistupovala tak, že jsem od něj moc nečekala. První díl mě docela mile překvapil a vůbec nebyl tak špatný, jak jsem po recenzích tady čekala.
Ten den je ale jiný kafe :D tím problémem pro mě je kromě nelogického děje Laura. I když je Massimo nelítostný mafián, který nemá problém odprásknout člověka, musí být taky svatý. Laura je za mě nejhorší knižní postava ever, rozmazlená, sobecká, náročná, utrácí cizí peníze za značkové hadry (ty nekonečné popisy outfitů jsou na zabití - overal Chanel, boty YSL, kabelka Balenciaga - sorry, ale vůbec netuším, jak ty věci vypadají :D tudíž ani představivost mi u knihy moc nepracuje) a místo drog a alkoholu potřebuje spíše psychiatra. Útěk do Polska a Budapešti se stejně debilní kamarádkou byl jen třešničkou toho bizárku. Naopak mužské postavy jsou mi i navzdory nelogičnosti příběhu překvapivě sympatické.

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Kniha popisuje život ženy s hypersexuální poruchou. Nymfomanie není žádná úsměvná záležitost a příběh to jen potvrzuje. Pro mě to místy bylo hodně náročné čtení, jednání hlavní postavy mi nedělalo úplně dobře, pro mě je téma promiskuity obecně velmi těžce stravitelné. Ale s takovou nemocí to asi jinak nešlo, proto nechci úplně kritizovat, protože v tom vidím celou tu pointu příběhu.
Celkově mi kniha ale přišla taková až bez děje, celý příběh se točil kolem snahy Anity zajistit si další rychlovku (nebo tak mi to aspoň přišlo), čekala jsem nějaký zvrat nebo snahu Anity konečně něco se svým životem udělat. Každá její snaha svůj život změnit skončila dřív, než vůbec stihla začít. Po čase to už začalo být hodně stejné a stereotypně únavné.
Kniha je zajímavou sondou světa sexuálních psychologických poruch. Ale aby kniha opravdu zaujala, mohla být zpracována jinak, zajímavěji, nebo s větším náhledem do života lidí, kteří takovou poruchou trpí. Mnohem víc než nymfomanie, o které kniha měla být, mě zaujala minulost Anity a její život. Díky kapitolám z minulosti nakonec knize zvýším hodnocení, přítomnost mě bohužel opravdu nebavila.

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Prázdné sliby by mohly být skvělou vílí fantasy, nebýt toho, že se jedná o vykrádačku několika populárních knih. Snaha o podobnost s Dvory a zejména Selekcí je až k smíchu a celou dobu mě to hodně štvalo. Hlavní postava Brie mi byla sympatická, stejně tak Finn #teamfinn. Postava druhého hrdiny Sebastiena byla kromě posledních několika stran bez osobnosti, až nudná a nesympatická. Pro mě číst části s ním bylo docela utrpení.

Obrovským problémem pro mě bylo to, jak autorka pomalu na každé straně nakousla nějaké téma a nový problém, aniž by cokoliv vysvětlila. Postavy, zejména Brie, řešily naprosté hlouposti, ale důležité věci je nikdy moc nezajímaly, ke konci jsem se dočkala několika odpovědí, ale ani zdaleka to nestačilo na to, aby se ten chaos vysvětlil. Příběh byl ale čtivý a konec hodně povedený, co nakonec ovlivnilo mé finální hodnocení.

12.08.2022 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Ačkoliv první díl nastavil laťku hodně vysoko, druhý se mu kvalitou vyrovnal. Na knížkách Cassandry Clare mám kromě čtivosti a připravovaného děje a postav ráda i to, že je můžu s klidným svědomím “bingeovat”, když jich má tolik.
Líbí se mi, jak v první knize popsala nové prostředí, problém, postavy. Druhý díl byl poněkud klidnější, hodně prostoru dostaly vedlejší postavy a taky romantická linka. A už se nemůžu dočkat finále! No a taky mi hodně vyhovovalo to, že se v druhé části moc neobjevili ti roboti, ne že bych kvůli tomu knihy nečetla nebo se mi nelíbily, ale jsem ráda, že nedostali tolik prostoru jako v první knize. Co mě ale úplně dostalo, bylo Willovo tajemství!

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Už když se mi kniha dostala do ruky tušila jsem, že se nebude jednat o klasickou romantiku typu “ona potká jeho a bláznivě se zamilují.” Ostatně romantiky v knize moc nenajdete, ale to vůbec nevadí. Kniha totiž ukazuje mnoho podob lásky lásku mezi přáteli, lásku novou a křehkou, lásku k dětem.

Příběh Flory, která jde do vztahu s ovdovělým Jackem s tím, že si musí získat jeho dvě dcery, mě neskutečně vzal za srdce. Kapitoly jsou psané z různých pohledů a proto můžeme sledovat myšlenkové pochody Flory i starší dcery Izzy, co se mi moc líbilo. Autorka vypráví příběh lidsky a s citem, a vy se můžete vcítit do všech postav. Zároveň nenásilně otevírá závažná životní témata - ztrátu, tajemství a jejich dopad na psychiku, potřebu chránit člena rodiny před bolestí. I nesnadné téma příchodu nového partnera do života dětí bylo podáno citlivě a s lehkostí, dokonce se špetkou humoru.

Dle obálky jsem soudila, že to bude nějaká letní “pohodovka,” třeba s příměsí humorných situací, kdy děti dělají nové partnerce svého otce naschvály. Nemohla jsem se víc mýlit. Přistihla jsem se, že se častokrát u knihy dojatě usmívám. Tohle byl pro mě velmi silný čtenářský zážitek a vůbec jsem to od knihy nečekala.

Žena z čísla 24 Žena z čísla 24 Juliet Ashton

Žena z čísla 24 je moc milá oddechovka. Nemá nijak zásadní děj, ale sleduje osudy obyvatel jednoho domu v londýnské čtvrti Notting hill, jejich štěstí i dramata a vzájemně propletené osudy. Víc než hlavní postava mi byly sympatické ty vedlejší, zejména dějová linka s malou holčičkou a starou nepříjemnou sousedkou s tajemstvím.

Přiznám se, že někde v polovině knihy mě to trochu přestalo bavit, ale jsem moc ráda, že jsem knížku dočetla. Nicméně druhá polovina a konec byly plné zvratů přesně tak, jak to mám ráda. Knížka je příjemným pohlazením pro duši a strávila jsem u ní několik hezkých odpoledních chvilek. V rámci žánru najdete určitě i lepší (a poněkud kratší) záležitosti, ale pokud knížku doma už máte, nebojte se do ní začíst

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Dámy a pánové, zapomeňte na průměrné romantické knihy a nudné postavy a připoutejte se, tohle je teda jízda! Tornádo Hazel udeřilo :D

Každá ráda kamaráda je humornou romantickou knihou, která mě zaujala už od první stránky. Máme tady ideálního muže Joshe, spolehlivého a laskavého, se smyslem pro humor a zodpovědnost. A pak je tady Hazel. Nečíst v minulosti několik knih s podobnou hlavní hrdinkou, tak nevím, nevím. Hazel je místy naprosto šílená, bylo mi za ni až trapně, zároveň je neskutečně laskavá a oddaná, kreativní a vtipná, a navíc nemá žádný filtr na slova, která vypustí z pusy. Je vždycky a za všech okolností svá a to mě na ni hrozně bavilo. Nacházela jsem v ní kousky dítěte, kterým bychom všichni aspoň na chvilku chtěli znovu být.

Co se samotné romantické linky týče, nijak nepřekvapila, čtenář už od začátku ví, jak příběh dopadne. To ale není na škodu, v rámci žánru se to dá čekat a čtenář si u knihy alespoň odpočine a pobaví se. Tady se mi navíc moc líbila myšlenka sebelásky a myšlenky zůstat sám sebou navzdory všem, kteří to nechápou nebo se to snaží změnit. Kromě romantiky je tady krásně popsáno přátelství hlavních postav i těch vedlejších, co mě tolik bavilo! Měla jsem pocit, že trávím s postavami jejich volné večery i prožívám nepovedená rande naslepo (klobouk dolů všem postavám za trpělivost). Musím říct, že se jedná o hodně povedenou knihu, tak akorát vtipnou, s mou oblíbenou slow burn romantikou. Navíc jsem ráda, že autorky v knize nevytvořily umělý konflikt, jak se to často stává, aby před koncem dodaly příběhu špetku dramatu.

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Zapomeňte na kytky, teď je v kurzu čokoláda, a připravte si pořádnou zásobu mlsání, budete ho potřebovat. Čokoládový klub tvoří čtyři kamarádky, každá z nich má vlastní problémy i radosti, se kterými se naštěstí mají komu svěřit. Kamarádky si pomáhají v častokrát bláznivých situacích a jejich zázemím je kavárna plná úžasných dobrot, s vtipnými cukráři jako příjemným bonusem.

Kdo by nechtěl přítelkyně, které vás vytáhnou z každé šlamastyky? V případě nesnází vám přispěchají na pomoc i se zásobou dobrot a udělají z každého dramatu dobrou historku. Věřte mi, že chcete být součástí Čokoládového klubu! Na 336 stranách příběhu se zasmějete a rozmlsáte, a po dočtení se vám usadí v srdci takový krásný pocit pohody (a čokoláda v něm hraje jen malou roli, slibuji!). Příjemným bonusem úžasné knihy je nádherná obálka.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

(SPOILER) Setkáváme se zde s takovou klasickou zápletkou, kde se setkává dramatická minulost hlavních postav s přítomností. Vyskytuje se tady vztah love to hate mezi bohémskou Millie a děsným hajzlem (pardon) Vicem. Ale i z toho důvodu mě postava Vica hodně bavila, zejména odkrývaní minulosti a důvodů, proč se choval tak nesnesitelně.

Vicious mě naprosto pohltil. Ta spalující vášeň a nenávist - no, četlo se to opravdu dobře, hvězdičku z hodnocení ubírám jen z toho důvodu, že některé pasáže a zejména Vicovo chování bylo už hodně přestřelené a neumím si představit něco podobného v reálném životě. Na druhou stranu byla Millie často až moc pasivní a nechala si vše líbit.

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Já celou trilogii naprosto miluju. Autorka úžasným způsobem propojila svět těch, kteří stojí na správné straně zákona, s lidmi z posvětí. Miluju ty vtipné a cynické mužské postavy a chytré, cílevědomé ženy. Podezřelý nebyl výjimkou! Pro bad boye a holky s prořízlou pusou mám prostě slabost. Tady se mi navíc moc líbila linka s jejich dítětem, i když to bylo náročnější čtení tak svět drog a všeho nelegálního mi přišel na stránkách až zajímavý.

Omlouvám se za tolik superlativů, ale z těch knih jsem naprosto nadšená. Proto si je tak šetřím a čtu je jednou za čas. Hrozně se mi líbí, jak autorka nevěnuje tolik pozornosti milostným vztahům nebo erotické lince, naopak její knihy jsou místy až dramatické a nesou vlastnosti hodně dobrého thrilleru. Pokud vás nebere klasická romantika, ale máte rádi něco peprnějšího, než klasické thrillery, tak je tohle pro vás must have!

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Máme tady klasickou romantickou linku, okořeněnou lehkou erotikou. Je to vlastně taková klasika, která by neměla překvapit… Ale ona přece překvapila, příběh je tak čtivý, že vám těch bezmála 500 stránek uteče jako nic.

Hrozně se mi líbilo prostředí, ve kterém se postavy pohybují, stejně tak jako vedení společnosti (bratry Milesovy si prostě musíte zamilovat). Hlavní hrdinka Emily je (jak jinak) pekelně sexy, ale taky chytrá a nezávislá žena. Hlavní hrdina Jay je zase typický magnát, který potřebuje mít nad vším kontrolu. Emily si opravdu nesedne na zadek z Jayova postavení ani peněz, co dělá příběh v mnoha místech docela vtipným.
Oba jsou navíc hodně horké hlavy a proto mezi nimi opravdu ta vášeň nechybí. Jejich romance je strašně hot a tu chemii cítíte z každé stránky.

Prostě romantika a klišé, co si budem, ale bylo to tak boží! Tohle je vážně jedno mé velké knižní doporučení! Myslím, že se jedná o mou novou oblíbenou sérii.

Zadrž dych Zadrž dych Michala Ries

Už vám kniha zlomila srdce na prach? Ne? Tak Zadrž(te) dych…

Ja asi ani nemám slov. Kniha mě pohltila… Zničila… Zlomila a znovu zahojila. Mám jednu malou, malinkou kritiku. Že nejde smazat z hlavy, abych si ji mohla znovu přečíst poprvé. A pak znovu a znovu. Marína je tak úžasný, laskavý člověk, vnímá život tak naplno a jednoduše zároveň. Ta statečnost a úsměv přes slzy mě vzala za srdce.

Tohle nemá se sladkou romantikou nic společného a zároveň je to ten nejskutečnější příběh, jaký jsem kdy četla (protože život někdy hrozně bolí, ale my to nikdy nesmíme vzdát!)

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Panna, nebo Orel sleduje smolaře Joshe, který se zklamal v lásce a tak nějak se mu nic nedaří. Potkáváme ho v těch nejhorších okamžicích, kdy se rozhodne svěřit svůj osud minci, která vede jeho rozhodnutí.

Právě ten nápad s mincí mě zaujal už v anotaci a těšila jsem se na příběh z mužského pohledu. Nechci generalizovat, ale možná proto, že je to knížka od mužského autora, se v knize k romantické lince moc nedostaneme. Spíš se v první polovině s Joshem jen tak plácáme v různých, místy i hodně trapných (a bohužel ne vtipně trapných) situacích.

Já se těšila na milou romantiku, kterou jsem ve finále i dostala, ale cesta k ní byla lehce problematická. Josh jako postava mi vůbec nesedl (ale to je názor zcela subjektivní) a proto vás určitě nechci od čtení odradit! Ostatní postavy příběh hezky vyvážily tak, aby to bylo pořád příjemné čtení. A celý nápad se spontánností a svěření se osudu byl moc fajn!

Nad hodnocením jsem docela váhala, ale nakonec jsem knížku vyhodnotila jako čistý průměr, který mě neurazil, ale bohužel ani zdaleka nenadchnul.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tentokrát jsem se na stránkách příběhu vydala objevovat Tokio, o kterém jsem toho moc nevěděla. To na knížkách Julie Caplin tolik zbožňuju - seznámí nenásilnou formou čtenáře s daným místem tak, aby se to stalo naprostou samozřejmostí děje. Kromě toho, že jsem mohla blíž poznat exotické Japonsko a jeho lidi a tradice, měla jsem u možnost nahlédnout do zákulisí tvorby fotografie, co bylo za mě velmi zajímavé téma.

Kromě toho byla hlavní hrdinkou knihy Fiona, kterou jsem si oblíbila už v prvním dílu. Lehká romantika mi přišla milá a nepřeplácaná, postavy hodně sympatické, i ta lehká dramatičnost bez které by to nebylo ono byla taková namístě.

Prekliatie menom láska Prekliatie menom láska Karin Horváthová

Už nějakou dobu jsem si chtěla přečíst knihu, kde by byla hlavním tématem (nepovedená) svatba. A do ruky se mi dostala kniha Prekliatie menom láska.

Už na začátku jsem ji pro sebe nazvala “Bridget Jones s kočkou.” Hlavní hrdinku Táňu musíte milovat nebo ji totálně nesnášet. Já tady ty trhlé, tragicky komické postavy, kterým se sype na hlavu jeden trapas a průser za druhým, prostě miluju. Táňa byla místy úplný magor, posedlá Mariah Carey a schopna zabít pro balíček křupek.

Prostě boží, já se tak nasmála. Bála jsem se, že se třeba začnu nudit, když je kniha poměrně obsáhlá, ale na nudu nebyl čas. Kromě nádherně vtipného a oddechového děje moc chválím celé provedení knihy, zejména detaily kočky na zadní obálce, mě tady ty věci vždycky tak potěší!

Bentley Bentley Melanie Moreland

Bentley je prvním dílem série Vested interest, na kterou jsem slyšela jen samou chválu, já se k nadšeným ohlasům také přidala, ale až později. Za mě byl kámen úrazu ten, že jsem četla Bentley hned po knize Vicious od L. J. Shen. Kdo knihu zná, ví, jak vášnivá a emotivní záležitost to je, ta mě úplně pohltila. Proto mi hned po ní přišla kniha Bentley místy chladná, strohá. Nebyla to prostě taková ta intenzivní záležitost.

Celé prostředí bylo ale moc sympatické, nechybělo ani napětí a (jak jinak) i trocha té vášně, ústřední trojice přátel byla sympatická a zábavná (tenhle koncept více mužských přátel opravdu miluju, a ještě když má každý vlastní příběh)! Takže za mě sice s výhradami, ale rozhodně jo!

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Rebelky z Oxfordu jsem si chtěla moc přečíst! Viktoriánská Anglie, ženy-rebelky, boj za ženská práva, sexy vévoda - to prostě musíte milovat!

Musím říct, že kniha má naprosto skvělý postavy. Každá z nich má nějaký příběh, ženské hrdinky jsou silné, nekonvenční, a navíc chytré, když studují jako první ženy na Oxfordu. Každá má svůj vlastní talent, i když tím největším je schopnost dostat se do maléru.

Nabízí se tady hodně srovnání se sérií Bridgerton, s čím docela souhlasím, ale Rebelky mají takovou tu hlubší myšlenku.