andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Bezvadná kniha, která se čte sama od začátku do konce. Oliver. Je to zmetek nebo oběť? Velmi podařený příběh.

20.04.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha je napínavá, čtivá a i dnes, po letech, kdy jsem jí četla poprvé a nyní se k ní vrátila můžu jen říct, že King je prostě KING.

13.02.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Čteno už před časem, ale ani dnes kniha neztrácí na atraktivnosti, ba naopak.

13.02.2020 4 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Při čtení knihy jsem měla neustále na mysli, že se jedná o skutečný příběh spisovatelky a musím říct, že jsem knihu párkrát odložila, protože to bylo opravdu VELMI emotivní čtení. Nestává se mi, abych u knihy brečela, ale u této knihy to snad ani jinak nejde. Nevím, zda se o této knize dá říct, že je dobrá, protože není v tom pravém smyslu slova není.

13.02.2020 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Jsem zklamaná. Jako jasně, jsme jiní, máme jiné chápání a jednání, ale nemůžu se s většinou ztotožnit a pochopit názor autora. Byla místa, kdy mi to připadalo velmi jednostranné, chcete-li, tak i šovinistické s názory, které se shodovaly s názory dob dávnějších. Neubráním se tomu, že je zde na ženy nahlíženo jako na tu jednodušší polovinu, která je permanentně ovládána emocionálními výkyvy, zatímco muž je ten racionální a praktický. S tímhle jdete do háje. S tím se prostě nestotožním, a to nejsem feministka. Ale jako rovnocennost je daná. Tak zo je a bude. Tečka. Málo která kniha mi nezvedla mandle tak, jako tahle.

21.03.2022 1 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Audiokniha.
Byla jsem trochu skeptická k tomu, co všechno si autor troufne otevřít a veřejně popsat, ale byla jsem mile překvapena. Některé příběhy jsou šílené, jiné dobře skončí. Vlastně můžu říct, že jsem ráda, že někdo přiblíží práci Lékařů bez hranic.

18.03.2022 5 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Hubálek je v tomto odvětví klasika, tady není co vytknout. Pokud se někdo zajímá o toto téma více, určitě ví, o čem je řeč. Každopádně mě přijde zajímavé nahlédnutí do světa kriminality.

23.02.2022 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Čekala jsem něco víc, ale už po prvních pár stránkách mi bylo jasné, že to nebude žádnej odvaz. No, dočetla jsem to, nemám ráda nedočtené knihy. Vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne, nebyla mi sympatická ani jedna z hlavních postav, ale když už rozečtu, tak dočtu. Ale rozhodně bych tuto knihu nedoporučila jako něco, co stojí za čtení.

21.02.2022 2 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Jaj, sentiment pubertálních dob.
Nebyl to úplně můj oblíbenec, byli jiní, kteří mi v době hormonálních let, masírovali již tak dost bujnou fantazii. Ale tohle šlo, to teda jo.

02.02.2022 4 z 5

Zázračná otázka Zázračná otázka Steve De Shazer

Ke knize jsem se dostala skrze svojí práci, takže moje hodnocení je ovlivněno tím, zda je nebo není uplatnitelná v praxi. Pokud bych jí četla jen jako osoba, která se o toto téma zajímá, tedy laik, byla bych trochu na vážkách, ale jako osoba, která jí četla v rámci svého povolání jsem spokojená. Kniha sama o sobě nedá návod, ale dá náhled a pokud by člověk zůstal pouze u této jediné knihy, nedá mu téměř nic. Takže, po profesionální stránce dobré, ale je nutné si k ní nastudovat i jiné knihy (např. Úlehla), aby se mu jisté věci "pospojili".

18.10.2021 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No, tak holt zase půjdu proti proudu..... Nějak nerozumím tomu, vcelku vysokému hodnocení. Po té spoustě času stráveného nad detektivkama to chtělo něco "lehčího", ale že sáhnu po, až takové jednoduchosti, překvapilo i mě samotnou. Ne, že bych nějak opovrhovala takovýmto dámským čtivem, naopak, ráda se začtu, pokud to má hlavu a ideálně i patu, ale tohle nemá ani jedno. Tedy takhle, pokud záměr autorky byl napsat knihu o tom, kterak si to na každé druhé stránce někdo rozdává a zapomenout na to, že by to mělo mít nějaký příběh, tak mise splněna. Ono se to dá číst, jako proč ne, ale po pár stránkách už je to jen o tom jednom a nějaký aspoň trochu zajímavý příběh v pozadí nikde. Napadá mě ještě otázka, proč má frajer v každé podobné knize nádobíčko jako vytesané od Boha a je to nadsamec jako kráva? Jako jasně, ženský nechtějí číst o umaštěném troubovi s malým kašpárkem, co neví co a jak, ale není to už trochu nudné? Dočetla jsem, ale s velkým sebezapřením, protože moje malá vada, v podobě lehké obsedantně kompulsivní poruchy, mi nedovolila nechat další knihu ladem bez dočtení.

13.09.2021 1 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Vyšla nová Lanczová? Musím jí mít. V pubertě mě v knihovně nezajímalo nic jiného, než King a Lanczová. Dnes se tomu směju. .-D Ale tehdy, to mělo jiné grády. Cílová skupina autorky je naprosto jasná a svému účelu poslouží perfektně.

09.09.2021 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Tohle považuji za nejslabší Kingovo dílo. Ne proto, že tady vystoupil ze svého zakukleného hororového patra, ale protože se mi prostě nelíbila.

29.06.2021 2 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Vcelku milé čtení. Kdyby takový náhled na svět, jako Hendrik Groen, měla minimálně polovina seniorů.....Nicméně místy jsem přeskakovala pasáže, knihu průběžně odkládala a rozhodně nemůžu říct, že jsem jí přelouskala s nadšením. Ale jako takhle, neurazí, a ve chvílích nudy bych příště sáhla po nějaké jiné knize.

07.06.2021 3 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Naprosto nerozumím uvažování autorky, přestože chápu, že láska je silná a dokáže potlačit logické uvažování, ale až takhle? Každopádně respekt k tomu, jak vše zvládla.

23.03.2021 5 z 5

Řídících Márinka - 1. díl Řídících Márinka - 1. díl Felix Háj (p)

Sentimentální vzpomínka na dětství :-D

04.02.2021 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Zatím první kniha, kterou jsem nadšeně nepřelouskala během chvíle. Trochu mi vadilo, že inspektorka měkne, už to nebylo ono. Ostatní knihy měly spád, byly napínavé, ale tady mi to trochu chybělo. Neříkám, že je to špatné, ale za mě zatím nejslabší článek ze série.

21.01.2021 3 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Musím říct, že ze začátku jsem knihu číst nechtěla, měla jsem pocit, že se bude jednat o podobný styl 50 odstínů, ale.... potom přišel jakýsi zlom a mě to začalo bavit. Když jsem zjistila, jak se věci mají, začalo mi to dávat smysl.

07.12.2020 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Celou dobu, co jsem to četla jsem si nebyla úplně jistá, co si o jednotlivých postavách myslet. Nebyla tam ani jedna, která by mi byla nějak sympatická. Konec mě celkem překvapil, ale musím říct, že konec, kde neznamená, že dobro vždy zvítězí se mi líbil.

15.09.2020 4 z 5

Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Jan Stach

Další kniha z oblíbeného žánru mojí sestry. Nemám k tomu moc co dodat, nenechala mě v klidu stejně jako první díl.

12.08.2020 5 z 5