andrea4315 andrea4315 komentáře u knih

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Měla jsem stejný pocit, jako po dočtení knihy Malíř vzpomínek. Že chci další a další střípky z minulosti, víc toho, co vše si Addie prožila, než vlezla do jednoho newyorského knihkupectvi, tak proč ta kniha kruci už končí...

17.11.2022 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Nebylo to špatné, mám ráda tento typ příběhů. Jen mě to nějak nezasáhlo, moc jsem to neprožívala, nevtáhlo mě to a přitom to je ich-forma a stejně jsem to vnímala jen jako divák. A taky mi i trochu chybí informace, kde se vlastně příběh odehrává, vůbec netuším jestli jsme na jiné planetě nebo na Zemi.

26.03.2018 4 z 5

Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi Charlie Jane Anders

Spojení scifi, fantasy, dystopie, i romance se suchým tragickým humorem.
Dala jsem 5 hvězd ne proto, že by mě tahle kniha tak uchvátila, ale protože si tak nízké hodnocení nezaslouží. Normálně bych dala tak 4.

Tato kniha není pro mladého čtenáře a tím nemyslím věk, ale určitou čtenářskou vyspělost, proto ji tolik lidí nedokázalo dočíst a ohodnotilo jako odpad, což opravdu není.

Za prvé je to er-forma, velká časová linie i skoky v čase do minulosti, přímé řeči minimum, dlouhatánské vyprávěcí části občas svádějící k přeskočení, avšak každá věta důležitá, abyste později pochopili nejen děj ale i skvělé suché, tragikomické vtípky. Vážně jsem se i nahlas rozchechtala.

Takže pokud hledáte odpočinek, sáhněte jinam, ale hledáte-li něco nového, originálního, neváhejte. Díky technice vhodné i pro chlapy, těch technických věcí naopak více jak romantiky.

15.02.2018 5 z 5

Lásk@ na prvý klik Lásk@ na prvý klik Rainbow Rowell

Našla by se i nějaká ta muška ale celkově je to nádhera.
Příběh je vyprávěn z mužského pohledu a prokládán e-maily mezi kamarádkami, čímž se vypráví příběhy těchto kamarádek.
Každá jedna postava je tak skutečná, trápí se a reagují zcela přirozeně. Až jsem si skoro připadala taky jak ten zvrhlík, co právě nakukuje někomu do života.
A pokud si holky někdy kladete otázku, zda i chlap se dokáže nesobecky zamilovat, že má i city nejen hormony (libido) a ochranitelské instinkty, tak tahle kniha vás přesvědčí, že dokáže.

11.01.2018 5 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Pokud si rádi přečtete čtivý příběh, který je napsaný jinak. Máte chuť na něco jiného než odpočinkovou četbu samé klišé, tak tady je.
Do typického současného dívčího románu má tato kniha hodně daleko, lze doporučit k přečtení i klukům a dospělým.
Pokud znáte knihu Jsem roztříštěná nebo Všechna pravda, co je ve mně a líbilo se vám, jak je napsané, že to je něco jiného, tak se vám bude líbit i tato kniha.
V anotaci je téměř komplet děj, ale co tam chybí je, že napsáno právě z pohledu Flory.

07.01.2018

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

No, Nabíječ to samozřejmě není, ale je to v tom stylu -
sex, jídlo a humor. Jídla a sexu spousta, humor se tolik nepovedl. Těžko říct, zda se neztratilo v překladu. Z počátku mi to přišlo, že ten humor je tam až téměř násilně natlačen.
Ale postupně se našlo pár hlášek, které mě opravdu rozesmály.

28.12.2017 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Hodnotím celou sérii.
Podle mě to byla uplně nejhorší ya fantasy trilogie, jakou jsem kdy četla. Romantická část tak slabá, že kdyby nebyla žádná, bylo by snad lépe. Tak nějak jsem čekala, že Konstantin bude hlavní mužský hrdina, na konci druhého dílu jsem si říkala, no konečně - 2 díly jako úvod k tomu, co už snad doufám přijde fakt přehnané... Akce také poskrovnu, vyjma trojky, ta už byla lepší. Celé toto dílo je plné popisů co si kdo oblékl, jaký je v místnosti lustr a podlaha... a v trojce zas neustále vracečky k tomu, co se stalo předchozích 2 dílech. Takže myslím, že třetí díl by bohatě stačil sám o sobě. První dva vůbec číst netřeba, ztráta času. To, že i málo uvěřitelné, že by takový svět mohl skutečně existovat v současném světě, je pověstná poslední kapička, abych tuto trilogii tady takhle ztrhala.

16.12.2017 3 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Konečně jsme se dočkaly příběhu Xcora a Layly. Nevím jak to autorka dělá, ale s každým dílem, miluju nového chlapa :-D. Navíc brilantně dokáže zamíchat do hlavního příběhu již dávno proběhlé vztahy do nových situací a i nalákat na případné další díly.

15.12.2017 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Ráda čtu ya romance, ale asi už jsem stará, tohle je jak jen sepsaná vysněná fantazie naivní dívenky.

03.12.2017 3 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Pěkně vygradovalo, hrdinka se velmi uvěřitelně zmítala mezi tím co by měla udělat a tím co by neměla udělat.
Asi spojler ale bez toho nepochopíte, proč ubírám jednu hvězdu. Prostě kdyby kniha skončila o kapitolu dříve, zařadila by se rozhodně mezi nezapomenutelné, bohužel autorka měla potřebu ještě něco dodávat.

02.12.2017 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

No triller pro ženy si představuju trochu jinak. Je to spíš ya romance s dramatem. Pokud se vám líbili Nebezpečné lži od B. Fizpatrick nebo Neohlížej se od J.L. Armentrout bude se vám líbit i toto. Je to na podobné úrovni i když samozřejmě o něčem zcela jiném.
P.S. doporučuji mít po ruce hned další díly.

28.11.2017 4 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

85 % zhltnuto na 1 záběr, ale ten popisný závěr - no. Jasně bylo potřeba to logicky uzavřít, vysvětlit souvislosti příčiny, následky a důsledky...aby vše dávalo smysl, ale prostě to na mě zapůsobilo jak kdybych ze skvělé akční, napínavé , romantické a zároveň i místy humorné, jedním slovem skvělé ya fantasy, najednou vstoupila do černobílého dokumentu. Proto ta hvězdička dolů.

12.11.2017 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Začátek mě nebavil, pak když se dostala do minulosti, tak se mi to konečně začalo líbit a kniha si udržela můj zájem až do konce.
S narůstajícími stránkami však začaly narůstat věci, které mi vadily. Neočekávané skoky s ich do er-formy bych ještě prominula, ale začla mi opravdu vadit hlavní hrdinka. Nějak jsem jí nedokázala uvěřit ten přerod z ošetřovatelky na odvážnou zachránkyni, co klidně pro svou věc i zabije a agnostička smířená s Bohem mě tuplem dorazila. Na to, že má kniha tolik stránek, je zde velmi malý téměř žádný popis pocitů a myšlenek, které způsobují tento vývoj.
P.S. Seriál ani nevím, že existuje.

24.10.2017 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Není to pro milovnice romantiky.
Některé autorky umí popsat neskutečnýho kreténa a děvkaře tak, že si ho i přese všechno zamilujete. Tohle není ten případ. V půlce jsem myslela, že tohle bezcitný porno dočíst nedokážu.
No nějak jsem tomu dala ještě šanci, udržely mě blogové komentáře KayTroll a zajímavý zvrat v závěru to podstatně vylepšil aspoň na ty 3.

13.10.2017 3 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Bezva čtení. Napětí, akce, romance a humor, který to skvěle odlehčuje.
Skončí to rozumně, po přečtení nebudete naštvaní, že nemáte hned po ruce další díl. I když je jasné, že válka nekončí a něco bude zodpovězeno až příště.

21.06.2017 5 z 5

Nehanebný návrh Nehanebný návrh Emma Wildes

Jako erotický román dobrý, jako historická romance spíš slabší. Kdyby "děj" kolem Catherine a Rothaye nebyl prokládán příběhem Annabel a Mandervillea, bylo by to skoro porno. Četlo se to dobře, ale chyběla mi tam ta gradace, jiskření u nově vzniklých vztahů. Jeden pár od první sekundy po seznámení ví, že na "to" skočí a druhý se zná, miluje od dětství, jen osobní předsudky brání aby byli spolu.

15.05.2017 3 z 5

Dotek vetřelce Dotek vetřelce Gini Koch

Prvních pár kapitolek jsem byla nadšená, bavilo mě doslova od první věty. Ale postupně té přímé řeči bylo na mě už moc, začlo to být skoro únavné než zábavné, přes neustálé slovní přestřelky se to ne a ne dějově posunout. Ale v závěru se konečně dostali k pořádné akci, tak si to zas hodnocení vylepšilo.

18.04.2017 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Dokonalé propojení 2 krásných milostných příběhů odehrávajících se ve různých časových rovinách - rok 1942 a současnost.

17.03.2017 5 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Zkusila jsem, protože jednička mě přímo nadchla, ale jste-li jako já, že vás nikdy nebavilo, číst ten samý příběh, jen z pohledu druhého pohlaví, tak ani toto vás nezmění.
Prostě jsem se nedokázala přenést přes pocit "tohle jsem už četla" a oči samy skočily o odstavec dál, ač je to docela dlouho, co jsem prečetla jedničku. Tímhle stylem čtení jsem se ani začíst nemohla.
Proto nehodnotím a možná bych neměla dávat ani přečteno, ale je to potřeba to napsat, je to opravdu to samé co jednička jen z pohledu Rhiannon.
Pokud nebude další díl, asi ideálně se střídáním kapitol z pohledu A a Rhiannon, kde bychom se dověděli něco o původu A, a možnosti žití, soužití těchto bytostí v lidském světě, tak pro mě tato série končí jedničkou.

15.02.2017

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Hodnotím celou sérii, nikoliv jen tento díl.
Stín Krkavce je výborné dílo, postavy se vyvíjejí, nic se neděje náhodně, jsou vzájemně provázány a pokud jste jako já počkali na třetí díl a teprve pak četli celou sérii naráz , nikde se neztrácíte. (teda naráz - prokládala jsem oddechovkama po ženský, jsem si potřebovala od té krve občas odpočinout).
Od poloviny třetího dílu už jen očekáváte, kdy se 3 hlavní linie, které vznikly ve dvojce, setkají. Tušíte kam to spěje, cítíte tu gradaci , začínáte pociťovat čím dál větší odpor k Lyrně. Avšak název třetího dílu je pouhý halo efekt, který pouze způsobí, že jste ze závěru lehce zklamaní. Ač není vůbec špatný. Ale po těch 1500 stranách válčení otupíte a naopak po pořádné bitvě prahnete. Za tu gradaci, provázanost a pěkné spojení všech v jednom čase na stejném místě si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček, to že neskončilo, jak jsem očekávala, je vlastně naopak dobré.

15.11.2016 5 z 5