Amy27 Amy27 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle byla citová smršť... Karin Lednická dokázala období přelomu 20. století v okolí Karviné vystihnout tak barvitě, až jsem měla pocit, že jsem snad sousedka hlavních hrdinů. ???? Uf... Román měl sice 400 stran, ale druhý díl bude mít přes 600. ???? Po pořízení fotky jsme šli rovnou na kostelní věž (což byla dost náhoda) a příběh pokračoval dál..

09.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Během čtení jsem hltala každou stránku a užívala si, že můžu číst zrovna takovou knihu. 600 stran smíchu (toho méně), pláče, souznění, stesku a to stále dokola.

Karin Lednická je pro mě naprostá bohyně. ❤️ Jak se může někdo nechat tak naplno pohltit jedním tématem a vykreslit ho tak pravdivě, skutečně, ale především nestranně? Ještě bych ráda ocenila, že i v těch nejtemnějších okamžicích vždy napsala něco, kdy jsem měla opět klid na duši. ❤️

Toto je diamant, klenot, skvost mezi veškerou literaturou, co jsem kdy v životě četla. Nepřeháním, když řeknu, že to je ta nejlepší kniha vůbec (alespoň pro mě). Proto je hodnocení 5,5 z 5! :D

09.02.2021 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Tak toto bylo bohužel spíš utrpení. Knihu jsem četla snad věčnost a několikrát ji chtěla odložit, nicméně... Musím dát aspoň dvě hvězdičky pro nadšence horolezectví... Věřím, že pokud vám to něco říká a tato tematika vás baví - nejspíš je Pád právě pro vás. Já jsem ovšem spoustu stran přeskakovala a příběh mi přišel prvoplánový a bohužel amatérský. Autora mám ráda, ale tato kniha ... zklamání.

01.06.2019 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Líbí se mi styl psaní a odlišnost knihy od ostatních. Střídání příběhu mezi dvěma vypravěčkami je výborný nápad. Kniha je velmi čtivá a napínavá!

01.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Mě prostě tato paní baví. Líbí se mi styl psaní, jak "skáče" od jednoho příběhu k druhému jen tak "hala bala". Opět jsem si knihu paní Mornštajnové užila a opět se něco nového dozvěděla.

28.04.2019 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Napínavá a čtivá kniha. Přečetla jsem ji velmi rychle.

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Zpočátku jsem měla tendenci knihu odložit. Přišla mi primitivně psaná, jednoduchým jazykem a s obyčejnou zápletkou. Knize jsem dala šanci a dočetla to v rámci "odpočinkové literatury" zdárně do konce. Nakonec mi nepřišla tak špatná a ke konci jsem ji i zhltla během dne.

28.04.2019 3 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Velmi čtivá kniha a velmi dobře propletená. Zpočátku (do cca 20. kapitoly) jsem se ztrácela, neboť každá kapitola byla o něčem jiném, ale časem do sebe začalo vše zapadat a už se četla sama. Líbily se mi informace o životě včel a mám trochu mám pocit, že to tak dopadne i v "našem" reálném životě.

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Líbilo se mi, kolik jsem se "dozvěděla" o životě Mendela. Je mi jasné, že ne vše je pravda, ale jeho práce s hrášky a obecně počínání (i počítání) s genetikou mě velmi zaujalo. Vedlejší zápletka byla trochu přetažená za vlasy, ale docela mě bavila. Obdivuji autorův zájem o naši vlast.

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Nechci, aby hodnocení vyznělo, jakože se mi kniha nelíbila. Byla opravdu velmi milá. Oddechové čtení, které je místy až moc pozitivní, ale člověk si alespoň odpočne. Tři hvězdičky jsou proto, že jsem od Moriarty četla téměř vše a toto mi přišlo spíše průměrné. Ale! Kniha mě zaujala pro svou část o hypnoterapii, to bylo velmi zajímavé. Ráda bych teď také (ze zvědavosti) nějakou podstoupila. :)

17.02.2019 3 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Prostě jinak než na pět hvězdiček to nejde. Trochu mě zarazila délka knihy, bála jsem se, že to budu číst věčnost, ale opak byl pravdou. Kniha je úžasně čtivá. Hlavní dominantou je však příběh podle skutečné události, který se mnou opravdu zacloumal. Poslední strana (poděkování) mě dojalo tak, že jsem další dva dny nechtěla číst další knihu, abych mohla zůstat stále myšlenkami blízko obzoru... :)

17.02.2019 5 z 5

Naprosto boží myšlenka a naprosto boží příběh! Musím ale ubrat hvězdičku za "nudné" historické pasáže. Musela jsem je mnohdy přeskakovat, protože mě ne vždy zaujaly a byly zbytečně rozsáhlé. Ale určitě nelituji přečtení. S úsměvem na ni budu vzpomínat. :)

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Bylo to příjemné čtení, ale komentář píšu po dvou měsících a vlastně ani nevím, o čem to bylo. Což mluví dost za vše. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí.

10.01.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Je to tu řečené, ale nedá mi to. První část knihy je zvláštní. Trochu mi trvalo se začíst (a to u této spisovatelky nikdy problém nemám), ale nakonec jsem se chytla. Druhá část knihy mě bavilo hrozně moc. Celou dobu jsem "stavěla" s hlavní hrdinkou. Co ale musím vyzdvihnout nejvíc je ZÁVĚR KNIHY. Hrozně moc mě potěšilo, jak příběh dopadl.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha se mi líbila. Přála jsem si úplně být tam se všemi hlavními hrdiny a navštěvovat velryby.
"asi SPOILER"
Musela jsem ubrat hvězdičku kvůli (pro mě) nesmyslné a snad nemožné zápletce s mladší dcerou.
Ale moc pohodové čtění. :)

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Úžasná kniha!!! Naprosto luxusní! Od začátku zábavná a čtivá. Alice mi bylo hrozně líto, ale karma je karma. :D Knihu v životě neprodám, chci si ji připomínat klidně každý rok. :)

10.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Lepší než Hadrový panák. Ale znám asi lepší detektivky. Nicméně jsem ráda, že jsem ji četla. Líbila se mi hlavní myšlenka.

10.01.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Stejně jako kniha předešlá i tato měla neuvěřitelný spád. Nestalo se mi ještě, abych se už od první strany knihy nemohla odtrhnout. Čtu si jen po cestě do práce a z práce, ale u této knihy jsem musela udělat výjimku a četla ji doslova vkuse. Jak už je několikrát zmíněno. Začátek senzační, prostředek trochu natahovaný a konec zase bomba. Doporučuji! :)

10.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka se mi líbila. Líbily se mi kresby. Líbilo se mi střídání roků. Líbilo se mi propojení postav. Líbila se mi její čtivost. Ale asi bych si ji znova nepřečetla.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Výborná kniha! Výborná zápletka! Pro mě velmi nečekané zvraty! Hodně myšlenek jsem si vzala k srdci. Nicméně... hvězdičku dolů dávám za začátek, který mě jako vždy u této autorky nezaujme a trvá mi dlouho než se začtu a také za poslední kapitolu, která mi přišla místy vážně hodně dobře promyšlená.. ale bohužel i místy zbytečná a nepodstatná... Každý si však najde svoje. :)

02.07.2018 4 z 5