amejzlík amejzlík komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knížku jsem četla v rámci povinné četby na SŠ. První 2/3 se mi moc líbily. Ta poslední už méně. Těžká doba komunismu v Československu byla podána na příběhu Kvidovy rodiny prozaicky a humorně. Je poznat, že ji autor opravdu zažil.

17.07.2021 3 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Povídka o Báře se mi moc líbila. Mám ráda příběhy ve kterých, vystupují silné ženy. Byla to jedna z těch lepších knih povinné četby.

07.07.2021 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

(SPOILER) Do knihy jsem s žádným očekáváním nešla. Líbila se mi na ni recenze v časopisu Pevnost a tak jsem se rozhodla, že si jí pořídím a přečtu. Dobře jsem udělala! Líbila se mi originální myšlenka, že Hvozd bojuje proti vesničanům. Nakonec přece jen za tím stála jedna postava ale, to se dalo předpokládat. Jediná věc co mi vadila byla milostná linka. Nechápu, proč mají autorky YA fantasy vždycky potřebu hlavní hrdiny spárovat.

06.07.2021 4 z 5

Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Halina Pawlowská

Humorné čtení. Halinu Pawlowskou mám ráda pro její inteligenci a smysl pro legraci. Knížku jsem si užila.

24.06.2021 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Povinná četba. Očekávala jsem od toho trochu víc. Bylo to takové neslané, nemastné. Kateřina mi byla vyloženě nesympatická a Petruchio taky. Nevím jestli bych o knize byla schopna mluvit u maturity. Mám v plánu se podívat ještě na nějaké divadelní zpracování.

23.06.2021 3 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Oddechová knížka u které, jsem se zasmála. Očekávat od téhle knížky, že bude stejně kvalitní a vtipná, jako první díl je nesmysl. Jelikož ji nenapsal Zdeněk Jirotka, který je dle mého názoru nepřekonatelný. Pan Macourek se však maximálně snaží na vtip pana Jirotky navázat a charaktery postav jsou nezměněny. Za to klobouk dolů.

20.06.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihy, kde se protagonista ocitne v koncentračním táboře se stávají jakýmsi ,,trendem.” Líbil se mi začátek knihy, který byl neskutečně idylický a krásný. Ovšem i na začátku byly malinké střípky bolesti. Poté se bolest začala zvolna stupňovat a neskončila bohužel ani poté, co se hlavní hrdinka dostala ven z koncentračního tábora. Osud Zuzany mě celkově velmi rozesmutnil.

18.06.2021 5 z 5

Škola rodičů Škola rodičů Zdeněk Matějček

Knihu jsem četla v rámci psychologie na SŠ. Pan Matějíček dává rodičům a i ostatním rodinným příslušníkům cenné rady jak s různými dětmi komunikovat a vychovávat je tak, aby z nich v budoucnu vyrostli milí a příjemní lidé. Mnoho rad z této knihy se mi bude jednou hodit a to nejen u maturity ale, snad i při výchově vlastních potomků.

04.06.2021

Příběhy písní: 1919–1960 Příběhy písní: 1919–1960 Josef Vlček

Knížka se mi opravdu líbila. České písně mám velmi ráda a dozvěděla jsem se o jejich autorech spoustu zajímavých informací. Jsem moc ráda, že ji mám ve svojí knihovně a mohu ji jen doporučit.

26.05.2021 5 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Kniha je pohlazením po duši. Dopisy jsem četla dlouho a postupně. Nad každým jsem se vždycky zamyslela a měla jsem velikou radost z toho, že mohu čerpat z nekonečné Boží lásky. K dopisům se určitě budu vracet, když budu potřebovat povzbudit.

14.05.2021 5 z 5

Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše John Eldredge

Nebudu lhát, občas jsem u čtení pochybovala jsem-li vůbec žena... Některé myšlenky se mi líbily moc. Jiné mi přišly nerealizovatelné. Líbila se mi upřímnost autorů, kteří nelakují nic na růžovo a popisují život takový, jaký je. Nedávají Vám návod jakou ženou byste měla být. Snaží se Vás povzbudit abyste byla takovou, jakou chcete být. Snaží se Vám pomoci nahlédnout do hloubi Vaší duše a vyznat se v ní. Mají obrovskou víru v Boha a jeho pomoc. To se mi moc líbí. Knížku mi doporučila moje dobrá přítelkyně a mám velikou radost, protože mě Úchvatná velmi povzbudila, pomohla mi najít jistotu v sobě a posunula mě zase o kousek dál v mé víře.

07.05.2021 4 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Vůči této knize jsem měla z hodin literatury předsudky. Zajímalo mě zda si je potvrdím, nebo vyvrátím. Zprvu mi byla postava Juliena Sorrela nesympatická. Později jsem si ho velice oblíbila. Mrzelo mě jak dopadl. Druhy lásky k oběma ženám byly odlišné. Více se mi líbil vztah Juliena a paní de Rênal. Ale i ten s Mathilde měl něco do sebe. Pár vnitřních monologů Juliena mne trochu nudilo, ale jinak jsem si příběh moc užila.

01.05.2021 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

V knize je nádherně shrnuta podstata křesťanské víry. Na příběhu velké bolesti je vyobrazena myšlenka obrovské Boží lásky. Pár pěkných myšlenek z knihy jsem si i vypsala, abych na ně nezapomněla. Nádhera.

17.04.2021 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Skvostná jízda plná úkladů, intrik a pletich. Linky některých hráčů mne bavily více, než jiné. Pár postav ztratilo můj obdiv. Nějaké si ho naopak získaly. Martin píše úžasně. Akce jsou nečekané. Lecco mě zaskočilo. Zkrátka je nejlepší si opravdu žádnou z postav neoblíbit, protože si nikdy nejste jisti co Vám s ní autor udělá...

09.04.2021 5 z 5

YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé kolektiv autorů

Kniha, která zodpoví mnoho otázek víry. Neocenitelný poklad. Když tápu, najdu v ní odpovědi téměř na všechny otázky. Nejlepší je si k ní vzít i Bibli. Je tam na ni hodně odkazů. Vždycky jsem si přečetla vysvětlení a v Bibli příslušnou pasáž. Knihu však není úplně dobré číst najednou. Nejlepší je vyhledat odpověď na otázku, kterou zrovna máte. Když se to přečte naráz, tak mozek není schopen pojmout vše, co bychom si měli zapamatovat.

07.03.2021 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Na knihu jsem se nesmírně těšila a velmi mne bavila. Dověděla jsem se mnoho o historii a vzniku Středozemě. Tolkienův svět mě fascinuje a baví. Každý návrat do něj je pro mne ohromným zážitkem. Dějiny elfů, lidí a jiných bytostí ve Středozemi mne pohltily. Užívala jsem si každou stranu a měla pocit jako by mi o Středozemi vypravovala sama Paní Galadriel.

04.03.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, jelikož nevím kolik bych jí jich měla dát. Chápu, že mnoha dívkám může pomoci se postavit znovu na vlastní nohy. Ale neřadila bych ji do poezie. Autorka si musela prožít velmi těžké životní období a jejím pocitům rozumím. Ale moje očekávání bylo jiné a kniha mne moc neoslovila.

09.02.2021

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Právě jsem knihu dočetla a jsem z ní trochu v rozpacích...Některé věci byly originální. Například pouta postav se zvířaty byla zajímavá a shromažďování nějakých temných sil taktéž. Na druhou stranu jsem často takzvaně ,,vypínala’’ a nevnímala co vlastně čtu, což se mi většinou neděje. Možná to bylo tím, že autorka hodně opakovala věci, které už zmínila. Nevím, zda se budu pouštět do druhého dílu. Zatím ho doma nemám a série mne neuchvátila natolik, abych si ho v nejbližší době pořídila.

09.02.2021 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je až neuvěřitelné, čeho všeho jsou lidé schopni. Jak mohou mocní takto krutě zacházet s nevinnými a bezbrannými lidmi a pak své činy popírat. Kniha ve mně zanechala velmi silný dojem, který jen tak nevymizí.

21.01.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dlouho jsem nečetla knihu kde by mi všechny postavy byly tak nesympatické a přesto měla tak moc zajímavý příběh. Nevšední a děsivý. Děj byl pomalý a rozvleklý ale, psychologie hlavního hrdiny Heathcliffa byla nesmírně zajímavá. Jsem velmi šťastná že jsem na knihu narazila.

16.01.2021 3 z 5