Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše

Odhalte tajemství ženské duše / „Neviděná, nehledaná a nejistá“ – vím, že s tímto sžíravým pocitem selhání nejsem sama. Je to pocit, že jako ženy nejsme dost dobré. Tyto emoce zná každá žena, s kterou jsem se setkala – je to něco hlubšího než pocit selhání v tom, co dělá. Je to mnohem hlubší pocit selhání v tom, čím je. „Nejsem dost“ a „jsem příliš“ – obojí současně. Nejsem dost hezká, nejsem dost hubená, nejsem dost laskavá, nejsem dost něžná, nejsem dost ukázněná. Jsem ale příliš citová, příliš náročná, jsem přecitlivělá, příliš silná, příliš svéhlavá, příliš nepořádná. Výsledkem je Zahanbení – univerzální společník všech žen. Pronásleduje nás, šlape nám na paty, přiživuje se na našich nejhlubších obavách, že skončíme opuštěné a osamělé. Konec konců, kdybychom byly lepšími ženami – ať už to znamená cokoli – nebyl by život tak těžký. Nebo to snad neplatí? Nevedly bychom tolik bojů a v našich srdcích by bylo méně zármutku. Proč je tak obtížné vybudovat smysluplná přátelství a udržet je? Co to znamená být ženou a stát po boku muže? Jaké ženy vlastně jsou? Jaké jsou jejich skryté touhy, jak „zní hlas jejich duše“? To jsou otázky, na které se snaží odpovědět autoři John a Stasi Eldredge, kteří představují život ženy v jeho emocionálních výšinách i hlubokých propadech, v jeho zoufalých zápasech i radostných nadějích. Společně pak hledají odpověď na otázku jak mohou muži odahlovat tajemství svých žen a ženy mohou vstupovat do dobrodružtsví svých mužů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96596/uchvatna-odhalte-tajemstvi-zenske-d-isE-96596.jpg 4.373
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Návrat domů

Captivating! Unveiling the Mystery of a Woman’s Soul

Kniha Úchvatná! Odhalte tajemství ženské duše

rusalka123
20.05.2019

No co si budeme povídat, bylo to tak straaašně americké... :D Ale když já se v tom tolik našla... Nemohlo se třeba stát, že autoři nějakým zázrakem psali o mně? :) Skvělá knížka!

kniho0962
13.09.2018

Každé dievča - odporúčam.

heliiinka
11.09.2018

Nedokážu dát kladné hodnocení, protože tato kniha opravdu není dobrá. Otevírala staré rány a bolesti a místo řešení problémů se v nich jen šťourala. Nejedenou jsem knihu musela odložit, protože mě chytal vztek nad její neužitečností.
Nedoporučuji a pokud jako žena hledáte něco sobě, tady najdete jen zranění z dětství.

tetulka
05.08.2018

Zkrátka úchvatná kniha...!

Kopretina
20.11.2016

Na čtení této knihy jsem se těšila, při jejím čtení byla skeptická a na konci spokojená. Jsem ráda, že mě nasměrovala k tomu podstatnému a díky Němu jsem zase mohla přikročit k některým životním rozhodnutím. Myslím, že dřív jsem se cítila být víc ženou než teď, nyní prostě běžím životem a nepřemýšlím o kráse, křehkosti a podobných věcech. Jako mladší bych byla knihou určitě nadšená.

petruuuna
26.10.2016

Díky této knize jsem si konečně uvědomila, jak je krásné býti ženou. Děkuji ti Bože.

Hanka_Bohmova
08.06.2016

Zvláštní. Tenhle komentář jsem začala psát asi ve čtvrtině knížky - a přepsala jsem ho od té doby nejméně desetkrát! :o) Ano, stále se mi kniha zdá zbytečně dlouhá, zoufala jsem si ze všeho toho opakování již opakovaného a z "příběhů ze života". To fakt není nic pro mne. Nejprve jsem se prokousávala starým známým (první text z Bible, který jsem ještě jako ne-věřící děvčátko poznala, byly verše z Písně písní :o))), navíc podaným poněkud otravnou formou. Později to bylo snesitelnější. Místy úplně cizí. A místy, k mému překvapení, to začalo být velmi osobní:

"Stáváme se ženami, které se spojily s Bohem, aby mohly do tohoto pokřiveného světa vnášet život - aby mohly dávat, milovat, zvát ostatní k tomu, aby se stali takovými, jakými je Bůh chtěl mít."

Někde v těchto místech jsem přestala číst a začala jsem mluvit s Bohem.
A tak by to mělo být, že? :o)

Oceňuji, že se kniha úspěšně vyhýbá pseudorovnici "vyzdvihovat ženu = shazovat muže", jejíž důsledky upřímně nesnáším. Tohle je týmová práce, nikoli souboj. Pánové, buďte tím, čím máte být, a pomůžete nám být tím, čím máme být my. A vice versa, dámy. Nečekejme, až začnou ti ostatní. Neznám mnoho krásnějších příkladů win-win strategie.

AdélaV.
02.12.2015

Knížka se mi líbila, první třetinu dokonce strašně MOC!!!! Bylo zajímavé některé věci slyšet od někoho jiného a říct si: "Ty jo, tak je to tak a já nejsem divná!!" :-D Jen v druhé půlce jsem si říkala, že musím být zneužívaná, zneužívaná v dětství, odmítaná, mlácená nebo něco podobného, aby pro mě ta kniha byla... Takže za mě tři hvězdy - kdyby knížka končila v půlce, bylo by to hvězd pět!! :-)