Amber Amber komentáře u knih

Návrat domů Návrat domů Lauren Brooke (p)

Jako malá dívka, jsem autorčinu edici Srdíčko prostě zbožňovala :)

16.08.2013 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí byl příběh napsán. A bavilo mě postupně se dočítat, jak Sherlock Holmes svými dedukcemi postupně odhaloval jednu záhadu za druhou. Už se těším na další knihu A. C. Doyla a jeho Sherlocka Holmese! ;)

15.08.2013 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Už je to pár let, co jsem se pustila do čtení této knihy a od té doby se tato sága stala mou srdcovou záležitostí! Je to excelentně zamotaný a propracovaný děj a vždy se těším na pokračování. Když jsem se potom dozvěděla, že HBO se chystá podle toho natočit seriál moc šancí jsem mu nedávala. Myslela jsem si, že to vše co se odehrálo v knížce nemůže být natočené, že tam bude spoustu věcí chybět, ale ze zvědavosti jsem se na to hned podívala a smekám. Seriál je skoro zrovna tak dobrý jako tyto všechny knihy. Žeru to!

03.07.2013 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Nevím proč, ale knihy s tímto tématem většinou přečtu jedním dechem... Neustále přemýšlím nad tím, zda je vůbec možné, aby se něco takového dělo, aby někdo prožíval tak silný příběh na vlastní kůži. Vždy si uvědomím, jaké máme štěstí, že máme takovou svobodu.

02.07.2013 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak jsem si myslela, že když se mi celkem líbily filmy, budou knihy ještě lepší. Ne už nikdy víc! Jsem celkem i překvapená, že jsem se pustila ještě do druhého dílu. Ale děkuji, stačilo.

31.05.2013 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tak strašně moc jsem chtěla k této knize něco chytrého napsat... ale kniha mi svou dokonalostí vzala všechny slova!

31.05.2013

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Jedna z prvních samostatně přečtených knížek. Ó, jak já jsem se s ní tenkrát chlubila! Snad nejhezčí kniha pro děti co znám.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

... Zaklínač. Vzpomínám, jak jsem to začala o prázdninách číst a nechtěla jsem to pustit z ruky. Během prázdnin jsem dočetla celou ságu. Příběh mě naprosto uchvátil, i když Sapkowski má trochu zvláštní formu psaní a někdy jsem musela opravdu vynaložit všechno své úsilí, abych se v příběhu neztratila.

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

Kniha se ke mě dostala úplnou náhodou. Přečetla jsem si jí a musím uznat, že se to čte příjemně. Má to zajímavý děj, zajímavé prostředí. Určitě bych jí doporučila dál.

Vlčí stopou Vlčí stopou Richard Sobotka

Takový oddychový a milí příběh. Dobře se mi to četlo a kniha mě bavila.

31.05.2013 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

O malinko slabší, než autorova první kniha Lovec draků, přesto stejně strhující, smutná a krásná. Hosseini dá do knihy vše co má v mysli a hlavně i na srdci.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Šíleně silný příběh! Doslova mi to vzalo dech a jedna z dalších mála knih, která mě rozplakala. Je to nádherně napsaný, čtivý, smutný a poutavý příběh. Jedna z mých srdcovek.

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Jako malé holce se mi tato kniha opravdu velice líbila a přečetla jsem jí skoro jedním dechem. Vzpomínková.

31.05.2013 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Zařadila bych to mezi oddychovou četbu, jež si získá čtenáře svou nenuceností, upřímností a úsměvností, která z některých situací vyplývá. Hezká kniha.

31.05.2013 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Začátek knihy je poměrně slabý, ale nenechte se odradit. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, také mě příliš nebavily popisy například Dorianova nábytku a podobně - velmi často se autor v knize zaobíral jeho vkusem, ale zase na druhou stranu to jen podtrhovalo dokonale propracovaný charakter této postavy.
Tato kniha na mě zapůsobila víc, než jsem čekala a mohu jen doporučit! Nápaditý příběh, propracované charaktery postav a dialogy, které opravdu oživí děj.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Nějak jsem tomu nedokázala přijít na chuť, ztrácela jsem se v postavách a celkově čtení pro mě bylo spíše utrpením než relaxem. Ale oceňuji autorovi hluboké myšlenky a celkem promyšlený děj.

31.05.2013 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

První polovina knihy mi přišla poněkud nudnější, zdlouhavější, ale přesto zajímavá. Líbilo se mi dostat se do tak trochu idealismu. V druhé polovině už jsem knize přišla opravdu na chuť. Přišla mi čtivá, s krásnými příběhy a vztahy mezi lidmi. Pro mě naprosto dokonalé vyobrazení babičky (já měla na Moravě podobnou). Šťastná to žena.

31.05.2013 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kdybych tuto knihu tenkrát neměla v povinné četbě, myslím, že bych po ní nikdy nesáhla. Romantismus mi až tak moc neříká (až na nějaké výjimky). Nejspíš se mi tato kniha nelíbila i kvůli velké nesympatii k paní Bovaryové, která se vážně chovala šíleně a neustále byla myšlenkami ve svých snech a tužbách, místo toho, aby si vážila toho co měla - a že to tak zlé opravdu nebylo! Využívala jen hodnosti svého manžela a přitom mohla mít šťastný a spokojený život.

30.05.2013 2 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kniha mého dětství. Jak ráda jsem se s tímto vlkem proháněla divokou přírodou mezi indiány a nechala se unášet příběhem. Chvílemi mi tekly slzy po tváři a nešli ani zastavit, až jsem na písmenka neviděla. Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí to Jack London napsal a jaký slova volil. Ráda si ji čtu zas a znova a zavzpomínám si.

30.05.2013 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Tak dokonalá a krásně napsaná kniha, krásný a dojemný příběh... Divím se, že zatím nemá moc příznivců, jak na to koukám. Nebojte se si jí přečíst i přes to, že je to česká literatura, která je mnohdy odsuzovaná.

30.05.2013 5 z 5