amanek amanek komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Temné, smutné čtení. Kolik dívek, nebo spíše dětí, si toto prožije? Šílené.

22.08.2021 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Tohle mě prostě baví, "obyčejné" příběhy "obyčejných" lidí. Prostě to co může člověk sám zažít i když by raději nechtěl. Super čtení!

18.08.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivé, kolik zla se na zemi odehrálo, odehrává a ještě odehraje. Kde se to v lidech bere, dívat se, jak druhý trpí?

06.08.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Líbil se mi obal, čekala jsem historický román a dostála jsem červenou knihovnu. Od začátku bylo jasné, jak to skončí. Bohužel této četbě jsem dávno odrostla.

03.08.2021 2 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Původně jsem knížku půjčila v knihovně pro dceru, ale nakonec jsem jí přečetla první a krásně si zavzpomínala na první lásky. Super!

04.07.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Před časem jsem Nesba přestala číst, série HH už byla moc neuvěřitelná a HH nesmrtelný.
Teď jsem sice ráda, že jsem si Království přečetla. Čtivé, napínavé, ale prostě neuvěřitelné. Konec mě trochu zklamal. Zase si dám nějaký čas pauzu, ale určitě na Nesba ještě dojde.

10.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Děsivé.... Znovu si uvědomuji, jak se máme dobře!

26.05.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zajímalo by mě, jestli by se něco takového mohlo opravdu stát. Jestli by to nějaké šesti leté dítě zvládlo?
Nicméně krásný příběh!

22.05.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Po přečtení knihy Zuzanin dech, jsem se na tuto knihu velice těšila. Bohužel jsem se v ději občas ztrácela.
Určitě si ale od autorky přečtu další knížky.

08.05.2021 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka je čtivá, jen milostný příběh Sage je zde zbytečný a vadil mi. Konec mě překvapil.

27.04.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jiné zpracování válečného tématu.
Čekala jsem šťastnější konec, ale bohužel jich za války moc nebylo.

09.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První díl jsem přečetla hodně rychle a bohužel i díky tomu jsem některé věci zapomněla. Chvíli mi trvalo, než jsem si zase vzpomněla a do druhého dílu se začetla. Ale pak už jsem se nemohla odtrhnout a četla do noci.
Tolik neštěstí a utrpení v jedné rodině.
Znovu si uvědomuji, jak se teď máme dobře!

22.03.2021 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Příjemné oddechové čtení.
Život na Facebooku prostě není realita.

13.03.2021 5 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Moje první knížka od této autorky a určitě si přečtu další. Moc se mi líbila.

23.02.2021 5 z 5

Smutné, jak některé rodiny fungují - nefungují.
Uvítala bych více o jejím mateřství, jestli se nedopouštěla toho samého, co její matka. Že ani kvůli dětem, neměla v nejtěžších chvílích chuť žít.
Šílená nemoc.

06.02.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Za mě super, příjemné čtení, líbilo se mi nářečí, vystihovalo to prostředí. Věřím, že takhle lidí uvažuji a přemýšlí, někdy je to bohužel smutné, ale je to tak.

27.01.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první setkání s autorkou a moc se mi líbilo. Občas trochu moc postav, ale vždycky jsem se zorientovala. Doporučuji.

19.01.2021 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Všechny tři příběhy se mi líbily. Nejvíce mě zaujal ten poslední, nemůžu říct, že by se mi nejvíc líbil, ale zajímavý popis lékařského prostředí a uvažování sestřičky.

11.01.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Asi nejsem tak nadšená jako většina čtenářů. Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak už se mi četlo lépe. Určitě silné téma, ale mě z toho stále vyvstává, že selhala rodina i škola. Bohužel se to stává.

31.12.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavý příběh, bohužel číst spisy z archivu mě většinou nebavilo, ale určitě měly své opodstatnění.

25.12.2020 4 z 5