Alpasstyle Alpasstyle komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký dojemný příběh na zamyšlení...
Doporučuji :-)

24.05.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Dílo mě zaujalo, Saturnin je neobyčejná osobnost díla. Doporučuji ji přečíst k maturitě, dílo není zdlouhavé a nevíme jak se vyvrbí další situace, na kterou při čtení čekáme.. :-)

28.09.2015 5 z 5

Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimisticky Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimisticky Sue Hadfield

Skvělá kniha, doporučuji všem, kteří chtějí změnit svůj negativní přístup na pozitivnější..Vše je o tom, že chce člověk změnu a prvním krokem je si tuhle knížku koupit a něco přímo pro nový přístup dělat.. :-)

05.09.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Musím přiznat, že jsem četla Levharta jako první knížku od Jo Nesba, kniha mě velmi nadchla. Byla to moje první detektivka a nevěděla jsem absolutně, do čeho jdu. Opravdu super příběh, u kterého jsem měla i husí kůži. Těším se, až budu mít zase tu čest přečíst si další z knih.. :-)

05.09.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Originální, velkolepá kniha, která mě ihned upoutala. Ráda sleduji filmy a čtu knihy s touto tématikou, zajímá mě to, neboť je to čím dál více aktuálnější téma. Musím přiznat, že jsem si pobrečela jak u filmu, tak i u knihy. I když se mi filmové zpracování líbilo o něco více, nemůžu o knize říct, že je špatná, ačkoliv to si ani nemyslím.. Myslím, že se to panu Johnu Greenovi moc povedlo, děkuji za skvělé čtení :-)

01.09.2015 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Já jsem začala číst trilogii "Božský .." tímhle dílem a musím říct, že mě příběh opravdu nadchl..Musela jsem ho dočíst co nejdřív to šlo, bylo to čtení na jeden nádech..Doporučuji.. :-)

28.08.2015 5 z 5

Na psí uši Na psí uši Petra Nachtmanová

Začátek mě chytl, ale pak šlo čtení hůře a hůře. Až jsem knihu začala odkládat. Místy vznikají situace, které jsou málo uvěřitelné - spíše absurdní. Na konci se však dovídáme větší souvislosti pro upřesnění.

Příběh mi nepřišel zavalitý romantikou, celkový zážitek byl takový nijaký. Ani postavy mě nenadchly. Žádná z nich mi nebyla sympatická.

Dále opakující se fráze "má dokonalé křivky" působí, že autorka nemá moc fantazie jak popsat krásu těla. Opakuje se zde snad 5x(né-li více). Což už je celkem průšvih.

Čtu autorku po 2. a zatím nic moc. Nevím, zda ji dám ještě šanci.

22.03.2023 2 z 5

Nelži, andílku! Nelži, andílku! Lenka Hnátová

Kniha mě nalákala svou obálkou, která svádí do erotiky. Ale příběh je však spíše romantický.

Nicméně když opomenu povrch - příběh nebyl vůbec špatný. Klidně by mohl být ještě delší. Postavy se pořád vyvíjely a závěr byl velké překvapení (v dobrém, nečekala jsem ho).

13.03.2023 3 z 5

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Dívka s bombou nese za sebou neobyčejný příběh o sprejerství. Autor to pojal způsobem , díky kterému se kniha velmi dobře čte. Doporučuju ! :-)

18.03.2019 4 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Knihu od D.B. jsem četla poprvé. Jsem ráda, že tuto premiérovou čest měl zrovna Ztracený symbol. Moc se mi dílo líbilo.

Příběh se vyvýjí směry, které jsem nečekala. Bylo v něm napětí, spousta poznatků z historie, které má D.B. promyšlené úplně do detailu.. Místy jsou taky takové věci k zamyšlení nad vlastním životem.

Líbila se mi a vřele doporučuji.
Velké DÍKY patří autorovi,že ta kniha stála za to. :-)

25.04.2018 4 z 5

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Kniha je spíš taková "kapesní" příručka. Autor sám napsal o této knize,že je tak účelově udělaná. Takže hvězdy za to strhávat rozhodně nemíním.

Myslím si,že vysledoval velice dobře fyzické projevy člověka při lhaní, i přesto že ne vždycky se tím můžeme řídit na 100%. Hodně dobře vymyšlené, klobouk dolů.. Je těžké něco takového sestavit a není špatné si to občas pročítat a zjišťovat kolik je na tom pravdy.

Avšak musím říct,že mi tam ještě něco chybí, určitě to mohlo být o něco lepší.. Proto strhávám jednu hvězdu.

29.01.2018 4 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Trochu mě zklamal konec. Čtení bylo fajn, příběh byl poutavý,takže jsem měla přečteno poměrně brzy :-)

09.08.2017 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Líbí se mi promyšlenost a originalita příběhu. Není pro každého-né všichni pochopí.. V tom je to záhadné.. Každopádně se kniha četla od samého začátku sama. :-)

03.06.2017 4 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Začetla jsem se ihned, kniha mě bavila. Ale chybí mi v ní trocha jiskry, abych ji mohla ohodnotit 5 hvězdami.. Tématika super, myslím,že měl autor dobrý nápad. Vše se odehrává různými směry, a tak není konec knihy vůbec předvídatelný. Bylo v ní i trocha napětí, a tak jsem chtěla knihu přečíst celou...Nelituji toho..

16.04.2017 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Velká škoda,že jsem se v ní nedozvěděla více o ZLOSYNU, třeba příště.
Každopádně mě autor nezklamal a kniha se mi líbila. Je pravda, že začátek mě moc neuchvátil, začetla jsem se až po chvíli. a bylo v ní hodně boje, jenomže na druhou stranu všechno hezky do sebe zapadá a bez boje by to tak úplně nešlo.
Doufám,že brzy bude od autora nová kniha! :-)
Doporučuji.

18.03.2017 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Dle mého názoru, je tento díl z celé trilogie nejslabší. Osobně se mi čtení velmi táhlo, nějak mě děj nestrhl jak u prvních dvou dílů. Nemyslím si, že to byl největší propadák, to vůbec ne. Jen mi chvíli přišlo jako by autor už nevěděl co psát, a tak se začal více zabývat i popisem okolo. Ale i přesto mě celou tu dobu zajímalo jak to skončí a nemohla jsem si to nechat ujít. Nejsem zklamaná a těším se až si celou trilogii zase jednou otevřu..

A co víc na ukončení dodat nežli :"Nečekaně,avšak pěkně dovršený závěr"? :-)
Doporučuji.

26.08.2016 4 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Ačkoliv rozumím pointě knihy, příběh mě moc nezaujal. Hlavní hrdina dospívá jako každý jiný.. Příběh nemá jiskru, něco mi v něm chybí...

28.05.2016 1 z 5

Freud Freud Anthony Storr

Autor popsal život Freuda, především to, čím se Freud zabýval-psychoanalýzu, a jaké dělal pokroky. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tomto slavném muži. Pokud máte knihu v dosahu a zajímá vás Sigmund Freud, přečtěte si ji.

27.05.2016 4 z 5

Zajímavý válečný příběh, dvojsmyslnost plukovníka Brenskeho mě občas až šokovala. Autor úžasně ztvárnil tuto postavu, pokud jste nečetli, doporučuji povšimnout si dvojsmyslu řeči plukovníka. A vůbec celkově doporučuji si najít volný čas a přečíst si dílo.. :o)

12.03.2016 4 z 5

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Autor velmi dobře ztvárnil osobnost postav a to až do hodně velkých detailů, na to, že jich měl v románech hodně. Příběh mě zaujal, je poučný a určitě se ke čtení těchto knih zase jednou vrátím. Co na to víc říct, než jen, že jsou to úžasné knihy, nad kterými člověk neztrácí čas, protože se taky opravdu i dobře čtou? :-)
Jen musím doplnit menší dodatek. Film stejnojmenného názvu z roku 2012 se mi moc nelíbí, protože je v několika částech úplně jiný než kniha. Například se na začátku nedozvíme, proč ho z hostince vyhodili ani, že byl potrhán psem. Je to méně důležité, ale také spousta hlavních pasáží chybí. Určitě bych nezvolila ztvárnění Bídníků pouze na jeden film.

23.10.2015 5 z 5