Alpasstyle

Úsvit nadějeÚsvit nadějeAnn Moore

Krásné. Nádherné...Nevím, co k tomu dodat víc. Takový konec si na nás autorka připravila? :-)

Je pravda,že jsem to čekala už od začátku tohoto dílu. A napřed jsem si říkala "co?proč by to skončilo takhle?nee..." Na jednu stranu se to dobře a poutavě četlo a všechno ještě nebylo uzavřené v minulém díle. A jak je níže napsáno, konečně Grace získala na konci série své štěstí.A to se mi na tom líbilo. Celá kniha byla přečtená opět jedním dechem jako první díl.

25.06.2020

Sbohem, IrskoSbohem, IrskoAnn Moore

Tento díl se mi oproti prvnímu četl hůře do první poloviny. Jakmile jsem došla skoro ke druhé polovině, začalo se to rozjíždět událostmi a strany ubíhaly rychle. Pozoruhodná hrdinka Grace prochází zase dalším utrpením a novými situacemi, které musí řešit. Opět skvěle napsáno. :)

25.06.2020

CestaCestaCormac McCarthy

Cesta je velmi čtivá.Na to jak je krátká má hodně silných myšlenek. Je potřeba číst i skrz stránky, abyste věděli, co všechno se v nich ukrývá. Když jsem pochopila, co chtěl autor říct,pak jsem měla na knihu jiný obrázek. S příběhem by se dalo určitě více pohrát,ale pak už by to nebyla novela,ale dlouhý román. A už by to také mohlo být něco jiného,než co ta kniha znamená teď.

Asi jsem rozmazlená dnešní dobou,co se týká tohoto post-apokalyptického tématu.Kniha mě nějak zvlášť příběhově nenadchla, ale dříve to musela být pecka, přečíst si něco takového jako je Cesta. Dneska spíše všichni doplňují a kopírují ty, kteří už něco takového vymysleli. Na trhu je hodně knih, co předčí příběhově tady tuto, bohužel nebo díky?

19.06.2020

Miluj svůj životMiluj svůj životLouise L. Hay

Inspirující kniha. Zajímavé myšlenky i postupy. Pro lidi, kteří si prochází těžkým obdobím může být obrovským přínosem. Né se vším jsem osobně souhlasila. Jak už to bývá z knihy si člověk vždy bere jen "něco" ,co zrovna potřebuje. Z této si toho s sebou odnesete spoustu. Doporučuju :-)

14.06.2020

AlexAlexPierre Lemaitre

Alex mě velmi bavila.Začetla jsem se do ní hned. Příběh se absolutně nerozvíjel podle očekávání. Čím více jsem četla, tím více se děj rozuzlovával a to až do poslední strany. A ten konec.. Nepředstavovala bych si,že se to bude tak těžce rozvíjet.. Paráda! Líbí se mi autorova originalita a jak na všechno šel postupně krok za krokem. Nenasolil nám vše naráz, ale nějak zbytečně se taky nezdržoval..Přišlo mi to jako bych si četla nějakou aktualitu, co se kde stalo. Autorův styl psaní se mi zalíbil, neměla jsem s ním žádný problém. Čtení této knihy uteklo jak voda. Za sebe mohu doporučit. :-)

31.07.2019

Dívka s bombouDívka s bombouJari Järvelä

Dívka s bombou nese za sebou neobyčejný příběh o sprejerství. Autor to pojal způsobem , díky kterému se kniha velmi dobře čte. Doporučuju ! :-)

18.03.2019

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Představovala jsem si odvozením z názvu, že bude dílo o čtení a kávě. Káva tam byla, to ano. Ale jinak příběh byl úplně o něčem jiném. Což mě trochu vyvádí z míry, a nevím ,jak přesně ji ohodnotit. Podle mého názoru by se měl název odvíjet od dění v knize..

Děj je spíše oddechový, takže nemůžeme očekávat nějaké jeho přílišné rozvětvování a rozbor osob. Nic moc extra se nedovídáme.

Každopádně jako odreagování to bylo super čtení a určitě si přečtu i další díl :-)

10.07.2018

Temná hmotaTemná hmotaBlake Crouch

Dlouho jsem váhala,jestli si mám knihu přečíst. Téma mě moc lákalo a bála jsem se zklamání. Dostalo se ke mně hodně záporných recenzí.
ALE!!
Autor se trefil do mého gusta! Kniha je opravdu pecka! Téma je originální a bavilo mě do poslední strany! Přesně takové sci-fi jsem hledala.
Koho též láká, doporučuju. :-)

06.06.2018

Ydris - kniha prvníYdris - kniha prvníKvětoslav Hönig

Já bych to ohodnotila zlatým středem.

Kniha se četla sama,měla krátké kapitoly,takže dočíst ji jsem neměla žádný problém. Postavy byly celkem dobře promyšlené. ALE! chybí mi nějak trochu víc prožitku z knihy. Příběh mě nemotivoval k tomu, abych četla dál a dál. Částmi jsem se nudila. Je to škoda, mohlo to být lepší.

Jestli ale bude pokračování, určitě neopovrhnu a dám tomu ještě jednu šanci.

19.05.2018

Irská kráskaIrská kráskaAnn Moore

Krásné,smutné a strhující.. Velmi impozantní příběh, četlo se samo :-)

07.05.2018

Mých tisíc životůMých tisíc životůJean-Paul Belmondo

Proplouváme se v knize Belmondovým poutním životem a zjišťujeme, že se nemusel učit být hercem ani jak má být komediální. Všechno vyplývá z toho jaký on sám je a i přesto, jakou měl kariérní činnost těžkou, se nikdy nevzdal herectví. Byl komediantem vždycky a tím taky zůstává.

Co na to říct? Je to prostě rebel!
Děkuji, že existuje taková knihy, díky které jsem se o něm mohla dozvědět víc.

25.04.2018

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydáníZtracený symbol - Speciální obrazové vydáníDan Brown

Knihu od D.B. jsem četla poprvé. Jsem ráda, že tuto premiérovou čest měl zrovna Ztracený symbol. Moc se mi dílo líbilo.

Příběh se vyvýjí směry, které jsem nečekala. Bylo v něm napětí, spousta poznatků z historie, které má D.B. promyšlené úplně do detailu.. Místy jsou taky takové věci k zamyšlení nad vlastním životem.

Líbila se mi a vřele doporučuji.
Velké DÍKY patří autorovi,že ta kniha stála za to. :-)

25.04.2018

Ufonek UluruUfonek UluruJindřiška Ptáčková

Doporučuji všem malým čtenářům. Pohádka má poutavý příběh a nádherné ilustrace.

21.03.2018

Damídci aneb Ochránci pohádkového světaDamídci aneb Ochránci pohádkového světaDavid Řezanina

Pěkně ilustrovaná originální dětská knížka... Doporučuji do domácnosti s malými dětmi :-)

12.03.2018

EvaEvaW. P. Young (pseudonym)

Kniha mě už od začátku vtáhla svým dějem. Literaturu s náboženskou tématikou nevyhledávám,ale musím říct, že příběh má něco do sebe. Hodně zajímavé :-)

12.02.2018

Kód horečkyKód horečkyJames Dashner

První prequel u mě boduje víc než tento díl. Musím však říct,že jako zakončení je to dobré. Nenudila jsem se a kniha se četla dobře. Děkuji Jamesi Dashnerovi za skvělou sérii, budu se k ní v budoucnu zase vracet, protože patří mezi můj Top.. :-)

07.02.2018

Jak poznat, když vám někdo lžeJak poznat, když vám někdo lžeJoe Navarro

Kniha je spíš taková "kapesní" příručka. Autor sám napsal o této knize,že je tak účelově udělaná. Takže hvězdy za to strhávat rozhodně nemíním.

Myslím si,že vysledoval velice dobře fyzické projevy člověka při lhaní, i přesto že ne vždycky se tím můžeme řídit na 100%. Hodně dobře vymyšlené, klobouk dolů.. Je těžké něco takového sestavit a není špatné si to občas pročítat a zjišťovat kolik je na tom pravdy.

Avšak musím říct,že mi tam ještě něco chybí, určitě to mohlo být o něco lepší.. Proto strhávám jednu hvězdu.

29.01.2018

Pinocchio (převyprávění)Pinocchio (převyprávění)Giada Francia

Obrovská, krásně ilustrovaná kniha.. Už se těším až ji jednou otevřu mým dětem a budeme si ji společně číst a prohlížet. Stojí za to ji mít doma.

Příběh o Pinocchiovi je moc hezký.. A pro děti ponaučením. Nejen proto,že jsou dospělí moudřejší a měli by si vzít děti od nich příklad.. Ale i proto,že když někomu pomůžeme, tak se nám to v dobrém vrátí. Ukazuje taky,že bychom si měli navzájem pomáhat a mít se rádi.

Doporučuju! :-)

24.01.2018

Můra noční, předvánočníMůra noční, předvánočníTim Burton

Skvělá kniha s kapkou humoru, moc hezky ilustrovaná. Doporučuji si přečíst! Je to taková příjemná oddechovka :-)

23.01.2018

KómaKómaRobin Cook

Trochu mě zklamal konec. Čtení bylo fajn, příběh byl poutavý,takže jsem měla přečteno poměrně brzy :-)

09.08.2017

Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka (pseudonym)

Silný příběh,na chvíli mě pohltil. Muselo to být šílené, co si lidé prožili. Čest autorovi,který to sepsal :-) doporučuji!

07.07.2017

ChatrčChatrčW. P. Young (pseudonym)

Líbí se mi promyšlenost a originalita příběhu. Není pro každého-né všichni pochopí.. V tom je to záhadné.. Každopádně se kniha četla od samého začátku sama. :-)

03.06.2017

Záblesk svetlaZáblesk svetlaGarth Stein

Začetla jsem se ihned, kniha mě bavila. Ale chybí mi v ní trocha jiskry, abych ji mohla ohodnotit 5 hvězdami.. Tématika super, myslím,že měl autor dobrý nápad. Vše se odehrává různými směry, a tak není konec knihy vůbec předvídatelný. Bylo v ní i trocha napětí, a tak jsem chtěla knihu přečíst celou...Nelituji toho..

16.04.2017

Ostrov strachuOstrov strachuRobert Lawrence Stine

Kniha je pohodová, hned od začátku jsem se do ní začetla a nemohla ji opustit. Autor zbytečně nic nepopisoval a neprodlužoval (jak to občas v knize bývá), a tak nemáte čas se začít někdy nudit. Plujete v knize, až jste najednou u konce. Byla to celkem napínavá jízda, u které nikdo neví jak bude pokračovat a jak skončí. Doporučuji. :-)

03.04.2017

Rozkaz zabítRozkaz zabítJames Dashner

Velká škoda,že jsem se v ní nedozvěděla více o ZLOSYNU, třeba příště.
Každopádně mě autor nezklamal a kniha se mi líbila. Je pravda, že začátek mě moc neuchvátil, začetla jsem se až po chvíli. a bylo v ní hodně boje, jenomže na druhou stranu všechno hezky do sebe zapadá a bez boje by to tak úplně nešlo.
Doufám,že brzy bude od autora nová kniha! :-)
Doporučuji.

18.03.2017

Destrukční deníkDestrukční deníkKeri Smith

Originální.. Vyřádila jsem se na této knize jak nikde.. Bylo to osvobozující, motivující, směšné, uvolňující. Musela jsem použít spoustu své fantazie,abych udělala tento deník ještě více bláznivější.. Bylo to psycho,ale velká zábava. Díky.

12.02.2017

A proto skáčuA proto skáčuNaoki Higašida

Wow, doslova jsem nadšená, co se vyklubalo z tohoto díla.
Bylo velmi naučné. Myslím si, že mě do života hodně ovlivní a budu se dívat na autisty trochu jinýma očima, než dřív.
Skvělá kniha, autor je moc inteligentní kluk vzhledem k tomu,co ho dělá osobou se speciálními potřebami.
Doporučuji. :-)

06.02.2017

Za obzorem jiný světZa obzorem jiný světLubomír Mikisek

Kniha na mě působila depresivním dojmem, což už je spojeno s touto tématikou. Na druhou stranu se konec uchyloval k optimismu. Podle čtení šlo zjistit,že hlavní hrdina byl cílevědomý člověk, který nerezignoval a za žádnou cenu se nechtěl vzdát naděje, že se ze své situace dostane. Možná by už dávno rezignoval,kdyby neměl takového parťáka jako byl Tony, který v něho věřil. Ale to už je otázkou, protože tomu tak naštěstí nebylo a já budu hlavnímu hrdinovi držet palce, aby ten lepší život měl až do smrti. Palec nahoru autorovi, doporučuji ji všem ostatním si ji přečíst a trochu se nad ní zamyslet.

05.02.2017

Dospelosť je mýtusDospelosť je mýtusSarah Andersen

Zábavný a odpočinkový komiks o každodenních věcech. Skvěle ztvárněno, super práce :-D

17.01.2017

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Dle mého názoru, je tento díl z celé trilogie nejslabší. Osobně se mi čtení velmi táhlo, nějak mě děj nestrhl jak u prvních dvou dílů. Nemyslím si, že to byl největší propadák, to vůbec ne. Jen mi chvíli přišlo jako by autor už nevěděl co psát, a tak se začal více zabývat i popisem okolo. Ale i přesto mě celou tu dobu zajímalo jak to skončí a nemohla jsem si to nechat ujít. Nejsem zklamaná a těším se až si celou trilogii zase jednou otevřu..

A co víc na ukončení dodat nežli :"Nečekaně,avšak pěkně dovršený závěr"? :-)
Doporučuji.

26.08.2016