Alma-Nacida Alma-Nacida komentáře u knih

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Zajímavá kniha, Chabon mě doposud nikdy nezklamal :).

20.08.2011 4 z 5

Moře Moře John Banville

Kniha mě zrovna neuchvátila, jazyk je, pravda, pěkný, ale jinak je to trochu upovídané.

20.08.2011 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Naprosto strhující kniha odhalující to nejhorší a i to nejlepší z lidství najednou. Pouze pro silné nervy, četla jsem bez přestávky do 2 hodin do rána a pak už nespala, citlivým povahám a těhotným upřímně nedoporučuji. Zcela souhlasím s tím, co psal někdo v komentech, že je důležitý přečíst si Poledník a pak Cestu, pro mě je to zásadní kniha, jedna z těch, na kterou dlouho (možná nikdy) nezapomenu (ačkoli s tou věčností... chlapec dobře ví, věčnost není čas vůbec žádný).

18.05.2011 5 z 5

Do dna Do dna Michael Thomas

Kniha je zajímavá, i když místy upovídaná. Závěr je alespoň pro mě trochu moc happy, ráda bych četla ještě jiné knihy od tohoto autora, třeba se vypsal k lepšímu :)

28.04.2011 4 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Trošku upovídanější, než by nutně bylo třeba, ale jinak prostě zeměplošsky inteligentní zábava. Fotbal na anotaci mě (naštěstí) vyděsil úplně zbytečně ;-).

12.04.2011 4 z 5

Osudy a lásky Matyáše Brauna Osudy a lásky Matyáše Brauna Jana Janusová

Čtivě napsaná kniha přibližuje Braunovu dobu, probudila ve mně chuť znovu po letech navštívit Kuks.

12.04.2011 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Kniha je rozhodně zajímavá, ale taky mi připadá psaná na efekt, necítím z ní žádný prožitek, sdělení... Trochu jako obsáhlejší školní sloh, brilantní, ale bez srdce.

12.04.2011 3 z 5

Bob Dylan Bob Dylan Clinton Heylin

Zajímavá a velmi podrobná kniha s fotografiemi o Bobu Dylanovi, jeho názorech, kariéře, písních i soukromí.

31.03.2011 4 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Kniha je napsaná čtivě a s velkou znalostí prostředí, škoda jen toho drobného písma :-(, které nás brejlovce nutí vytáhnout silnější brýle a pořádně rozsvítit. Jinak mohu jen doporučit.

22.03.2011 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Kniha je moc dojemná, smutná, ale nikoli bezvýchodně. Nutí přemýšlet o tom, co zůstává, když člověk ztrácí sebe sama. Můžu jen doporučit.

21.03.2011 5 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Poměrně zajímavý námět se na příliš mnoha stranách poněkud rozmělnil. Jako velké plus beru, že autor nemá potřebu topit postavy v krvi jako Brown. Slušná oddechovka.

21.03.2011 4 z 5

Žena pana Miltona Žena pana Miltona Robert Graves

Ne vždy je velký vědec a humanista také dobrým člověkem, neřkuli manželem. Nebo to je všechno jinak a paní Miltonová mu opravdu nerozumí?

16.03.2011 5 z 5

Zlaté rouno Zlaté rouno Robert Graves

Jedna z knih typu "jak to bylo doopravdy", nebo aspoň jak si autor představuje, že by to mohlo být.

16.03.2011 4 z 5

Ostrov nerozumu Ostrov nerozumu Robert Graves

Kterak bílý muž nese civilizaci do divošských krajin. Bohužel. Velmi působivá kniha.

16.03.2011 5 z 5

Sidra Noach Sidra Noach David Jan Novotný

Hodně zajímavá kniha bez začátku a bez konce. Většinou takové knihy moc nemusím, ale tahle mě "chytla" a do pozdních nočních hodin nepustila.

16.03.2011 4 z 5

Balzac a čínská švadlenka Balzac a čínská švadlenka Dai Sijie

Strhující příběh balancující na hranici katastrofy a absurdního humoru je hlavně o tom, jak přežít v područí primitivů, kteří mají moc a nebojí se ji zneužít. Doporučuji spolu s knihou Divoký zázvor jako výlet do čínské a tak trochu i naší historie.

07.03.2011 4 z 5

Divoký zázvor Divoký zázvor Anchee Min

Příběh o tom, jak je dobré nebýt v Číně, ačkoli neskutečný absurdistán starší ročníky znají i od nás. Ale případ babičky souzené za hanobení Milované Hlavy Státu, protože volala na ulici kočku, jež se řekne čínsky mao, se asi mohl stát jen od nás na východ. Naštěstí. Po knize Balzac a švadlenka druhá (moje) literární sonda do Číny, doporučuju obě.

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Opravdu podivná detektivka. Nebo sněhová epika? Kdo ví, zvláštní kniha ochladí v horkém létě.

07.03.2011 4 z 5

Píseň o lítosti Píseň o lítosti Viktor Fischl

K téhle knize se mi píše komentář těžko,protože je to podle mě kniha úplně o všem. A moc dobrá.

Trojpovídka o dluzích Trojpovídka o dluzích Viktor Fischl

Silná kniha, kde se autor snaží vypořádat se nevypořádatelným. Nemohla jsem se odtrhnout.