Balzac a čínská švadlenka

Balzac a čínská švadlenka

Příběh dvou dospívajících chlapců, kteří byli v době čínské kulturní revoluce jako děti z buržoasních rodin (otec jednoho byl známý zubař, druhého odborník na plicní choroby) posláni na "převýchovu" na venkov. Přežít jim pomáhá tajemný kufr plný zakázaných francouzských knih, jejž najdou u svého kamaráda a posléze mu jej ukradnou. Předčítání románů z devatenáctého století jejich malé přítelkyni Švadlence však má nečekané následky ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/9183/balza-a-cinska-svadlenka-9183.jpg 3.925

Balzac et la petite tailleuse chinoise (2000)

Vydáno:, Mladá fronta

ssyyllvvaa

ssyyllvvaa

Kniha byla pro mne milým překvapením, a to jak svým jazykem tak i zápletkou a vylíčením toho, jakou silou může být psané slovo a jak může ovlivnit život . Rozhodně stojí za přečtení.

pajusss
27.06.2013

Zajímavý milostný příběh odehrávající se za Kulturní revoluce. Dobře čtenáři přiblíží situaci, která v té době v Číně panovala.

bookworm
01.01.2012

Slabý a dosť plytký príbeh, európskeho čitateľa môže zaujať asi len svojou témou, krutými osudmi ľudí v komunistickej Číne za Maa, ale keďže som už čítala aj iné diela modernej čínskej literatúry, tak toto bol slabý priemer. Dej išiel až veľmi rýchlo, vlastne to bol len súbor niekoľkých príbehov založených hlavne na dialógu.Veľmi mi tu chýbal rozpracovaný vnútorný svet postáv - predsa sa nachádzali v zúfalej situácii, ale autor to len skonštatoval a nepodložil žiadnymi hlbšími vnútornými monológmi postáv, ktoré by prezrádzali ich skutočné city a pohnútky. Naopak, príbehy autor rozpráva s istou dávkou odľahčenia, až "švejkovania". Záver bol náhly a nepresvedčivý. Myslím, že text by mohol byť výborným námetom pre film, ale na čítanie to bolo fakt slabé.

Alma-Nacida
07.03.2011

Strhující příběh balancuje na hranici katastrofy a absurdního humoru je hlavně o tom, jak přežít v područí primitivů, kteří mají moc a nebojí se ji zneužít. Doporučuji spolu s knihou Divoký zázvor jako výlet do čínské a tak trochu i naší historie.

Čína zfilmováno o knihách

Dai Sijie