allyce allyce komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Je zbytečné srovnávat s Larssonem, je zbytečné vypichovat různé nedokonalosti, či uvěřitelnosti, důležitý je celek a podle mě se skvěle povedl.

13.06.2017 4 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Další bezvadná kniha mé oblíbené autorky. A jak již někdo níže napsal, dokonce s kapkou romantiky, což sice úplně nemusím, ale tady mi to sedlo.

27.03.2017 4 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Nejdříve Bludné kruhy a teď Zpěv velryb. Obě knihy považuji za excelentní díla. Doporučuji přečíst a panu Lambovi posílám hvězd tolik, kolik jich na nebi je.

04.02.2017 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Úžasná kniha, kterou z hlavy jen tak nedostanete. Závěr je opravdu překvapivý, ne tím, co se stane, ale jak se to stane! Za mě 10*

07.11.2016 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Poprvé, co jsem uvízla v síti umění Dominika Dána a vyslovila snad všechny pozitivní slova v komentářích k jeho knihám, jsem mírně zklamaná. Ne z obsahu, ale mordýřská parta je tady tak suchopárná a nudná, až to bolí. Humor je solí Dánových knih a vypadá to, že mu při psaní této knihy sůl došla. Jen doufám, že si nakoupil do zásoby a v dalších knihách si budu opět říkat, jak je ten Dán úžasný.

23.06.2019 3 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Měla jsem ze začátku problém orientovat se v postavách, zejména pak v pozicích, které v televizi zastávaly, ale pak jsem si v tom udělala pořádek a nechala se unášet skvělou spisovatelovou prací.

28.04.2019 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Dějová linka s malým Sebastianem byla mnohem slabší, než příběh jeho právníka Daniela. Vytrpěl si v dětsví svoje, ale v dospělosti se zachoval vůči osobě, která ho bezmezně milovala, a hlavně by bez ní nebyl tím, čím se stal, nemilosrdně sobecky. Hned mi přestal být sympatický.

11.04.2019 4 z 5

Christina Christina Stephen King

Po pár stránkách mé podvědomí radostně zajásalo, bylo jasné, že se na mně opět škodolibě vyřádí. U každé kingovky je to stejné. V pohodě si čtu, říkám si, že o nic nejde, ale úplně mimo mé vědomí začínám vnímat strašidelný pocit plížícího se zla. Nejde o auto, ale o famozní popis proměny Arniho. Pan King to se mnou prostě umí.

13.12.2018 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Do Jacka Reachera jsem se zamilovala hned po prvních stránkách. Bohužel, někdy to tak prostě je, naše láska nevydržela déle, než do půlky knihy,....ale zůstali jsme přátelé, no, spíš dobří známí. J

05.10.2018 3 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Knihu doporučuji a jestli mohu doporučit ještě něco, tak hlavně NEČTĚTE PŘEDEM ZDEJŠÍ KOMENTÁŘE.
Já je nečetla a jsem moc ráda. Protože kdybych je četla, byl by můj požitek z knihy poloviční.

13.08.2018 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Velmi čtivě vykreslený příběh o lásce mateřské a sourozenecké a přesto, že je vyprávěný s nadhledem bezvadné čtrnáctileté holky, vnímáte plíživou bezvýchodnost, která s přibývajícím věkem postiženého Jeremiáše je stále aktuálnější.

13.08.2018 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Pan Musso mě opravdu baví. Neotřelé, originální. Vynikající.

06.08.2018 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Začátek slibný, poté spousta vaty a pak......... asi jsem nudou usnula. Zajímavý námět v nezajímavém podání.

09.07.2018 2 z 5

Zpěv Sirény Zpěv Sirény Val McDermid

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem četla. Nadšení, které vyjadřuji plným počtem hvězd.

28.06.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Královky jsem se bavila. Od první řádky do poslední tečky. Už teď se těším, až si ji někdy zase přečtu.

31.05.2018 5 z 5

Sni svůj bláhový sen Sni svůj bláhový sen Johannes Mario Simmel

Zatím mám přečteno od J.M. Simmela asi jen osm knih a ještě hodně jich zbývá, ale s jistotou vím, že je PANEM spisovatelem. Nikdy mě nenudí a hluboké myšlenky ukryté v ději i mimo řádky, mě nutí přemýšlet a utvářet si vlastní názor a pohled. Pana Simmela budu vždy doporučovat, všechna jeho díla jsou zárukou kvality a ohromného zážitku.

21.05.2018 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Má první kniha od autora a přiznám, že mě dostal. Ano, líbilo se mi to, doporučuji přečíst.

18.05.2018 4 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Snažila jsem se, ale nedokázala jsem se začíst do Debořina schizofrenního světa. Knihu tedy nehodnotím, jen vím, že pro mě napsána nebyla.

14.05.2018

Temná půle Temná půle Stephen King

Často mám dojem, že má fantazie si pořád jezdí po dovolených a doma je málokdy. Při čtení Temné půle byla bohužel zrovna doma a jako by mi chtěla vynahradit čas odloučení, připojila se k mému čtení plnou silou. Ve chvíli, kdy na chirurga mrklo oko z obnaženého mozku, jsem se tou představou málem složila a po celou dobu až do konce knihy jsem si ji stále podvědomě přehrávala. Jsem rozhodnuta své fantazii doporučit, aby si zase někam vyjela... Myslím, že i tento "prožitek" způsobil, že i přes sebeujišťování, že kniha není nijak zvlášť hororová, jsem v noci měla úděsný sen, který si pamatuji a myslím, že ještě dlouho budu. Někdy si můžeme rozumově zdůvodnit cokoliv, ale naše podprahové vnímání si jde svou vlastní cestou.
Mimochodem, nebylo to poprvé, co se mi něco podobného u Kinga stalo. Svědčí to o jeho tvůrčím mistroství.

28.03.2018 4 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

A opět skvělá Joy Fieldingová.... Na čtivosti a zpracování nic neubírá ani brzké odhalení, kdože za tím vším stojí. Bavila jsem se a doporučuji.

21.02.2018 4 z 5