Zpěv Sirény

Právě bylo nalezeno další tělo. Už čtvrté. I ti nejvíc pochybovační členové bradtieldského policejního sboru si musejí přiznat, že mají co do činění se sériovým vrahem. Duševně nemocným. Všechny oběti jsou mladí muži mezi dvacítkou a třicítkou, jejich tela byla nalezena zohavená a potlučená. Všechna nesla známky mučení. Detektiv-inspektor Carol Jordanová se neúnavně věnuje pátrání na případu, pracuje čtyřiadvacet hodin denně spolu s kriminologem doktorem Tonym Hillem. Zatímco Jordanová zoufale hledá stopu, která by pátráním pohnula z místa, Tony sestavuje kousek po kousku psychologický portrét vraha s výsledkem velmi znepokojivým. "Šikula Andy", jak vrahovi začali mezi sebou říkat, má podle doktora Hilla plán zločinu vybroušený předem k dokonalosti - každá z vražd je pečlivě naplánovaná a bezchybně provedena. "Andy" je příliš opatrný, než aby zanechal stopy, a příliš chytrý, než aby se dal chytit. Tenhle zabiják sleduje cíl mnohem rafinovanější, než je pomsta či potrestání - chce policii ukázat, jak je dobrý v tom, co dělá. A předmětem jeho snažení je mučení a vražda. Psychologický profil pachatele, jak ho vypracovává doktor Hill, je však založen na několika předpokladech - pokud se ale ukáže jeden z nich jako mylný, pak mohou být důsledky fatální......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5042/zpev-sireny-5042.jpg 4.387

Tony Hill / Carol Jordanová 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

The Mermaids Singing, 1995

Kniha Zpěv Sirény

ivoiro
včera

Za mně plný počet bodů. Kniha má napětí a spád. Super.

Radza
12.07.2019

Nejak me nezaujala a ke konci jsem si uz jenom pral, abych ji docetl

ThomasRuhe
01.12.2018

Někdy se prostě stane, že mi kniha nesedne a jednoduše mě nebaví. Tady se to stalo, od stylu jakým je psaná, přes postavy, prostředí i závěr případu. Takže jen 2/5.

moudivlacek
29.09.2018

Wow! První setkání s touto spisovatelkou a jsem přímo unesená. Byla to fantastická detektivka, hlavně proto, že to je tak reálné. Za prvé se mi líbilo, že se jedná o období u policie Anglie, kdy teprve psychologové začínali pomáhat při chytání zločinců díky vytvořením profilů. Za druhé - policisté jsou jen také lidi - zrádci, či lidi, kteří jsou schopni zfalšovat důkazy, jen aby bylo po jejich. Carol je dobrý mozek party. Tony byl trošku od začátku záhadou, proč se tak chová k telefonátům Angely, ale i to je vysvětleno. Je mi ho v závěru moc a moc líto. Každopádně doufám, že se z toho dostane a nadále budou s Carol skvělá dvojka. Co mě však nejvíc uchvátilo, bylo konstatování, že nejhorší způsoby mučení již vynalezli naši předci a není nutno vymýšlet něco nového - vše dokáže člověka utýrat a zlomit i dnes.
Doporučuji milovníkům detektivek.

allyce
28.06.2018

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem četla. Nadšení, které vyjadřuji plným počtem hvězd.

cloughie79
06.06.2018

Výborná detektivka.

MortRainey
25.05.2018

Zasloužených a nadšených 5 hvězdiček! Stejně tak zaražených, že jsem Val McDermidovou nepoznal dřív. Až četba knihy Muži, kteří nenávidí ženy mne k ní dovedla, protože Larsonnův Mikael Blomkvist jí v průběhu svého vyšetřování čte, jaké lepší recommandé si přát;-)
Jako malý jsem byl fanouškem dvojice Dempsey a Makepeacová, později Foxe Muldera a Dany Scullyové a začínám přicházet na chuť Cormoranovi Strikeovi a Robin Ellacottové:-) Teď se tak stalo, po seznámení, s detektiv-inspektorkou Carol Jordanovou a kriminologem doktorem Anthony Hillem. Carol a Tony jsou stejně jako všechny jmenované páry původní a jejich spolupráce, jemné jiskření, zápal pro případ si čtenáře hned získají! A i když téměř od začátku víte, kdo je vrahem, tak se jen domníváte, až opravdu závěr vám prozradí pravou identitu pachatele, v tomto případě sériového vraha. Jeden z recenzentů knihu doporučil fanouškům knih Roberta Galbraitha a seriálu Akta X. Já bych šel ještě dál, klidně až k Mlčení jehňátek, jejichž filmová adaptace je v příběhu několikrát zmíněna. McDermidová je na ostrovech právem považována za mistryni kriminálního pera, nejen díky několika oceněním, a i když tento první případ Jordanové a Hilla jemně koketuje na pomezí thrilleru, poctivé řemeslo a tradiční duch britské detektivky se u této skotské autorky prostě nezapře. Jen a jen doporučuji a těším se na další případ!

domino2002
11.05.2018

Skvělá kniha,chvilku mi sice trvalo než jsem se do ní začetla,ale potom už se to rozjelo.

Val McDermid
skotská, 1955