Zpěv Sirény

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Právě bylo nalezeno další tělo. Už čtvrté. I ti nejvíc pochybovační členové bradtieldského policejního sboru si musejí přiznat, že mají co do činění se sériovým vrahem. Duševně nemocným. Všechny oběti jsou mladí muži mezi dvacítkou a třicítkou, jejich tela byla nalezena zohavená a potlučená. Všechna nesla známky mučení. Detektiv-inspektor Carol Jordanová se neúnavně věnuje pátrání na případu, pracuje čtyřiadvacet hodin denně spolu s kriminologem doktorem Tonym Hillem. Zatímco Jordanová zoufale hledá stopu, která by pátráním pohnula z místa, Tony sestavuje kousek po kousku psychologický portrét vraha s výsledkem velmi znepokojivým. "Šikula Andy", jak vrahovi začali mezi sebou říkat, má podle doktora Hilla plán zločinu vybroušený předem k dokonalosti - každá z vražd je pečlivě naplánovaná a bezchybně provedena. "Andy" je příliš opatrný, než aby zanechal stopy, a příliš chytrý, než aby se dal chytit. Tenhle zabiják sleduje cíl mnohem rafinovanější, než je pomsta či potrestání - chce policii ukázat, jak je dobrý v tom, co dělá. A předmětem jeho snažení je mučení a vražda. Psychologický profil pachatele, jak ho vypracovává doktor Hill, je však založen na několika předpokladech - pokud se ale ukáže jeden z nich jako mylný, pak mohou být důsledky fatální......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5042/zpev-sireny-5042.jpg 4.387
Série

Tony Hill / Carol Jordanová 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art
Orig. název

The Mermaids Singing, 1995

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Zpěv Sirény

Přidat komentář
ivoiro
včera

Za mně plný počet bodů. Kniha má napětí a spád. Super.

Radza
12.07.2019

Nejak me nezaujala a ke konci jsem si uz jenom pral, abych ji docetl

ThomasRuhe
01.12.2018

Někdy se prostě stane, že mi kniha nesedne a jednoduše mě nebaví. Tady se to stalo, od stylu jakým je psaná, přes postavy, prostředí i závěr případu. Takže jen 2/5.

moudivlacek
29.09.2018

Wow! První setkání s touto spisovatelkou a jsem přímo unesená. Byla to fantastická detektivka, hlavně proto, že to je tak reálné. Za prvé se mi líbilo, že se jedná o období u policie Anglie, kdy teprve psychologové začínali pomáhat při chytání zločinců díky vytvořením profilů. Za druhé - policisté jsou jen také lidi - zrádci, či lidi, kteří jsou schopni zfalšovat důkazy, jen aby bylo po jejich. Carol je dobrý mozek party. Tony byl trošku od začátku záhadou, proč se tak chová k telefonátům Angely, ale i to je vysvětleno. Je mi ho v závěru moc a moc líto. Každopádně doufám, že se z toho dostane a nadále budou s Carol skvělá dvojka. Co mě však nejvíc uchvátilo, bylo konstatování, že nejhorší způsoby mučení již vynalezli naši předci a není nutno vymýšlet něco nového - vše dokáže člověka utýrat a zlomit i dnes.
Doporučuji milovníkům detektivek.

allyce
28.06.2018

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem četla. Nadšení, které vyjadřuji plným počtem hvězd.

cloughie79
06.06.2018

Výborná detektivka.

MortRainey
25.05.2018

Zasloužených a nadšených 5 hvězdiček! Stejně tak zaražených, že jsem Val McDermidovou nepoznal dřív. Až četba knihy Muži, kteří nenávidí ženy mne k ní dovedla, protože Larsonnův Mikael Blomkvist jí v průběhu svého vyšetřování čte, jaké lepší recommandé si přát;-)
Jako malý jsem byl fanouškem dvojice Dempsey a Makepeacová, později Foxe Muldera a Dany Scullyové a začínám přicházet na chuť Cormoranovi Strikeovi a Robin Ellacottové:-) Teď se tak stalo, po seznámení, s detektiv-inspektorkou Carol Jordanovou a kriminologem doktorem Anthony Hillem. Carol a Tony jsou stejně jako všechny jmenované páry původní a jejich spolupráce, jemné jiskření, zápal pro případ si čtenáře hned získají! A i když téměř od začátku víte, kdo je vrahem, tak se jen domníváte, až opravdu závěr vám prozradí pravou identitu pachatele, v tomto případě sériového vraha. Jeden z recenzentů knihu doporučil fanouškům knih Roberta Galbraitha a seriálu Akta X. Já bych šel ještě dál, klidně až k Mlčení jehňátek, jejichž filmová adaptace je v příběhu několikrát zmíněna. McDermidová je na ostrovech právem považována za mistryni kriminálního pera, nejen díky několika oceněním, a i když tento první případ Jordanové a Hilla jemně koketuje na pomezí thrilleru, poctivé řemeslo a tradiční duch britské detektivky se u této skotské autorky prostě nezapře. Jen a jen doporučuji a těším se na další případ!

domino2002
11.05.2018

Skvělá kniha,chvilku mi sice trvalo než jsem se do ní začetla,ale potom už se to rozjelo.

1

Autor a jeho další knihy

Val McDermid
skotská, 1955

všech 27 knih autora

Kniha Zpěv Sirény je v

Přečtených118x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených13x
Knihotéce80x
Chystám se číst70x
Chci si koupit10x
dalších seznamech1x