Allla9 Allla9 komentáře u knih

Nedokončený rukopis Nedokončený rukopis Franck Thilliez

To vůbec nebylo špatné. Tušila jsem, že bude i zajímavý konec, ale toto mě nenapadlo. Pan spisovatel si ve mě našel novou fanynku.

05.07.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Po delší době jsem se vrátila k detektivu Robertu Hunterovi. Jsem ráda, že pře sebou ještě mám pár pokračování této série. Je perfektní.

02.07.2023 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Nikdy jsem ještě nečetla knihu na podobné téma. Svět je zde popsán z pohledu Kláry, která je robotka. Zajímavě zpracované.

28.06.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Tak to nemá chybu. Opět velice silný příběh, který mě hluboce zasáhl. Dlouho na osudy postav budu myslet. Druhá kniha od autorky a opět jsem nadšená. Vím, že si od této spisovatelky nenechám nic uniknout.

24.06.2023 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Místy mi přišla kniha až moc rozvláčná, ale vydržela jsem, protože se postupně odhalovala další a další tajemství. Představovala jsem si, jak to dopadne, ale tento konec jsem nečekala.

20.06.2023 4 z 5

Byliny v prevenci Byliny v prevenci Josef A. Zentrich

Souhlasím s komentáři na tuto zajímavou knihu. Je poučná a dobře zpracovaná.

16.06.2023 5 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Takový je život. Někdo ho má až moc poklidný, jiný poletuje ode zdi ke zdi. Jde o to, najít si cestu, která ti nejvíce vyhovuje.

12.06.2023 3 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Kniha pojednává o patnáctileté Janě, která žije v roce 1982. Mnoho z nás si toto období pamatuje, každý ho prožíval s jinými pocity. Je zajímavé si přes Janu tuto dobu připomenout.

10.06.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tak to mělo spád. Do poslední chvíle netušíte, kam nás děj zavede. A ten konec je doslova perfektní. Opět od této autorky výtečné čtení.

07.06.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Obyčejný život obyčejné rodiny s každodenními radostmi i starostmi. Moc hezky zpracované.

04.06.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Napínavé a skvěle napsané. Objevila jsem autorku, která dokáže zaujmout hned na první stránce a na poslední stránce litujete, že je již konec.

30.05.2023 5 z 5

Díky obsahu knihy jsem se blíže seznámila s další smutnou částí našich dějin.

25.05.2023 5 z 5

Bylinky do kuchyně a jejich jedovatí dvojníci Bylinky do kuchyně a jejich jedovatí dvojníci Eva Maria Dreyer

Jak již název napovídá, kniha je plná více i méně známých rostlinek. Zajímavé a poučné.

25.05.2023 5 z 5

Slzy a smiech Slzy a smiech Táňa Keleová-Vasilková

Slzy a smích, stejně jako v životě. I zde se střídají krásné slunečné dny se dny bouřkovými. Od této paní spisovatelky mám vše přečteno. Doufám, že od ní brzy vyjde další román. Tento se jí moc povedl.

23.05.2023 5 z 5

Lev není králem zvířat Lev není králem zvířat Josef Vágner

Krásně ilustrovaná kniha o Africe. Skvělé záběry přírody i zvířat. Expedice Josefa Vágnera je popsaná zajímavě a poutavě.

18.05.2023 5 z 5

SOS ve vesmíru SOS ve vesmíru Hermann Woydt

Skvělé čtení o vesmíru. Jsou zde popsány jednotlivé události, kdy něco selhalo a je vysvětleno, proč k dané katastrofě došlo. Od skutečných příběhů se nedá odtrhnout.

18.05.2023 5 z 5

Zvířata nejsou bez citu Zvířata nejsou bez citu Per Jensen

Seznámíme se s hospodářskými zvířaty z jiného pohledu. Zjistíme jak vidí, že mají city. Poznáme, co je trápí, jak dokážou v jednotlivých situacích reagovat, jaký mají zrak a sluch, co mají raději a čemu dávají přednost. Zajímavá a poučná kniha.

17.05.2023 5 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Mě knížka dala mnoho zajímavých námětů k zamyšlení. A beru si z ní ponaučení, že o zdraví se každý musí starat hlavně sám. Hodně se dá ovlivnit správným složením stravy a pozitivním přístupem k životu.

17.05.2023 5 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Černý humor z příběhu o Annie doslova kapal. Místy jsem se smála, ale většinou jsem si říkala, kam mě příběh ještě dovede. Kde jsou ještě meze opravdového zájmu a kde je to již za čarou. Kde je to očekávané štěstí a láska.
. Odvážit se znamená na chvíli ztratit pevnou půdu pod nohama, neodvážit se znamená ztratit sám sebe.

14.05.2023 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knížka o ztrátě, získávání důvěry, o lásce i zradě. A také hlavně o postupném odhalování tajemství. Líbil se mi i závěr knihy. Nebyl uspěchaný a pěkně vše dovršil. Příjemné čtení.

10.05.2023 5 z 5