Alienn Alienn komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka, která má spád a je napínavá až do konce, to přesně od thrilleru čekám. Přečtena jedním dechem, doporučuji.

24.03.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mám pro české autory slabost a moc jim fandím. Autorka píše dobře, knížka je tak čtivá, že ani nevím, jak jsem jí přečetla. Líbilo se mi propojení postav, nemůžu říct, že by mě některá z hlavních hrdinek zaujala více a že by některý příběh byl zbytečný. Bylo to lehce depresivní, ale i to někdy život nese. Já mám jedinou výhradu, po dočtení ve mně zůstal pocit, že je to celé neukončené, neuzavřené a to je škoda. Nicméně si určitě ráda přečtu i další autorčiny knihy a fandím jí.

24.07.2016 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tento autor mě prostě a jednoduše baví. Není to knížka, nad kterou se musím nějak více zamýšlet, příběh jednoho obyčejného života si tak plyne a někdy u toho hlavou kroutíte, že nechápete a někdy zase pokyvujete, protože to taky znáte. Líbilo se mi to.

15.01.2024 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Oddechovka, u které přesně víte, jak dopadne, ale velmi čtivá, děj svižně plyne, nenudí, k tomu sympatické postavy a pohled do světa slavných. Mně se to líbilo.

15.04.2022 4 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Pěkná oddechová kniha, líbila se mi o hodně více, než film.

09.04.2020 4 z 5

Silný příběh, nicméně mě zklamal otevřený konec, kdy nevíme, jak to s dětmi dopadlo. Ale vlastně se mi ani nechce věřit tomu, že by k ní děti měly nějaký vztah, většinu života prožily odděleně a matka odešla, když byly ještě poměrně malé. Opravdu si nemyslím, že by stačily její občasné telefonáty, velmi krátké a nárazové. A také přiznávám, že místy jsem byla na hlavní představitelku naštvaná, protože ač se samozřejmě dostala do opravdu těžkých situací, tak na začátku bylo její špatné rozhodnutí a naivita, navzdory tomu, že byla varována. A pak po útěku, namísto vyhledání pomoci, znovu prostituce, pití, začarovaný kruh. Zřejmě jí pomáhá utěšování se, že vše dělala pro děti, ale já to takto bohužel nevnímám a pohled dětí by byl možná velmi podobný.

23.07.2016 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Autorka psát umí a navíc mě baví. Líbí se mi, jak umí vykreslit postavy, vylíčit vzájemné vztahy, v této knize navíc propojila různá témata. Ano asi v porovnání třeba s knihou Sedmilhářky není příběh samotný tak silný, ale přesto za přečtení stojí. Zklamaná rozhodně nejsem.

21.07.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Po všech těch pochvalných recenzích jsem asi čekala "silnější nástup", ale postupně mě pohltila. Určitě stojí za to, si jí přečíst.

08.07.2014 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Na styl psaní jsem si musela zvykat dlouho. Všudypřítomné chyby v textu mi dost vadily. A kdybych měla hodnotit po první zmatené polovině knihy, byly by to stěží tři hvězdičky. Ale druhá půlka kniha byla o hodně lepší, takže ve finále hodnotím poměrně dobře. Myslím, že texty a básně hlavní hrdinky by v knize ani být nemusely, často jsou vložené dost nešťastně uprostřed kapitol a pak jsou také dost nečitelné, ve čtečce to obojí je dost na obtíž.

12.04.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tak toto byla trochu jiná Colleen, než jsem zvyklá. Rozhodně zajímavé téma, které je v dnešní době velmi aktuální. Opravdu hodně podrobně vykreslený rozklad vztahu, všechny pocity a myšlenky, které ho doprovázejí. Mám asi jedinou výtku a kvůli té nedávám plný počet hvězdiček jako obvykle u této autorky. Graham mi přišel málo reálný, byl vykreslený až příliš dokonale, tak romantický, chápavý a milující, rozhovory a gesta z jeho strany, vše tak dokonalé, místy to bylo na mě až přehnané. A pak nemohu nezmínit chyby a překlepy, to mě při čtení vyloženě rušilo.

07.04.2020 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Velmi podařená detektivka, opravdu mě bavila od začátku do konce. Líbilo se mi i propojení s rodinou hlavní hrdinky. Jen tedy na samotnou inspektorku jsem si musela chvíli zvykat, její vyšetřování mi přišlo takové nesystematické až chaotické. Ale už se těším na další díl.

06.04.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Určitě nechci této knize upírat její kvality a ve finále jí hodnotím jako velmi dobrou a přečtení nelituji. Ale na druhou stranu musím přiznat, že jsem se s ní občas trochu prala. Byly pasáže, které mi přišly zbytečně zdlouhavé, některé (nadšenci mi prominou) dokonce trochu nudné. Celkově je příběh Robyho velmi zajímavý a je obdivuhodné, co všechno dokázal, aby dosáhl svého cíle.

17.09.2016 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Takové milé pohlazení po duši a navíc přišla ve chvíli, kdy jsem to vyloženě potřebovala.

02.03.2015 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Krásná kniha, silný příběh, četla jsem jedním dechem a ještě po dočtení jsem jí měla dlouho v hlavě.

08.07.2014 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Těžké čtení, které jsem si musela dávkovat a prokládat jinou knihou. Forma mi moc neseděla a bylo pro mě hodně složité přiřadit si k postavám jejich věk, s tím jsem měla velký problém a bylo to tím pádem pro mě méně uvěřitelné. A tím rozhodně nechci snižovat závažnost tématu knihy. Vzhledem k popisování a dávání prostoru u věcí, které mi nepřišly v knize až tak podstatné, mi konec oproti tomu přišel příliš useknutý a rychlý.

28.12.2023 3 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Autorku čtu ráda pokaždé, když potřebuji u knížky vypnout a odreagovat se. To se mi podařilo i u tohoto nenáročného příběhu, kdy sice již dopředu víte, jak skončí, ale je to takové milé pohlazení.

10.01.2023 4 z 5

Dopadlo to špatně...vzali se Dopadlo to špatně...vzali se Alena Jakoubková

Knihy této spisovatelky mám v kategorii “chci se odreagovat a pobavit” a to se podařilo i tentokrát. Nelze to brát příliš vážně, chybí zajímavější příběh, ale knížka je opravdu čtivá a cesta hlavní hrdinky k tomu pravému muži opravdu pobaví. Doporučuji.

19.09.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moc mě baví tuto autorku číst a toto byla nádherná kniha. Ze života, lehce uvěřitelná, skvěle vykreslené postavy, oba díly se mi líbily stejně. Velmi doporučuji.

15.04.2022 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Skvělá kniha! Podle názvu a obálky jsem mylně usoudila, že půjde o něco romantického, ale opak je pravdou. Líbila se mi moc.

09.04.2020 5 z 5

Doporučuji jako oddechovku, nic jiného jsem od ní nečekala. Nesmím se nad ní příliš zamýšlet, protože celý příběh je poměrně absurdní a málo uvěřitelný. Na začátku jsem se bavila, mělo to spád, pak už pro mě slabší a dočetla jsem spíše ze setrvačnosti.

02.06.2019 3 z 5