Alienn Alienn komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepší kniha od této autorky a směle jí zařazuji mezi to nej, co jsem v uplynulém roce četla. Bavilo mě úplně všechno, postavy, jejich příběhy, zápletka, konec přesně jaký bych si sama přála, v podstatě nemám co vytknout.

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Tak to bych nečekala, druhý díl se mi líbil dokonce více, než ten první. Už aby vyšel další :-)

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Rovnou přiznávám, že knihu jsem si vypůjčila v knihovně mé dcery a vůbec se za to nestydím :-) Hezký nápad a moc dobře se četla.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po prvních stránkách jsem si říkala, co na té knize vlastně všichni mají. Ale pak mě naprosto lapila a i nyní s lehkým odstupem mohu říct, že rozhodně patří k těm nejlepším knihám, které jsem v loňském roce četla. A vůbec mi nevadilo, že mi není sympatická ani jedna z hrdinek, obzvláště Rachel se tedy povedla :-)

Když to není láska Když to není láska Kay Langdale

Vůbec to není špatný nápad, pohled na lásku očima šesti žen, jejichž osud se protne. Bohužel mi úplně nesednul styl psaní a chybělo mi více dialogů. Nicméně některé příběhy byly podařené, zvlášť ty od třetího dále. Všem, co budou číst, doporučuji vydržet přes první příběh, který mi přišel asi nejslabší.

17.01.2016 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Konečně jsem si sehnala a dočetla první díl a tím se vyplnily nejasnosti a mezery, které jsem měla při čtení druhého dílu. Nebudu se nad knihou nijak hluboce zamýšlet, mně v té dané chvíli vyloženě sedla a vyprávění pěti kamarádek a jejich část životní cesty jsem doslova zhltla.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborná detektivka, která se dobře četla. O to více mě těší, že z pera české autorky. Určitě zkusím i některou z jejích dalších knih.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Tady se rozhodně nevyplatí si myslet, že pokud jste viděli film, tak vlastně víte a tudíž jí už nemusíte číst. Výborná kniha, super zážitek.

Zamilovaný blázen Zamilovaný blázen Roger Vadim

Určitě to není jen laciný romantický příběh, postavy nejsou úplně jednoduché. Jen mi tak úplně nesednul styl psaní, dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a není to kniha, která by ve mně zanechala nějaké větší pocity.

11.01.2016 3 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Čtivá a napínavá knížka. Bylo to moje první a určitě ne poslední setkání s touto autorkou.

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Kniha, se kterou jsem trochu šlápla vedle, není to úplně žánr, který čtu. Místy jsem se v ní ztrácela, hlavně ze začátku. Dočetla jsem a nelituji toho, ale určitě nebudu mít potřebu sáhnout po dalších dílech.

11.01.2016 3 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Knihu jsem si vybrala, abych se odreagovala, případně i zasmála po dvou knihách, které pro mě byly dost náročné. A to se opravdu povedlo. Čte se velmi dobře, neotřelý nápad, humorné situace, rozhodně stojí za přečtení.

11.01.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu znám, četla jsem jí poprvé ve věku dospívání a už tehdy na mě silně zapůsobila. Nicméně až dnes cítím při čtení vysloveně hrůzu z toho, že toto všechno zažívaly děti jen o málo starší než moje dcera.

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Velmi čtivá, výborná kniha, ale dost smutné čtení, které ve mně zůstane. Přečetla jsem jí jedním dechem a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Přesto nebo právě proto vím, že znovu bych to už nedala a film si také raději pouštět nebudu.

Před svatbou Před svatbou Jane Costello

Nenáročné čtení, přesně to jsem hledala, když jsem po knize sáhla. Povedlo se. Někdy se snaží být autorka vtipná za každou cenu, ale byla místa, kdy jsem se s chutí zasmála a už jen proto stála za přečtení.

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Ještě pořád jí mám v hlavě. Vlastně není co napsat, to se musí číst. Lidská, citlivá, nádherná kniha.

26.11.2015 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Kniha od mojí oblíbené autorky, pro mě bohužel jedna z těch slabších, možná dokonce nejslabší. Byly momenty - vzpomínky na dceru a na matku, které se mi líbily, to jí upřít nemohu. Ale jinak mi hlavní postava spíš vadila, celé to pro mě bylo nepravděpodobné, na hranici uvěřitelnosti.

Svatební horečka Svatební horečka Paige Toon

Sáhla jsem po ní jako po nenáročné knize, abych se odreagovala a to se podařilo, ač nejsem co se týče věku úplně cílová skupina :-) Vtipy jsem moc nepobrala, ale přečtení rozhodně nelituji.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Toto vůbec nebyla kniha, která by mě chytila od prvního okamžiku. Ale vtáhla mě postupně natolik, že neváhám dát téměř plný počet hvězd. Jen ten konec už byl na mě trochu moc, z mého pohledu klidně mohla kniha končit o něco dříve. A ač bych to do sebe neřekla, moc se mi líbilo popisování vily, měla jsem pocit, jako bych tam byla také.

26.11.2015 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Moc se mi líbilo vykreslení postav, nikdo vyloženě dobrý nebo vyloženě špatný. Nadchlo mě vyprávění stejné události z pohledu jednotlivých postav. Hvězdička dolů je pouze za to, že po dočtení jsem měla pocit, že něco chybí, že bych chtěla vědět, co bylo se všemi dál. Ale každopádně kniha, která stojí za přečtení a mohu s klidem doporučovat dále.

26.11.2015 4 z 5