AlčaVaca AlčaVaca komentáře u knih

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Odpočinková detektivka z prostředí veterinární kliniky. Můj oblíbený autor, nemůžu jinak než dát maximum*.

13.01.2019 5 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Pro mě první setkání s autorem. Nemůžu říct, že by se mi kniha četla špatně, přece jen to ale tam je. Dějiny Anglie, zajímavá myšlenka, děj měl spád. Přesto nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Každopádně dám ještě autorovi šanci a zkusím jinou jeho knihu, ze zvědavosti :-)

09.12.2018 3 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Pro mě dost náročné na čtení. Námět sám o sobě se vryje pod kůži, když si člověk tu krutou dobu jen představi. Občas si přečtu knihu s válečnou tématikou, ale v tomto připadě mi autorčin styl nesedl. Ztrácela jsem se, některé pasáže jsem musela číst znovu.

23.11.2018 2 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Vařit podle ní asi nebudu, ale pro pobavení skvělé. Autor je můj oblíbený, ráda jsem přidala do sbírky.

23.11.2018 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Mě naopak autorův poetický styl vůbec nevadil. Děj měl spád, postavy uvěřitelné. Promlouvání oběti k té zimní a ponuré atmosféře tak nějak patřilo a dokreslovalo celkový dojem.

07.11.2018 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Velmi působivé a mrazivé čtení. Víc není třeba dodávat, rozhodně doporučuji.

01.11.2018 5 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Ač mám ráda historické téma, dlouho mě knihy pana Vondrušky míjely. Jakmile jsem, v podstatě nedávno, přečetla první, staly se tyto příběhy mým pravidelným a velmi příjemným odpočinkem. Za mě opět pět :-)

17.09.2018 5 z 5

Pátá kolona Pátá kolona Robert Hofman

Myšlenka výborná, zpracování trochu pokulhávalo. Předešlé knihy autora se mi četly lépe.

12.09.2018 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Za mě výborné čtení, i díky překladu pana Kořána. Jediné, co mi moc nesedělo, byly dopisy od Myrny. Ale na celkový dojem to nemělo vliv. Ignác je prostě Ignác...

10.09.2018 5 z 5

Podzimu neutečeš Podzimu neutečeš František Uher

První setkání s tímto autorem a jsem spokojená. Čtivé, vtipné, příjemná česká detektivka. Zvedám průměr pěti hvězdičkama.

24.08.2018 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Pro mě opět příjemné čtení. I když nečtu sérii inspektora Gamache v pořadí, jak vychází. Malebné prostředí vesničky a jejich obyvatel mě ještě nezklamalo.

11.05.2018 5 z 5

Žalobci Žalobci Lindsey Davis

Já jsem si její knihy velmi oblíbila. Neobvyklé prostředí, zápletka i humor. Ani u této knihy mi nic nechybělo. Jen je škoda, že se knihy těžko shání.

14.03.2018 5 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Díky Čtenářské výzvě se mi dostal do rukou tento knižní skvost a královsky jsem se bavila!

25.02.2018 5 z 5

Malý pán na ženění Malý pán na ženění Pelham Grenville Wodehouse

Parádní počteníčko od mého oblíbeného autora. Zatím asi nejlepší, kterou jsem od něj četla :-)

22.01.2018 5 z 5

Ztracené stříbro / Bronzové stíny / Měděná Venuše Ztracené stříbro / Bronzové stíny / Měděná Venuše Lindsey Davis

Vtipné, napínavé i čtivé. Paráda :-)

19.12.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Svižné, čtivé. Za mě spokojenost. Jestli bude i další díl a autor udrží laťku, budu potěšena.

17.11.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q je moje srdeční záležitost. Ale nějak se po přečtení této knihy nemůžu zbavit dojmu, že si autor malinko "odpočinul" od jeho typického projevu. Předešlé knihy na mě zapůsobily mnohem intenzivněji. Přesto se těším na další pokračování, údajně by měly následovat ještě tři díly.

06.11.2017 4 z 5

Sběratel trofejí / Otevřená sezóna / Mimo dosah Sběratel trofejí / Otevřená sezóna / Mimo dosah Charles James Box

Sympatický spisovatel i hlavní postava. Opravdu velká škoda, že u nás další pokračování nevyšlo. Ráda bych se dozvěděla, jak se postava Joea a jeho rodiny vyvíjí. Nenápadný autor, o kterém není u nás slyšet, přesto by si zasloužil více pozornosti. Kdejaký "bestseller" by strčil do kapsy. Při čtení jsem měla pocit, že jsem součástí téměř nedotčené přírody. Krásné čtení, určitě doporučuji.

31.10.2017 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Doslova vyhrabána z haldy knih a ejhle, moc příjemné pohlazení po duši.

22.10.2017 5 z 5

Kosti zrady Kosti zrady Jefferson Bass (p)

Brilantně napsané, tak jako tři předešlé knihy. Škoda jen, že u nás nevyšly i další díly. Kdybych mohla, rozhodně dám 6*.

18.10.2017 5 z 5