AlčaVaca AlčaVaca komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Čtivá historická detektivka. Ještě jsem neměla v rukách knížku od pana Vondrušky, která by mě nebavila, alespoň co se této série týká. Oldřich, Diviš i Ota jsou každý jiný, ale pro mě všichni sympaťáci. Nechybí napětí a jako bonus i zajímavosti z historie.

19.01.2024 5 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Fanoušci Zeměplochy si přijdou na své, i já si "Akademiky" užila. Tématem fotbalu se rozhodně nenechte odradit :-)

27.03.2023 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Jedním slovem skvělé, netřeba dlouhého komentáře. Doporučuji přečíst 1. díl série, ať jste vic v obraze, ale není podmínka, humoru je tam i tak dost.

04.07.2022 5 z 5

Nerozlučný pár Nerozlučný pár James Patterson

Děj svižný, napínavý, na mě ale zbytečně vylíčené detaily. Slabším žaludkům moc nedoporučuji.

07.05.2022 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kdo ví, jak by se každý z nás v takové době zachoval... Radši si nepředstavovat... Za mě určitě 5 hvězdiček a doporučuji.

26.04.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Výborné čtení, jako vždy od tohoto autora. Těším se, že bude další díl s Martinem Servazem.

30.03.2021 5 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Já bohužel nemůžu dát víc než tři hvězdy. Autor má určitě lepší knihy. Něco tam chybělo, naopak myšlenky se hodně opakovali. Ale zajímavý námět knihy chválím.

16.03.2021 3 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

"Francisovky" čtu velmi ráda, patří mezi mé oblíbené. Díky čtenářské výzvě jsem skočila s radostí po další. U této knihy se mi ale občas dělalo šoufl u některých pasáží, přitom jsem zvyklá na kdejaký thriller, samá mrtvola a potoky krve. Autor to prostě se čtenářem umí. Za mě rozhodně 5*

18.06.2020 5 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Knihu jsem odkládala kvůli nízkému hodnocení, po přečtení ale zvedám procenta. Svižné, vtipné čtení. I když v knize chyběly stránky 161-192, s čímž jsem se ještě nesetkala :-)

04.05.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Opět "starý" dobrý Olsen. Můj oblíbený autor, takže já určitě doporučuji.

15.02.2020 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Děj měl spád, vtip a samozřejmě hlavního hrdinu, který všechno zvládne levou zadní. Nic, co by čtenáře překvapilo, ale čtivé a bez nudných pasáží. Těším se na další :-)

06.12.2019 4 z 5

Kudy šel anděl Kudy šel anděl Jan Balabán

Není to autor, kterého bych v současné době vyhledávala. Přiznám se, že jsem jej četla jen kvůli čtenářské výzvě. Ale nechci odrazovat, dalo se to přelouskat.

26.09.2019 3 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Milé, vtipné, sázka na jistotu.

05.08.2019 5 z 5

Velká kniha egyptských detektivek Velká kniha egyptských detektivek Mike Ashley

Až na jednu nebo dvě detektivky se mi kniha dobře četla. Díky ní se můžu poohlédnout po autorech, kteří mě zaujali a po kterých bych běžně neskočila :-)

05.08.2019 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Opět pro mě skvělé čtení, tak jako předešlý díl.

01.07.2019 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

První setkání s autorem a jsem potěšena. Sympatické postavy, vtip, zápletka. Nejsem odborník na historii, takže jak moc je kniha autentická nedokáži posoudit, ale dobře se mi četla.

01.07.2019 5 z 5

Velká kniha římských detektivek Velká kniha římských detektivek Mike Ashley

Já jsem si povídky užila, je to moje krevní skupina :-)

22.06.2019 5 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

První seznámení s autorkou, v podstatě omylem, ale velmi mile mě překvapila. Čtivé, svižné. Druhý díl určitě nebude ve sbírce chybět.

06.06.2019 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Velmi příjemné čtení.

27.05.2019 5 z 5

Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Tim Cockey

Paráda! Černý humor a hlavní postava sympaťák, pro mě výtečná kombinace!

27.03.2019 5 z 5